Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCXBOXPS2GCN
Okładka The Sims (PC)

The Sims

Przebojowa gra symulacyjna, wyprodukowana przez specjalizujące się w tym gatunku studio Maxis (SimCity, SimTown i inne). The Sims pozwala graczowi zaopiekować się wirtualną rodziną tytułowych Simów.

Symulacje | ekonomiczne | sandbox | symulator życia

Okładka The Sims (PC)

data premiery gry:

2lut2000

PC

14sty2003

GCN PS2 XBOX

Sims na konsole to połączenie dobrze znanych zasad rozgrywki z wersji PC plus kilka ciekawych rozwiązań.

Ta wersja może pochwalić się wieloma elementami zaczerpniętymi ze sporej ilości dodatków wydawanych na komputery; jest wiec swego rodzaju kompilacja, która – co ciekawe – wciąga także tych, którzy grali już w Simsy na PC. Jest to możliwe dzięki nowym elementom, które są obecne w tym wydaniu. Jednym z nich jest tryb „Get a Life”, będący swego rodzaju zbiorem zadań, celów, które gracz musi osiągnąć. Zaczynamy od dzielenia mieszkania z „upierdliwa” mamusia, by po jakimś czasie znaleźć prace, organizować imprezy, wynieść się do własnego mieszkania, flirtować z innymi Simami, założyć rodzinę, mieć dzieci, przejść na emeryturę i kupić jacht. Tak to wygląda w dużym uproszczeniu, bo przejście z jednego etapu życia do drugiego, trzeba będzie okupić naprawdę dużą ilością zadań stawianych przez konsole i dopiero ich wypełnienie, stawia nas przed możliwością przeskoczenia o poziom wyżej. Niektóre misje są bardzo długie i stanowią prawdziwe wyzwanie.

Grafika w Sims na konsole została stworzona w pełnym 3D i prezentuje się bardzo dobrze. Podobnie dźwięk – wszystkie odgłosy są dobrze nagrane i nie drażnią podczas gry, spotkamy się zresztą ze spora ich różnorodnością. Twórcom udało się chyba możliwie najlepiej dostosować sterowanie do joypada i po krótkim zapoznaniu się obłożeniem pada nie będziemy mieli problemu z kierowaniem życiem naszych podopiecznych. Gracz będzie mógł także uruchomić tryb wolnej gry, lub nawet zasiąść w kolegą / koleżanką razem do jednej partii, grając w trybie cooperative! Sims na konsolach to udana pozycja, czerpiąca z wersji na PC to co najlepsze, dodająca jednocześnie do rozgrywki bardzo ciekawe, nowe elementy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 3925 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119 PLN

Gry podobne do The Sims

Klasyfikacja PEGI The Sims

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Sims

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 233MHz
  • 32MB RAM
  • 2MB akcelerator 3D
EA rejestruje domenę TheSims4.com

wiadomość30 sierpnia 2010

Zachodni dziennikarze dotarli do informacji, z których wynika, że na początku lipca firma Electronic Arts zarejestrowała domenę internetową TheSims4.com. Według branżowych mediów fakt ten jednoznacznie sugeruje, że jeden z największych wydawców i producentów gier pracuje nad kolejną odsłoną swojej bestsellerowej serii symulatorów życia.

20 najpopularniejszych gier w historii wg. Księgi Rekordów Guinnessa
20 najpopularniejszych gier w historii wg. Księgi Rekordów Guinnessa

wiadomość27 maja 2010

Brytyjska redakcja serwisu Tech & Gadgets należącego do grupy MSN.com opracowała, wspólnie z wydawcą Guinness World Records 2010 – Gamer's Edition listę dwudziestu najlepiej sprzedających się gier w historii rynku elektronicznej rozrywki.

Seria The Sims ma już 10 lat
Seria The Sims ma już 10 lat

wiadomość4 lutego 2010

Jedna z najpopularniejszych, najobfitszych w dodatki i najlepiej sprzedających się serii ostatnich lat obchodzi dzisiaj okrągły jubileusz. Cykl The Sims, bo o nim mowa, świętuje dziesiątą rocznicę istnienia. Nie mogło przy tym zabraknąć mnóstwa informacji, podsumowujących dorobek autorów serii.

Co nam zabrały Simsy?
Co nam zabrały Simsy?

wiadomość13 października 2009

Ward Moore, jedna z osób zatrudnionych w firmie Maxis, przybliżył nam dwa projekty studia, które zostały odłożone na półkę na rzecz marki The Sims. Decyzja najprawdopodobniej okazała się słuszna, bo w końcu Simsy stały się jedną z najpopularniejszych pecetowych gier, ale jednak anulowane tytuły również mogły być zabawne. Chodzi mianowicie o SimMars oraz SimCastle.

Twórca The Sims i SimCity opuszcza Electronic Arts
Twórca The Sims i SimCity opuszcza Electronic Arts

wiadomość9 kwietnia 2009

Will Wright, twórca takich marek, jak SimCity, The Sims oraz Spore, opuścił szeregi firmy Electronic Arts. Współzałożyciel studia Maxis, znajdującego się w posiadaniu Elektroników od 1997 roku, skupi się teraz na rozwijaniu idei thinka tanku Stupid Fun Club – ośrodka założonego przez Wrighta w 2001 roku w celu tworzenia nowatorskich rozwiązań i marek.

PC
GCN
PS2
XBOX