Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCXBOXGCNPS2
Okładka The Sims (PC)
OkładkaThe Sims (PC)

The Sims

Przebojowa gra symulacyjna, wyprodukowana przez specjalizujące się w tym gatunku studio Maxis (SimCity, SimTown i inne). The Sims pozwala graczowi zaopiekować się wirtualną rodziną tytułowych Simów.

Symulacje | ekonomiczne | sandbox | symulator życia

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Sims Premiera

2lut2000

PC

14sty2003

PS2 XBOX GCN

Gry podobne do The Sims

The Sims 2

Spore

The Sims 3

Sims na konsole to połączenie dobrze znanych zasad rozgrywki z wersji PC plus kilka ciekawych rozwiązań.

Ta wersja może pochwalić się wieloma elementami zaczerpniętymi ze sporej ilości dodatków wydawanych na komputery; jest wiec swego rodzaju kompilacja, która – co ciekawe – wciąga także tych, którzy grali już w Simsy na PC. Jest to możliwe dzięki nowym elementom, które są obecne w tym wydaniu. Jednym z nich jest tryb „Get a Life”, będący swego rodzaju zbiorem zadań, celów, które gracz musi osiągnąć. Zaczynamy od dzielenia mieszkania z „upierdliwa” mamusia, by po jakimś czasie znaleźć prace, organizować imprezy, wynieść się do własnego mieszkania, flirtować z innymi Simami, założyć rodzinę, mieć dzieci, przejść na emeryturę i kupić jacht. Tak to wygląda w dużym uproszczeniu, bo przejście z jednego etapu życia do drugiego, trzeba będzie okupić naprawdę dużą ilością zadań stawianych przez konsole i dopiero ich wypełnienie, stawia nas przed możliwością przeskoczenia o poziom wyżej. Niektóre misje są bardzo długie i stanowią prawdziwe wyzwanie.

Grafika w Sims na konsole została stworzona w pełnym 3D i prezentuje się bardzo dobrze. Podobnie dźwięk – wszystkie odgłosy są dobrze nagrane i nie drażnią podczas gry, spotkamy się zresztą ze spora ich różnorodnością. Twórcom udało się chyba możliwie najlepiej dostosować sterowanie do joypada i po krótkim zapoznaniu się obłożeniem pada nie będziemy mieli problemu z kierowaniem życiem naszych podopiecznych. Gracz będzie mógł także uruchomić tryb wolnej gry, lub nawet zasiąść w kolegą / koleżanką razem do jednej partii, grając w trybie cooperative! Sims na konsolach to udana pozycja, czerpiąca z wersji na PC to co najlepsze, dodająca jednocześnie do rozgrywki bardzo ciekawe, nowe elementy.

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 4018 głosów czytelników.

The Sims cena w dniu premiery: 119 PLN

Klasyfikacja PEGI The Sims

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

The Sims Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 233MHz
  • 32MB RAM
  • 2MB akcelerator 3D
PC
GCN
PS2
XBOX