Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka The Sims: Superstar (PC)

The Sims: Gwiazda PC

The Sims: Superstar

Szósty dodatek do popularnej gry The Sims, humorystycznego symulatora życia, w którym gracz opiekuje się wirtualnymi postaciami i organizuje im czas. Zawartość pakietu The Sims: Gwiazda otwiera przed Simami drogę kariery gwiazdy filmowej, modelingu lub muzyki pop.

To jest dodatek do gry The Sims.

Symulacje | ekonomiczne | symulator życia

PC Windows
Okładka The Sims: Superstar (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12maja2003

27maja2003

pudełko PL

The Sims: Superstar to kolejny tytuł z niezwykle popularnej serii The Sims, będącej w istocie symulacją ludzkiego życia. Za jego sprawą przed naszym simem otworzy się kariera gwiazdy filmowej, super modelki lub słynnej piosenkarki. Każda licząca się super gwiazda musi posiadać swojego agenta, nie inaczej jest w The Sims: Superstar. Jegomość ten wprowadzi nas w arkana świata show biznesu, a to czy zdobędziemy uznanie i podziw innych czy też będziemy jedynie niewielkim epizodem, który zostanie w mgnieniu oka zapomniany, zależy tylko od nas. Poza szeregiem nowych cech związanych z życiem gwiazd dodatek ten wprowadza całkowicie nową możliwość, mianowicie po raz pierwszy w historii serii gier The Sims gracz może udać się za swoim pupilem do jego miejsca pracy (specjalnie do tego celu stworzona lokacja „Studio Town”) i na własne oczy przekonać się jak radzi sobie jego supergwiazda i jak odbierana jest przez inne osoby.

 • Różne możliwości poprowadzenia swojej kariery jako: gwiazda filmu i telewizji, słynna piosenkarka, ceniony projektant mody, itd.
 • Nowy wskaźnik („fame score”) określający popularność, jaką cieszy się wśród innych nasz sim.
 • Specjalni asystenci z branży (projektant mody, producent muzyczny, reżyser filmowy) komentujący przebieg naszej kariery.
 • Wszędobylscy paparazzi, tłumy fanów a nawet niezrównoważeni wielbiciele oraz wiele innych mniej lub bardziej przyjemnych elementów ściśle związanych z życiem gwiazdy.
 • Cała masa nowych elementów wyposażenia domu, które przemienią zwykłe mieszkania w rezydencje wielkich gwiazd.
 • Personel do wynajęcia – nasz sim nie połamie już sobie staranie wypielęgnowanych paznokci wykonując zwykłe czynności domowe.
 • Przywileje gwiazd, np. uzdrowisko wyposażone w takie atrakcje jak kąpiele błotne, łaźnia parowa, bar tlenowy, itp.
 • I wiele innych elementów nierozłącznie związanych z byciem słynną osobą.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 1052 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,90 PLN

Gry podobne do The Sims: Gwiazda

Klasyfikacja PEGI The Sims: Gwiazda

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe The Sims: Gwiazda

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium II 450MHz
 • 128MB RAM
 • 4MB akcelerator 3D
 • 1.6 GB HDD
Seria The Sims ma już 10 lat
Seria The Sims ma już 10 lat

wiadomość4 lutego 2010

Jedna z najpopularniejszych, najobfitszych w dodatki i najlepiej sprzedających się serii ostatnich lat obchodzi dzisiaj okrągły jubileusz. Cykl The Sims, bo o nim mowa, świętuje dziesiątą rocznicę istnienia. Nie mogło przy tym zabraknąć mnóstwa informacji, podsumowujących dorobek autorów serii.

Simwszechświat zawładnie światem

wiadomość8 czerwca 2004

Do Amerykańskiego Urzędu Patentów i Znaków Handlowych (USPTO), trafiło w ostatnim czasie nowe podanie. Swą aplikację zgłosiła znana na całym globie korporacja Electronic Arts, która to zarezerwowała nową markę. "SimEvrything", czyli mówiąc prościej - kolejna produkcja w stylu The Sims, nadchodzi!

GOL ASY, czyli Najlepsze Gry Roku 2003 - kategoria Dodatki / Rozszerzenia

wiadomość10 stycznia 2004

Prezentacja PeCetowych produktów, nominowanych przez redakcję wortalu GRY-OnLine w Plebiscycie na Najlepsze Gry Roku 2003, wkroczyła dziś w siódmy etap. Dokładnie trzy tygodnie wstecz proces demonstracji zainaugurowały Gry Przygodowe, a później zostały scharakteryzowane jeszcze Wyścigi, Gry Akcji, Gry Sportowe, Gry Niedocenione i Gry Strategiczne. Teraz pora przybliżyć Szanownym Czytelnikom najobszerniejszą (łącznie czternaście pozycji) spośród kategorii tematycznych, poświęconą rozmaitym dodatkom i rozszerzeniom. Po lekturze niniejszego artykułu serdecznie zapraszamy do głosowania, ponieważ czekają wspaniałe nagrody (np. układ Intel Pentium 4 3,0 GHz, akcesoria ze stajni Logitech i mnóstwo oryginalnego oprogramowania rozrywkowego).

Recenzja: The Sims - Gwiazda

wiadomość22 lipca 2003

The Sims: Superstar to kolejny tytuł z niezwykle popularnej serii The Sims, będącej w istocie symulacją ludzkiego życia. Za jego sprawą przed naszym simem otworzy się kariera gwiazdy filmowej, super modelki lub słynnej piosenkarki.

The Sims: Superstar „ozłocony”

wiadomość2 maja 2003

Trochę później, niż początkowo planowano, ale jednak... Otóż korporacja Electronic Arts poinformowała o zakończeniu procesu produkcyjnego (status „gold”) kolejnego rozszerzenia do gry The Sims, noszącego podtytuł Superstar (po naszemu: Gwiazdor). Pełna wersja trafiła już do tłoczni, zaś jej amerykańska premiera została wyznaczona na 13 maja.