Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2007, 09:52

autor: Metatron

The Sims On Stage - nowy projekt Electronic Arts

W końcu dowiedzieliśmy się, jaki użytek chce zrobić Electronic Arts z nabytego w lutym serwisu dla fanów karaoke – Singshot Media. Jak się okazało, firma przygotowuje podobną usługę, nieco rozbudowaną i podciągniętą (trochę na siłę) pod markę The Sims.

W końcu dowiedzieliśmy się, jaki użytek chce zrobić Electronic Arts z nabytego w lutym serwisu dla fanów karaoke – Singshot Media. Jak się okazało, firma przygotowuje podobną usługę, nieco rozbudowaną i podciągniętą (trochę na siłę) pod markę The Sims. Opracowano bowiem serwis The Sims On Stage, dzięki któremu można publikować swoje wiersze, opowiadania, filmiki, skecze i występy karaoke, a także zapoznawać się z tym, co opublikowali inni.

The Sims On Stage - nowy projekt Electronic Arts - ilustracja #1

Aktualnie serwis jest w fazie beta, ale już teraz posiada sporą listę piosenek do karaoke. EA obiecuje, że w chwili premiery użytkownicy dostaną dostęp do tysięcy świetnie znanych utworów z gatunku pop i country. Poza nagraniem własnego głosu na tle muzyki można wzbogacić swój występ pokazem obrazków lub filmikiem wideo.

Poza możliwością zabawy w karaoke serwis The Sims On Stage wyposażony jest w prosty edytor do tworzenia filmów. W założeniu ma on służyć do łączenia ze sobą nagrań z gry The Sims z prywatnymi materiałami wideo.

Podobnie jak w innych tego typu serwisach, dokonania użytkowników mogą być udostępniane jedynie wąskiej grupce znajomych bądź upubliczniane. Nie zabrakło również możliwości oceniania poszczególnych publikacji.

The Sims On Stage - nowy projekt Electronic Arts - ilustracja #2

The Sims On Stage jest w zamierzeniu EA początkiem rozbudowy oddziału The Sims powstałego w trakcie niedawnej reorganizacji koncernu, po której firma dzieli się na EA Games, EA Sports, EA Casual Entertainment oraz The Sims właśnie. Jak widać, Simsy są jedną z najważniejszych marek EA. Rod Humble, szef wspomnianego oddziału, stwierdził: „Seria The Sims od dawna ma jedną z największych, najbardziej przyjaźnie nastawionych i kreatywnych społeczności na świecie. Dzięki The Sims On Stage spodziewamy się pokazać nowemu rodzajowi konsumentów, czym jest zabawa w naszym rozumieniu”.

Chętni do przetestowania wspomnianego serwisu mogą zrobić to już dzisiaj. Jak już pisaliśmy, jest on na razie dopiero w fazie beta, ale już można z niego korzystać. Na koniec warto dodać, że The Sims On Stage jest serwisem bezpłatnym.