Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 8 września 2007

Ludo ergo sum - Hardcore versus casual
Ludo ergo sum - Hardcore versus casual

Louvette, 8 września 2007, 20:00

Casual, hardcore. Hardcore, casual. Słowa te coraz częściej pojawiają się w kontekście gier i grania. A to Ubi czy EA otwiera oddział zajmujący się tworzeniem gier dla casuali, a to ogłaszane są wyniki badań nad procentowym udziałem obu tych grup w środowisku graczy, a to wielcy tej branży wypowiadają się na temat obecnej czy przyszłej sytuacji tychże.

Piątki z Virtual Console - Sonic the Hedgehog 3 na czele aktualizacji

Jiker, 8 września 2007, 14:25

Aż pięć tytułów zostało dodanych wraz z wczorajszą aktualizacją europejskiej usługi Virtual Console. Co ciekawe, wszystkie one pochodzą z jednej konsoli – platformy Sega Genesis (Mega Drive). Oferta VC jest obecnie bogatsza o: Sonic the Hedgehog 3, Ghouls ‘n Ghosts, Crack Down, ESWAT: City Under Siege oraz Shining in the Darkness.

Autor Psychonauts ujawnia swoją nową „produkcję”

Jiker, 8 września 2007, 13:32

Tim Schafer, twórca i współautor takich pozycji, jak Psychonauts, Grim Fandango, Full Throttle oraz The Secret of Monkey Islands, znany jest ze swojego specyficznego poczucia humoru. Świadczą o tym nie tylko wykreowane przez niego światy, ale także sposób ucinania plotek na temat kolejnych posunięć zawodowych. Świetnym przykładem jest ostatnia aktualizacja strony internetowej studia Double Fine.

Ubisoft nie jest zainteresowany przejęciem firmy SCi Entertainment

Metatron, 8 września 2007, 13:32

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że brytyjski wydawca SCi Entertainment, od dwóch lat właściciel studia Eidos, otrzymał ofertę zakupu od pragnącej na razie zachować anonimowość firmy i jest aktualnie w trakcie wstępnych, niezobowiązujących rozmów z ewentualnym kontrahentem. Według plotek zainteresowanymi nabyciem SCi miałyby być Time Warner, Electronic Arts albo Ubisoft. Trzecia z wymienionych firm zaprzeczyła tym pogłoskom.

Plan wydawniczy Segi na najbliższe miesiące; The Club dopiero w przyszłym roku
Plan wydawniczy Segi na najbliższe miesiące; The Club dopiero w przyszłym roku

Metatron, 8 września 2007, 13:17

The Club to ciekawie zapowiadająca się strzelanina przygotowywana przez Bizzarre Creations, twórców popularnej serii wyścigów Project Gotham Racing. Wydawcą gry jest Sega, a otrzymają ją posiadacze komputerów PC oraz konsol PS3 oraz X360. Niestety, jak się ostatnio okazało, nie nastąpi to, jak wcześniej zapowiadano, przed końcem tego roku.

Światowa premiera God of War: Chains of Olympus 4 marca 2008 roku

Jiker, 8 września 2007, 12:41

Studio Ready at Down ujawniło oficjalną datę premiery pierwszej odsłony cyklu God of War przeznaczonej dla przenośnej PSP. Dokonało tego za pośrednictwem serwisu internetowego GameSpot.

Nowa strona internetowa gry Kane And Lynch: Dead Men już online
Nowa strona internetowa gry Kane And Lynch: Dead Men już online

Metatron, 8 września 2007, 12:11

Twórcy Hitmana z ekipy IO Interactive postanowili na chwilę odetchnąć od wymyślania kolejnych przygód słynnego łysego zabójcy. Zamiast tego koncentrują się na zupełnie innej, lecz nie mniej klimatycznej grze – Kane And Lynch: Dead Men. Ten przeznaczony wyłącznie dla dorosłych odbiorców tytuł ukaże się na PC, PS3 oraz X360 w listopadzie.