Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 3 września 2007

Fable 2 pokazuje się od kobiecej strony
Fable 2 pokazuje się od kobiecej strony

Vercetti, 3 września 2007, 19:20

Osoby przyglądające się rozwojowi projektów grupy Lionhead Studios co jakiś czas zaglądają z pewnością na bloga należącego do tejże firmy. Internetowy pamiętnik jest bowiem kopalnią informacji na temat przebiegu prac nad takimi produktami jak Fable 2, nowa wizja Petera Molyneux i spółki.

EMPiK - Top Lista nr 33 (03/09/07)
EMPiK - Top Lista nr 33 (03/09/07)

Metatron, 3 września 2007, 18:47

Dziś poniedziałek, zatem czas na zestawienie gier, które Polacy najchętniej kupowali w salonach EMPiK w minionym tygodniu. Zgodnie z tradycją ranking obejmuje produkcje wydane na komputery PC oraz konsolę PS2. Za podstawę do jego sporządzenia posłużyły dane zebrane w okresie od 27.08 do 02.09.2007 w 90 salonach wspomnianej sieci.

Championship Manager 2008 w produkcji
Championship Manager 2008 w produkcji

Vercetti, 3 września 2007, 17:30

Zanosi się na to, że końcówka bieżącego roku upłynie deweloperom na walce o tron piłkarskiego managera. Po tym, jak Electronic Arts i Sega zaanonsowały już swoje tytuły o sportowo-strategicznej tematyce, dzisiaj dołączył do nich również Eidos, wydawca nowo zapowiedzianej gry Championship Manager 2008.

Z kamerą u Wiedźmina: Medytacja

Shuck, 3 września 2007, 17:23

Wiedźmin to jedna z najbardziej obecnie oczekiwanych gier pecetowych – nie tylko u nas. . Rozpoczynamy prezentację co ciekawszych opcji tudzież cech gry, a każdą informację wzbogacać będzie filmik nakręcony przez nas podczas tegorocznych targów Games Convention.

Monster Lab firmy Eidos także na Nintendo DS
Monster Lab firmy Eidos także na Nintendo DS

Jiker, 3 września 2007, 17:22

Firma Eidos ujawniła kilka drobnych informacji, uzupełniających oficjalną zapowiedź gry Monster Lab, którą opisaliśmy dla Was przed zaledwie kilkoma dniami. Wiemy dzięki temu, że przygody profesora Fuselessa ukażą się nie tylko na Wii, ale także na przenośne Nintendo DS.

Vivendi Games zalicza gigantyczny wzrost dochodów

Jiker, 3 września 2007, 16:51

Rada nadzorcza koncernu Vivendi ujawniła oficjalne wyniki finansowe za pierwszą połowę 2007 roku. Dowiedzieliśmy się dzięki temu, że w sumie wszystkie oddziały firmy osiągnęły w owym okresie dochód o 10,6% lepszy aniżeli w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Wersja demonstracyjna Killzone 2 jeszcze w tym roku?

Jiker, 3 września 2007, 15:04

Duński serwis internetowy GameReactor ujawnił interesujące informacje poświęcone drugiej odsłonie popularnego cyklu Killzone. Wynika z nich, że być może jeszcze w tym roku na łamach usługi PlayStation Network zadebiutuje oficjalna wersja demonstracyjna jednej z najlepiej zapowiadających się pozycji powstających na konsolę PlayStation 3.

Autorzy Infernala tworzą grę THEY
Autorzy Infernala tworzą grę THEY

Krystian Smoszna, 3 września 2007, 14:15

Znamy już nazwę studia, które zajmuje się produkcją gry THEY – pierwszoosobowej strzelaniny, ujawnionej światu pod koniec lipca przez niemiecką agencję konsultingową IMC. Wspomniany wyżej produkt przygotowywany jest przez warszawską firmę Metropolis Software, posiadaczom PeCetów znaną choćby z „piekielnych” przygód Ryana Lennoksa.

Resident Evil 4 na Wii sprzedaje się lepiej niż tego oczekiwał wydawca
Resident Evil 4 na Wii sprzedaje się lepiej niż tego oczekiwał wydawca

Misiek, 3 września 2007, 13:29

Nikt chyba nie spodziewał się, że reinkarnacja Resident Evil 4 na Wii okaże się dla Capcom takim sukcesem. Wydawca ogłosił właśnie, iż od czasu majowej premiery gry w Japonii, do sklepów rozesłanych zostało już ponad 750,000 kopii. Oczywiście nie oznacza to, że tyle egzemplarzy znalazło swoich nabywców, ale to i tak znakomity wynik tego tytułu, gdyż świadczy o dużym popycie i zainteresowaniu.

Zagraj w Lair na swoim PSP

Misiek, 3 września 2007, 12:59

Wygląda na to, że Lair będzie pierwszym tytułem wydanym na PlayStation 3, w którego będzie można zagrać także przy użyciu PSP. W sieci pojawił się filmik, który prezentuje tę opcję w pełnej okazałości.

Znamy datę premiery Table Tennis na Wii
Znamy datę premiery Table Tennis na Wii

Misiek, 3 września 2007, 12:10

Kilka dni temu publikowaliśmy zaktualizowany europejski line-up Nintendo na najbliższe miesiące. Wtedy jeszcze japoński koncern nie podał dokładnej daty premiery Table Tennis – mogliśmy jedynie dowiedzieć się, że najnowsza produkcja od Rockstar Games ukaże się jesienią. Teraz wiemy więcej.

Najpopularniejsze gry na Xbox LIVE (27 sierpnia - 2 września)

Metatron, 3 września 2007, 11:45

Larry Hryb z Microsoftu zgodnie z cotygodniową tradycją zamieścił na swoim blogu listę najpopularniejszych gier wśród użytkowników konsoli X360 korzystających z serwisu Xbox LIVE. Zapraszamy do zapoznania się z rankingiem.

Wyniki sprzedaży konsol w sierpniu w Japonii. Wii vs PS3 = 3:1

Misiek, 3 września 2007, 11:43

Firma Enterbrain Inc. opublikowała wyniki sprzedaży konsol w sierpniu w Kraju Kwitnącej Wiśni. Dominacja Wii cały czas widoczna jest gołym okiem, ale PlayStation 3 zaczyna radzić sobie coraz lepiej. Xbox 360 tradycyjnie sprzedaje się na tamtejszym rynku bardzo, bardzo słabo.

Shattered Suns dopiero w przyszłym roku
Shattered Suns dopiero w przyszłym roku

Vercetti, 3 września 2007, 11:30

Nie sprawdziły się prognozy, jakoby strategia czasu rzeczywistego od zespołu Clear Crown Studios miała zadebiutować na rynku 5 października 2007. Producenci Shattered Suns poinformowali, że data premiery przygotowywanego przez nich tytułu została przełożona na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Gra Call of Duty 4: Modern Warfare zostanie udostępniona w Steamie?
Gra Call of Duty 4: Modern Warfare zostanie udostępniona w Steamie?

Krystian Smoszna, 3 września 2007, 09:13

Czwarta odsłona cyklu Call of Duty będzie kolejną produkcją firmy Infinity Ward, która znajdzie się w ofercie elektronicznej dystrybucji Steam. Tak przynajmniej twierdzi serwis Steamfriends, powołujący się na informacje uzyskane z koncernu Activision.

Studio Petroglyph przymierza się do produkcji gry MMO
Studio Petroglyph przymierza się do produkcji gry MMO

Krystian Smoszna, 3 września 2007, 08:52

Następnym projektem studia Petroglyph Games, która fanom RTS-ów jest doskonale znana z gry Star Wars: Empire at War, będzie produkt z gatunku MMO. Do takiego wniosku można dojść po lekturze ogłoszenia, jakie niedawno pojawiło się na łamach serwisu Gamasutra.

Koncern NCsoft uśmiercił grę Auto Assault
Koncern NCsoft uśmiercił grę Auto Assault

Krystian Smoszna, 3 września 2007, 08:22

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią miniony piątek był ostatnim dniem, w którym posiadacze „blaszaków” mieli szansę zagrać w Auto Assault. Firma NCsoft Corporation wyłączyła serwery ostatniego dnia sierpnia, pozbawiając użytkowników programu możliwości jego dalszej eksploatacji.

The Ship 2 w produkcji
The Ship 2 w produkcji

Krystian Smoszna, 3 września 2007, 07:51

Zlokalizowane w Edynburgu studio Outerlight pracuje nad drugą odsłoną cyklu The Ship. Kontynuacja strzelaniny, która podbój rynku elektronicznej rozrywki rozpoczęła w lipcu ubiegłego roku, zostanie opublikowana przez znanego w branży wydawcę.

Trzy nowe gry w systemie elektronicznej dystrybucji Steam
Trzy nowe gry w systemie elektronicznej dystrybucji Steam

Krystian Smoszna, 3 września 2007, 07:21

System elektronicznej dystrybucji Steam wzbogacił się w ubiegłym tygodniu o trzy nowe gry. Kilkanaście milionów użytkowników popularnej aplikacji może teraz kupić i pobrać na dysk strzelaninę S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, strategię Empires: Dawn of the Modern World oraz przygodówkę Safecracker: The Ultimate Puzzle Adventure.