Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 25 września 2007

Samba de Amigo zmierza na Wii
Samba de Amigo zmierza na Wii

Misiek, 25 września 2007, 19:47

W połowie sierpnia donosiliśmy Wam, że Samba de Amigo, nietypowa gra muzyczna znana z Dreamcasta, może w jakiejś formie trafić na Wii. Wtedy były to jednak niepotwierdzone informacje. Teraz nie mamy już żadnych wątpliwości.

Lista gier nominowanych do tegorocznych nagród BAFTA już znana

Jiker, 25 września 2007, 19:26

Otrzymanie nagrody przyznawanej przez Brytyjską Akademię Sztuki Filmowej i Telewizyjnej (BAFTA) można bez większej przesady określić jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie gier komputerowych. Wiedzą o tym doskonale producenci oraz gracze, którzy z wielkim napięciem wyczekują na coroczne publikacje nominacji oraz list zwycięzców. Na tych drugich musimy jednak jeszcze trochę poczekać.

Światowa premiera Stranglehold w wersji na PlayStation 3 dopiero za miesiąc?

Jiker, 25 września 2007, 18:47

Jeśli wierzyć informacjom zamieszczonym na łamach serwisu internetowego amerykańskiej sieci handlowej EB Games, gra Stranglehold w wersji na konsolę PlayStation 3 zanotowała kolejne, dosyć poważne opóźnienie.

PlayStation 2 otrzyma jeszcze kilka gier w stylu serii Buzz, Singstar oraz EyeToy

Jiker, 25 września 2007, 18:27

Gry z serii Buzz, EyeToy oraz Singstar wpłynęły na wizerunek konsoli PlayStation 2 nie mniej, niż wielkie hity pokroju Gran Turismo lub Metal Gear Solid. Każda z nich kojarzona jest z niekonwencjonalnym kontrolerem, który kilkukrotnie zwiększał radość towarzyszącą zabawie. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłości PS2 otrzyma jeszcze kilka tego typu pozycji.

Table Tennis na Wii bez możliwości gry przez Internet
Table Tennis na Wii bez możliwości gry przez Internet

Krystian Smoszna, 25 września 2007, 18:06

Redaktorzy serwisu Computer and Video Games podali wczoraj do wiadomości, że gra Table Tennis w wersji na konsolę Wii nie pozwoli rywalizować przez Internet z innymi użytkownikami tego urządzenia. Opcję taką oferował pierwowzór, wydany w ubiegłym roku z myślą o Xboksach 360.

Premiera nowej wersji konsoli PlayStation 3 szybciej niż się spodziewamy?

Jiker, 25 września 2007, 18:04

Czy premiera nowego zestawu konsoli PlayStation 3 nastąpi szybciej niż się spodziewamy? Z informacji pozyskanych przez redakcję serwisu Computer and Video Games wynika, że może do niej dojść już niebawem. Nowe, „odchudzone” PlayStation 3 miałoby kosztować 299 funtów brytyjskich (aktualna sklepowa cena konsoli Sony to 425 funtów).

Electronic Arts zamienia usługę EA Link na sklep EA Store
Electronic Arts zamienia usługę EA Link na sklep EA Store

Vercetti, 25 września 2007, 15:55

Gdy pod koniec ubiegłego roku Electronic Arts rozbudowało usługę EA Downloader do obfitującego w dema gier, trailery i inne materiały serwisu EA Link, wydawało się, że projekt ten doczekał się wreszcie swojej ostatecznej formy. Szefowie amerykańskiego koncernu postanowili jednak przyjrzeć mu się na nowo i po przeanalizowaniu możliwości programu doszli do wniosku, że najlepiej będzie zastąpić go ko

Ducati World Championship dostępny także poprzez Steam
Ducati World Championship dostępny także poprzez Steam

Misiek, 25 września 2007, 15:29

Firma Strategy First, wydawca Ducati World Championship w USA, ogłosiła, iż wspomniany przed chwilą tytuł stał się dostępny także poprzez Steam. Wszystkie osoby, które zdecydują się na tę formę kupna mogą zaoszczędzić 10% kwoty, którą musiałyby wyłożyć za grę w sklepie.

Square Enix szuka partnerów biznesowych na Zachodzie

Metatron, 25 września 2007, 15:21

Square Enix to firma, której nie trzeba przedstawiać. Jest doskonale znana dzięki serii Final Fantasy oraz innym popularnym produkcjom jRPG. Do tej pory japoński producent koncentrował się na ojczystym rynku. Wpływy z pozostałych regionów świata stanowiły jedynie 10-20 procent całkowitego przychodu firmy. Jak się okazało, niedługo może się to zmienić.

Producent gry Tabula Rasa zostanie wysłany w kosmos
Producent gry Tabula Rasa zostanie wysłany w kosmos

Vercetti, 25 września 2007, 14:53

Czasami zdarza się, że autorów słabych gier chcielibyśmy wysłać wprost do piekła, na bezludną wyspę albo przynajmniej na okołoziemską orbitę. Trzecia z opcji może stać się udziałem Richarda Garriotta, producenta MMORPG Tabula Rasa, który już w przyszłym roku zostanie wysłany w kosmos - bynajmniej nie dlatego, że włożył zbyt mało pracy w stworzenie swego tytułu, ale dlatego, że jego pracodawcy post

Zapoznaj się ze ścieżką dźwiękową gry NBA 2K8

Jiker, 25 września 2007, 14:18

Gry NBA 2K8 i NBA Live 08 będą rywalizować nie tylko na polu najwierniej oddanych realiów koszykówki, ale także pod względem najlepiej dobranej ścieżki dźwiękowej. Z soundtrackiem drugiej z wymienionych pozycji mogliście się już zapoznać. Dzisiaj przyszła pora na produkcję firmy 2K Sports.

Prezes Pandemic Studios potwierdza - druga odsłona Mercenaries dopiero w przyszłym roku

Jiker, 25 września 2007, 13:41

Firma Pandemic Studios zabrała głos w sprawie opóźnienia premiery gry Mercenaries 2: World In Flames, ujawnionego już na początku września przez przedstawicieli koncernu Electronic Arts. Poznaliśmy w ten sposób główny powód przesunięcia daty debiutu kontynuacji kultowych Najemników.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (25/09/07)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (25/09/07)

Krystian Smoszna, 25 września 2007, 13:29

Gra Medal of Honor: Airborne nie zdołała obronić po raz drugi pozycji lidera w brytyjskim rankingu bestsellerów. Czterdziestosiedmioprocentowy spadek sprzedaży sprawił, że produkt firmy Electronic Arts musi w najnowszym notowaniu zadowolić się dopiero szóstym miejscem.

Wersja demonstracyjna Crash of the Titans już w ofercie Xbox Live Marketplace

Jiker, 25 września 2007, 13:15

Dla zdecydowanej większości fanów seria Crash Bandicoot skończyła się wraz z porzuceniem jej przez studio Naughty Dog. Wielu z nich straciło wówczas ochotę na próbę zapoznania się z nowymi przygodami sympatycznego kurokrada. Być może zmienią zdanie w obliczu publikacji wersji demonstracyjnej najnowszej odsłony cyklu, zatytułowanej Crash of the Titans.

Wielki Finał World Cyber Games 2007 już w przyszłym tygodniu

Metatron, 25 września 2007, 12:55

Już tylko dni dzielą nas od Wielkiego Finału tegorocznej edycji World Cyber Games, który odbędzie się w Seattle w okresie 3-7 października. Spośród ponad półtora miliona graczy, którzy ubiegali się o miejsce w finałach, zakwalifikowało się 700 osób reprezentujących 74 kraje. Wezmą udział w turniejach, w których będzie można wygrać nagrody o łącznej wartości 500 000 dolarów.

Darmowa aktualizacja Xbox Live Marketplace formą promocji Halo 3

Jiker, 25 września 2007, 12:28

Światowa premiera Halo 3 – najbardziej oczekiwanej gry tego roku – już za nami. W swoje kopie zagrywają się Amerykanie, Europejczycy natomiast przygotowują się do szturmu sklepów, który będą mogli przeprowadzić już jutro. Właśnie do nich koncern Microsoft skierował najnowszą aktualizację oferty usługi Xbox Live Marketplace.

Saints Row 2 - znamy nowe szczegóły
Saints Row 2 - znamy nowe szczegóły

Metatron, 25 września 2007, 12:28

Chociaż o tym, że Saints Row 2 jest w produkcji, wiadomo było od dawna, jednak dopiero teraz THQ zdradziło pierwsze szczegóły na temat gry. Tworzy ją Volition – ta sama ekipa, która opracowała pierwszą część. Gra ukaże się w 2008 roku na konsole X360 oraz PS3.

Kolejna obniżka cen gier z Xbox LIVE Arcade

Metatron, 25 września 2007, 12:20

Posiadacze X360 nie powinni spodziewać się, że jutro do oferty Xbox LIVE Arcade dołączą nowe tytuły. Zamiast tego Microsoft postanowił udostępnić kilka gier w niższej niż do tej pory cenie. Promocja ma charakter czasowy i potrwa przez tydzień, począwszy od drugiej w nocy w środę.

RedOctane potwierdza cenę Guitar Hero III w wersji na konsole
RedOctane potwierdza cenę Guitar Hero III w wersji na konsole

Misiek, 25 września 2007, 11:28

Guitar Hero III: Legend of Rock to jeden z bardziej oczekiwanych tytułów końcówki tego roku. Firma RedOctane potwierdziła ostateczną cenę zestawów „gra + gitara” konsolowych wersji.

W najbliższym czasie nie mamy co liczyć na sequel gry Dead Rising

Metatron, 25 września 2007, 11:07

Niestety wbrew pojawiającym się co jakiś czas plotkom, Capcom nie planuje stworzenia sequela gry Dead Rising. Przynajmniej nie w najbliższym czasie. Takie niezbyt pocieszające wiadomości udało się zdobyć redaktorowi serwisu Kotaku od twórcy wspomnianej produkcji, Keiji Inafune.

Sega: będziemy wspierać PlayStation 2 jeszcze przez 2-3 lata

Metatron, 25 września 2007, 11:02

Podczas gdy nowe konsole walczą o światowy rynek, PS2 wciąż cieszy się na nim dobrą pozycją. Firmy wydawnicze nie zapominają o tej mającej już swoje lata platformie sprzętowej, w dalszym ciągu dostarczając na nią nowe gry. Nie inaczej planuje postąpić Sega.

DualShock 3 - kolejne szczegóły

Metatron, 25 września 2007, 10:54

Podczas konferencji, która odbyła się w ramach tegorocznej edycji Tokyo Game Show, Sony zaprezentowało kontroler DualShock 3. Wiadomo było, że zachowa on pełną funkcjonalność SIXAXIS-a (czujniki wychylenia) posiadając przy tym wmontowaną funkcję wibracji. W trakcie wspomnianych targów niektórzy dziennikarze mieli możliwość przetestować go w działaniu i zdobyć nieco dodatkowych informacji.

EMPiK - Top Lista nr 36 (25/09/07)
EMPiK - Top Lista nr 36 (25/09/07)

Metatron, 25 września 2007, 10:45

Zapraszamy do zapoznania się z cotygodniowym zestawieniem najchętniej kupowanych gier w salonach EMPiK-u. Tradycyjnie już ranking dotyczy jedynie produkcji wydanych na komputery PC oraz konsolę PS2. Dane do jego sporządzenia zostały zebrane w okresie 17.09.2007 – 23.09.2007 w 94 placówkach wspomnianej sieci.

X-OOM Software zamierza uczynić z Wii prawdziwe domowe centrum multimedialne

Misiek, 25 września 2007, 10:39

Firma X-OOM Software (będąca częścią bhv Software) zapowiedziała innowacyjny program dla Wii – X-OOM Media Centre – który ma uczynić z najnowszej stacjonarnej konsoli Nintendo prawdziwe centrum multimedialne. Dzięki wspomnianej wyżej aplikacji będziemy mieć dostęp do plików muzycznych, graficznych oraz filmów, które przechowujemy na dyskach twardych naszych pecetów.

Demo PES 2008 na PC już do ściągnięcia
Demo PES 2008 na PC już do ściągnięcia

Misiek, 25 września 2007, 10:16

Posiadacze Xboxów 360 już od już od czterech dni mogą testować grywalne demo Pro Evolution Soccer 2008, które pojawiło się w piątek na Xbox Live. Kiedy grywalną wersję będą mogli sprawdzić użytkownicy PlayStation 3 oraz pecetów? UPDATE: Demo w wersji na PC właśnie się pojawiło.

Znamy cenę Gran Turismo 5: Prologue
Znamy cenę Gran Turismo 5: Prologue

Misiek, 25 września 2007, 09:45

W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się, że japońska premiera Gran Turismo 5: Prologue zaplanowana jest na 13 grudnia. Cały czas nie znaliśmy jednak ceny tego produktu. Wcześniej wprawdzie pojawiały się pewne informacje na ten temat (mówiące, iż wersja na płycie Blu-ray będzie kosztowała 45 euro), jednak koncern Sony dementował te wieści.

Gothic 3: The Beginning - pierwsze obrazki
Gothic 3: The Beginning - pierwsze obrazki

Krystian Smoszna, 25 września 2007, 09:29

Zapowiedziana kilka miesięcy temu gra Gothic 3: The Beginning nabiera realnych kształtów. Odpowiedzialny za jej wydanie koncern JoWooD Productions Software opublikował pierwsze obrazki, które pozwalają zobaczyć, jaką oprawę wizualną zaprezentuje wspomniany wyżej produkt.

Nowe demo Ace Combat 6 zagości na Xbox Live?
Nowe demo Ace Combat 6 zagości na Xbox Live?

Misiek, 25 września 2007, 08:49

Demo Ace Combat 6 zadebiutowało na Marketplace podczas E3. Było wtedy bardzo rozchwytywanym towarem, bo przez pierwszy tydzień od udostępnienia pobrało je ponad pół miliona użytkowników Xbox Live. Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów strzelaniny od Namco – najprawdopodobniej w najbliższych dniach na platformie sieciowej Microsoftu ukaże się druga grywalna wersja AC6.

Halo 3 debiutuje na rynku!
Halo 3 debiutuje na rynku!

Krystian Smoszna, 25 września 2007, 08:24

Trzecia odsłona cyklu Halo ma dziś swoją oficjalną premierę. Gra wyprodukowana przez firmę Bungie Studios rozpoczęła podbój rynku elektronicznej rozrywki od Ameryki Północnej, gdzie sprzedaż ruszyła nad ranem naszego czasu. W samych tylko Stanach Zjednoczonych o północy drzwi otworzyło ponad dziesięć tysięcy sklepów, aby sprostać ogromnemu zainteresowaniu użytkowników konsoli Xbox 360.

Już niebawem zagramy w demo gry Clive Barker's Jericho
Już niebawem zagramy w demo gry Clive Barker's Jericho

Krystian Smoszna, 25 września 2007, 07:24

Zgodnie z obietnicą daną w lipcu bieżącego roku, firma Codemasters już niebawem zaoferuje nam możliwość przetestowania gry Clive Barker’s Jericho. Wersje demonstracyjne programu otrzymają użytkownicy wszystkich platform sprzętowym, którym dedykowany jest omawiany produkt.