Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 10 września 2007

EMPiK - Top Lista nr 34 (10/09/07)
EMPiK - Top Lista nr 34 (10/09/07)

Metatron, 10 września 2007, 20:46

Rozpoczął się wrzesień, a wraz z nim zakończył się sezon ogórkowy, co widać choćby po liście tytułów, które cieszyły się największym powodzeniem wśród klientów EMPiK-u. W tradycyjnym już cotygodniowym rankingu gier na PC aż cztery produkcje są nowościami.

Master Chief w muzeum figur woskowych w Las Vegas
Master Chief w muzeum figur woskowych w Las Vegas

Metatron, 10 września 2007, 20:32

Muzeum figur woskowych Madame Tussauds jest jedną z głównych atrakcji Londynu. Doczekało się również kilku innych oddziałów, między innymi w Hong Kongu oraz Las Vegas. W tym ostatnim do podobizn znanych osobistości ze świata show businessu i polityki dołączyła kolejna figura – imponujący Master Chief, główny bohater serii Halo.

Square Enix odpowiada na petycję dotyczącą remake'u gry Final Fantasy VII
Square Enix odpowiada na petycję dotyczącą remake'u gry Final Fantasy VII

Metatron, 10 września 2007, 20:21

Dwa lata temu podczas targów E3 pokazano demo prezentujące możliwości konsoli PS3. Jako temat wykorzystano doskonale znany fanom serii fragment gry Final Fantasy VII. Od tamtego momentu miłośnicy mającego już swoje lata dzieła Square uznali, że pokaz jest równoznaczny z zapowiedzią remake’u gry. Szybko jednak okazało się, że to jedynie pobożne życzenia.

Dożywotnia subskrypcja dla nabywających grę Hellgate: London w przedsprzedaży
Dożywotnia subskrypcja dla nabywających grę Hellgate: London w przedsprzedaży

Metatron, 10 września 2007, 20:14

Gra Hellgate: London pozwoli co prawda na rozgrywkę w trybie dla jednego gracza, ale naprawdę rozwinie skrzydła dopiero podczas zabawy w sieci. Niestety, jak już wiemy, chcąc w pełni skorzystać z przygotowanych przez twórców możliwości, będziemy musieli za nią zapłacić. Wygląda jednak na to, że chętni będą mieli możliwość wykupienia za z góry ustaloną opłatą dożywotniej subskrypcji.

Z kamerą u Wiedźmina: Walka

Shuck, 10 września 2007, 18:32

W odcinku poświęconym Medytacji opisywaliśmy, jak wygląda w Wiedźminie rozwój postaci pod kątem walki. Dziś, w ostatniej części naszego spaceru po co ciekawszych cechach gry, pokażemy, jak wiedza teoretyczna Geralta sprawdza się w praktyce.

Już jutro dowiemy się o nowościach w Team Fortress 2
Już jutro dowiemy się o nowościach w Team Fortress 2

Vercetti, 10 września 2007, 16:30

W miniony weekend zespół Valve Software ujawnił kolejne szczegóły na temat przygotowywanej przez siebie strzelanki Team Fortress 2. Amerykańskie studio scharakteryzowało m.in. inżyniera, jedną z dziewięciu klas postaci, w jakie przyjdzie nam wcielić się w planowanym przez nie tytule. Jednocześnie team zza Wielkiej Wody jasno zasygnalizował, iż już w najbliższy wtorek będzie chciał ogłosić światu n

Z usługi Xfire korzysta już osiem milionów użytkowników komputerów osobistych

Jiker, 10 września 2007, 15:27

Z usługi Xfire, wspierającej blisko 700 gier wydanych z myślą o pecetach, korzysta już osiem milionów użytkowników komputerów osobistych, poinformował serwis GamesIndustry. Które pozycje są wśród nich najpopularniejsze? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w dalszej części wiadomości.

Nowe szczegóły na temat Ferrari Challenge
Nowe szczegóły na temat Ferrari Challenge

Misiek, 10 września 2007, 14:50

System 3, developer pracujący nad Ferrari Challenge (PS3, Wii, DS), zdradził trochę informacji na temat swojego najnowszego tytułu. Dowiedzieliśmy się co nieco na temat trybów rozgrywki, zmagań online, czy planowanych dodatków do ściągania.

Guitar Hero na DS-a nie wykorzysta zalet ekranu dotykowego

Misiek, 10 września 2007, 14:11

Guitar Hero na DS-a to jedna z największych zagadek ostatnich tygodni. Wiele osób zastanawia się jak będzie wyglądało sterowanie w wersji na handhelda Nintendo, gdzie przecież dodatkowy kontroler-gitara w takich rozmiarach jak stosowny gadżet do konsol stacjonarnych nie wchodzi raczej w grę... Ludzie z Vicarius Visions uchylili rąbka tajemnicy na ten temat.

Utwory Soundgarden i Red Hot Chili Peppers w grze Rock Band?

Jiker, 10 września 2007, 13:57

Czy lista utworów świetnie zapowiadającego się Rock Band zostanie już wkrótce poszerzona o kolejne hity? Niezależne względem siebie źródła donoszą, że w pełnej wersji gry umieszczone zostaną utwory dwóch kolejnych znanych kapel – kultowego Soundgarden (jednego z głównych przedstawicieli nurtu grunge) oraz Red Hot Chili Peppers.

Kooperacja w Call of Duty 4 jako dodatek do ściągnięcia?
Kooperacja w Call of Duty 4 jako dodatek do ściągnięcia?

Misiek, 10 września 2007, 13:45

W ostatnim czasie tryby kooperacji online poprzez Xbox Live stały się bardzo popularne wśród graczy. Wiele osób ceni je nawet bardziej niż klasyczne opcje typu deathmatch. Czy tryb współpracy znajdzie się w nadchodzącym wielkimi krokami Call of Duty 4: Modern Warfire? Wszystko wskazuje na to, że tak, jednak niekoniecznie będzie dostępny od początku.

Nowa Zelda na Wii?
Nowa Zelda na Wii?

Misiek, 10 września 2007, 13:31

Spokojnie, zapowiedzi pełnoprawnej kontynuacji przygód Linka jeszcze się nie doczekaliśmy. Na razie to tylko plotki, ale najprawdopodobniej doczekamy się mini-gierki zatytułowanej Zelda Crossbow Training, która będzie sprzedawana razem z Wii Zapperem, czyli nowym gadżetem do nowej konsoli Nintendo ujawnionym podczas konferencji na E3.

Darmowy soundtrack na łamach aktualizowanej strony internetowej gry Unreal Tournament III

Jiker, 10 września 2007, 13:21

Firma Epic Games, producent gier Gears of War oraz Unreal Tournament III, opublikowała w internecie nową wersję oficjalnej strony internetowej poświęconej drugiemu z wymienionych tytułów. Zaktualizowany serwis uzupełniony został o wiele interesujących materiałów.

Bardzo dobra sprzedaż Warhawka według serwisu VG Chartz

Jiker, 10 września 2007, 12:43

Z niepotwierdzonych informacji ujawnionych przez zachodnie media elektroniczne (m.in. VG Chartz) wynika, że Warhawk – jedna z najbardziej oczekiwanych pozycji drugiej połowy bieżącego roku w przypadku konsoli PlayStation 3 – sprzedał się już w ponad 110,000 egzemplarzy. Ten niezły rezultat osiągnięty został tylko w pierwszym tygodniu sprzedaży gry w samych tylko Stanach Zjednoczonych.

Start europejskich beta-testów Call of Duty 4: Modern Warfare już dzisiaj

Jiker, 10 września 2007, 12:16

Minęły już dwa tygodnie od dnia, w którym Activision poinformowało nas o oficjalnym rozpoczęciu amerykańskich beta-testów gry Call of Duty 4. Zaprezentowana w ten sposób wersja sieciowego trybu rozgrywki przypadła do gustu ogromnej liczbie osób spośród tych, które uzyskały możliwość wzięcia udziału w testach. Wierzymy, że podobnie będzie w przypadku graczy zamieszkujących Stary Kontynent.

Sprzedaż konsol w Japonii (27 sierpnia – 2 września)

Misiek, 10 września 2007, 12:08

Firma Media Create zajmująca się badaniem japońskiego rynku gier video, opublikowała najnowszą listę najlepiej sprzedających się konsol w Kraju Kwitnącej Wiśni. Co ciekawe, wszystkie maszynki oprócz PlayStation 3 zanotowały spadek zainteresowania.

Odcinek serialu South Park
Odcinek serialu South Park "Make Love, Not Warcraft" laureatem nagrody Emmy

Metatron, 10 września 2007, 11:50

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że odcinek serialu South Park, w którym młodzi bohaterowie zmagają się z pokonaniem polującego na postacie graczy w World of Warcraft szaleńca, został nominowany do nagrody Emmy. Obecnie możemy podać jeszcze lepszą wiadomość – wspomniany epizod pokonał konkurentów i został laureatem.

Debiut wersji demonstracyjnej gry FIFA 08 (X360 i PS3) już 13 września

Jiker, 10 września 2007, 11:36

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów gier piłkarskich. Z informacji ujawnionych przez koncern Electronic Arts wynika, że premiera wersji demonstracyjnej gry FIFA 08 w wersji na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3 zostanie przeprowadzona już za kilka dni – dokładnie rzecz ujmując, 13 września.

Przerwa w funkcjonowaniu Xbox Live
Przerwa w funkcjonowaniu Xbox Live

Misiek, 10 września 2007, 11:32

Jak donosiliśmy Wam w ubiegłym tygodniu, dzisiaj o 10:00 naszego czasu miała nastąpić przerwa w funkcjonowaniu Xbox Live. Tak się też stało, więc przestrzegamy wszystkich zdezorientowanych przed telefonami do swoich dostawców internetu. Serwis ma zostać przywrócony o godzinie 14:00, a Major Nelson na swojej stronie wyjaśnił przyczyny wyłączenia platformy sieciowej Microsoftu.

Eternity’s Child przenosi się na Wii
Eternity’s Child przenosi się na Wii

Misiek, 10 września 2007, 11:28

Eternity’s Child to platformówka 2D, która była planowana z myślą o Xbox Live. Luc Bernard (jeden z twórców) udzielił wywiadu dla francuskiej strony Art du Jeu, w którym ogłosił, iż wspomniany przed chwilą tytuł zostanie wydany jednak jako pełnoprawna, pudełkowa gra na Wii.

Pierwsza recenzja World in Conflict
Pierwsza recenzja World in Conflict

Misiek, 10 września 2007, 10:33

World in Conflict to jedna z najbardziej oczekiwanych strategii czasu rzeczywistego w tym roku. O tym, że warto na nią czekać wiedzą wszyscy, którzy wypróbowali grywalne demo udostępnione niedawno. W piątek w serwisie IGN pojawiła się pierwsza recenzja tego RTS-a.

Nieocenzurowana wersja gry Manhunt 2 trafiła do Internetu
Nieocenzurowana wersja gry Manhunt 2 trafiła do Internetu

Krystian Smoszna, 10 września 2007, 07:21

Próby ograniczenia dostępu do gry Manhunt 2, które podjęły organizacje zajmujące się klasyfikowaniem gier pod kątem kategorii wiekowych, spełzły na niczym. Kontrowersyjny produkt jest już dostępny w Internecie i jakby tego było mało – w nieocenzurowanej wersji.

Plan wydawniczy europejskiego oddziału Sony jednak nieoficjalny
Plan wydawniczy europejskiego oddziału Sony jednak nieoficjalny

Krystian Smoszna, 10 września 2007, 07:12

Europejski oddział koncernu Sony Computer Entertainment zajął stanowisko w sprawie planu wydawniczego, który został opublikowany w ubiegłym tygodniu przez serwis Kotaku. Zdaniem rzecznika firmy, lista zawierająca daty premier gier na konsole PlayStation 2, PlayStation 3 i PlayStation Portable nie jest oficjalna.

Premiera gry Legend: Hand of God w drugim tygodniu października
Premiera gry Legend: Hand of God w drugim tygodniu października

Krystian Smoszna, 10 września 2007, 07:06

Znamy już dokładną datę premiery gry Legend: Hand of God, przygotowywanej przez zlokalizowane w Hamburgu studio Master Creating. Produkt tworzony przez naszych zachodnich sąsiadów ujrzy światło dzienne 12-ego października bieżącego roku, a nie pod koniec września, jak wcześniej zapowiadano.