Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2007, 20:21

autor: Metatron

Square Enix odpowiada na petycję dotyczącą remake'u gry Final Fantasy VII

Dwa lata temu podczas targów E3 pokazano demo prezentujące możliwości konsoli PS3. Jako temat wykorzystano doskonale znany fanom serii fragment gry Final Fantasy VII. Od tamtego momentu miłośnicy mającego już swoje lata dzieła Square uznali, że pokaz jest równoznaczny z zapowiedzią remake’u gry. Szybko jednak okazało się, że to jedynie pobożne życzenia.

Dwa lata temu podczas targów E3 pokazano demo prezentujące możliwości konsoli PS3. Jako temat wykorzystano doskonale znany fanom serii fragment gry Final Fantasy VII. Od tamtego momentu miłośnicy mającego już swoje lata dzieła Square uznali, że pokaz jest równoznaczny z zapowiedzią remake’u gry. Szybko jednak okazało się, że to jedynie pobożne życzenia. Fani postanowili zadziałać i wysłać petycję do twórców. Odpowiedź Square Enix nie jest może tym, czego by sobie życzyli, ale pozostawia nadzieję na remake FF VII w raczej odległej przyszłości.

Square Enix odpowiada na petycję dotyczącą remake'u gry Final Fantasy VII - ilustracja #1

Kiedy petycja zamieszczona na stronie Petition Online została podpisana przez ponad dwadzieścia tysięcy osób, jej autor otrzymał od Square Enix następującą odpowiedź: „Mamy nadzieję, że ten list nieco rozjaśni Wasze wątpliwości: Square Enix nie ma na razie planów tworzenia sequelu bądź remake’u tego konkretnego tytułu. Nie oznacza to jednak, że tak się nigdy nie stanie, po prostu obecnie ekipy deweloperskie pracują nad wieloma innymi projektami”.

Podobną informacją podzielił się producent gry Crisis Core, Hideki Imaizumi, w wywiadzie udzielonym japońskiemu magazynowi Famitsu. Przyznał, że Square Enix doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wielkim zainteresowaniem fanów cieszyłby się remake Final Fantasy VII. Teraz jednak firma nie ma takiego projektu w planach, a to dlatego, że twórcy, którzy mogliby się nim zająć, obecnie pracują nad Final Fantasy XIII. Niewykluczone, że w przyszłości temat powróci. W tym momencie Square Enix po prostu nie dysponuje odpowiednią liczbą ludzi, by zaczynać prace nad jeszcze jednym tytułem.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.