Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 15 września 2007

Ludo ergo sum - Zabić czy uratować dziecko, czyli rzecz o moralnych wyborach w grach
Ludo ergo sum - Zabić czy uratować dziecko, czyli rzecz o moralnych wyborach w grach

Louvette, 15 września 2007, 20:00

„We all make choices, but in the end, our choices make us” – słowa Andrew Ryana wypowiedziane w trailerze BioShocka wyrażają pewną starą prawdę, znaną już egzystencjalistom, a młodemu pokoleniu przypomnianą między innymi przez Albusa Dumbledore’a i Petera Parkera :-). Nasze wybory czynią nas tym, kim jesteśmy – tak jest w życiu. A w grach?

Silnik Gamebryo przystosowany do architektury konsoli Nintendo Wii

Jiker, 15 września 2007, 15:38

Producenci gier, mający w swych planach stworzenie tytułu przeznaczonego na konsolę Nintendo Wii, otrzymali kolejne potężne narzędzie mogące ułatwić im takowy developing. Jest nim silnik Gamebryo, wyprodukowany przez kalifornijską firmę Emergent Game Technologies.

Havok przejęty przez Intel
Havok przejęty przez Intel

Metatron, 15 września 2007, 14:57

Jak ogłoszono wczoraj, Havok wraz ze wszystkimi swoimi przedstawicielstwami został przejęty przez firmę Intel i stał się jej oddziałem.

Twórcy serii Project Gotham Racing o planach względem części piątej

Metatron, 15 września 2007, 14:38

Jak informowaliśmy wczoraj, gra Project Gotham Racing 4 została ukończona i wysłana do tłoczni, by stamtąd trafić na półki sklepowe, a następnie do czytników domowych trzysta sześćdziesiątek. Miłośnicy arcade’owych wyścigów zacierają ręce, oczekując na premierę, a tymczasem twórcy serii już analizują jej najnowszą odsłonę, doszukują się elementów, które mogliby wykonać lepiej.

Capcom amerykańskim i europejskim wydawcą gry We Love Golf!

Jiker, 15 września 2007, 14:31

Doskonała znajomość zasad rządzących golfem będzie już niedługo jedną z domen posiadaczy konsoli Nintendo Wii. Wszystko to za sprawą zapowiedzi gier poświęconych temu właśnie sportowi. Niebawem dołączy do nich We Love Golf! – pozycja będąca efektem porozumienia zawartego pomiędzy firmami Camelot Software i Capcom.

Start beta testów gry Hellgate: London w przyszłym tygodniu
Start beta testów gry Hellgate: London w przyszłym tygodniu

Metatron, 15 września 2007, 14:26

Do tej pory Flagship Studios nie ujawniło daty rozpoczęcia beta testów gry Hellgate: London. Teraz jednak wiemy, że nastąpi to już w przyszłym tygodniu. Informacja ta została przekazana przez wydawcę gry, koncern Electronic Arts.

George Harrison odchodzi z Nintendo

Jiker, 15 września 2007, 13:45

George Harrison, aktualny wiceprezes Nintendo of America ds. marketingu i komunikacji, potwierdził czerwcowe spekulacje na temat ewentualnego opuszczenia swego dotychczasowego pracodawcy. Rozwiązanie kontraktu zawartego pomiędzy obiema stronami nastąpi wraz z końcem bieżącego roku.