Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 11 września 2007

Firma Aspyr Media tworzy grę Guitar Hero III na PeCety i Macintoshe
Firma Aspyr Media tworzy grę Guitar Hero III na PeCety i Macintoshe

Krystian Smoszna, 11 września 2007, 19:11

Trzecia odsłona cyklu Guitar Hero, nosząca podtytuł Legends of Rock, zostanie wydana również w wersji na komputery osobiste – po raz pierwszy w historii serii. Do tej pory firma RedOctane wspominała jedynie o edycjach na konsole Xbox 360, PlayStation 2, PlayStation 3, DualScreen i Wii.

Serwis FilePlanet udostępnia klucze do beta-testów gry Crysis
Serwis FilePlanet udostępnia klucze do beta-testów gry Crysis

Krystian Smoszna, 11 września 2007, 18:18

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, oczekiwana przez wielu posiadaczy „blaszaków” gra Crysis weszła w fazę zamkniętych beta-testów. Szczęśliwcy, którym uda się zdobyć klucz, będą mogli zmierzyć się w potyczkach wieloosobowych na mapie Shore przed premierą pełnej wersji programu.

Znamy nazwy kolejnych aut, jakie zobaczymy w grze Sega Rally
Znamy nazwy kolejnych aut, jakie zobaczymy w grze Sega Rally

Vercetti, 11 września 2007, 17:45

W związku z faktem, że od premiery gry Sega Rally dzieli nas zaledwie kilka tygodni, producent nadchodzących wyścigów, koncern SEGA postanowił ujawnić światu nazwy czterech kolejnych samochodów, jakimi dane nam będzie pojeździć w zbliżającej się pozycji. Okazuje się, że dzięki występowi w projekcie część z aut zaliczy swój wirtualny debiut.

Czy Beautiful Katamari powróci na PlayStation 3 i Wii?

Jiker, 11 września 2007, 17:42

16 października, data światowej premiery gry Beautiful Katamari w wersji na konsolę Xbox 360, zbliża się nieubłagalnie. Wiele wskazuje jednak na to, że nie będzie to jedyna edycja tejże pozycji.

Posiadacze PeCetów zagrają w Dead Rising?
Posiadacze PeCetów zagrają w Dead Rising?

Krystian Smoszna, 11 września 2007, 17:35

Być może jeszcze w tym roku użytkownicy komputerów będą mogli kupić kolejną konwersję gry akcji, aktualnie noszącej status tzw. „tytułu ekskluzywnego” dla konsoli Xbox 360. Mowa o programie Dead Rising firmy Capcom, który na rynku elektronicznej rozrywki zadebiutował ponad trzynaście miesięcy temu.

Nintendo potwierdza ostatnie plotki na temat gadżetu Wii Zapper

Jiker, 11 września 2007, 17:17

Japoński koncern Nintendo potwierdził wczorajsze plotki na temat gadżetu o nazwie Wii Zapper – specjalnej nakładki na kontrolery Wiimote i Nunchuck, przypominającej swoim wygląd karabin. Informacje o dodawanej do niego grze Link's Crossbow Training możemy zatem uznać za całkowicie pewne.

Pięćdziesiąt utworów w nowej grze z serii FIFA
Pięćdziesiąt utworów w nowej grze z serii FIFA

Krystian Smoszna, 11 września 2007, 16:39

Pięćdziesięciu artystów z dwudziestu sześciu krajów usłyszymy podczas zmagań w najnowszą odsłonę cyklu FIFA. Imponującą listę utworów zawartych w tym programie, opublikował kilka godzin temu koncern Electronic Arts.

Premiera gry Uncharted: Drake's Fortune w drugiej połowie listopada
Premiera gry Uncharted: Drake's Fortune w drugiej połowie listopada

Krystian Smoszna, 11 września 2007, 15:50

Jeśli wierzyć zapewnieniom Amy Hennig z firmy Naughty Dog, amerykańscy użytkownicy konsoli PlayStation 3 będą mogli zagrać w Uncharted: Drake’s Fortune dokładnie za dziesięć tygodni!

Call of Duty 4: Modern Warfare również w formie edycji kolekcjonerskiej

Jiker, 11 września 2007, 15:47

Call of Duty 4: Modern Warfare w wersjach na konsolę Xbox 360 oraz komputery osobiste zostanie wydane nie tylko w standardowej formie. Z informacji uzyskanych przez redakcję serwisu TeamXbox wynika bowiem, że w okolicach światowej premiery gry (5 listopada) do sprzedaży trafi także specjalna, kolekcjonerska edycja gry.

Harmonix potwierdza - utwory Red Hot Chili Peppers i Soundgarden na liście piosenek Rock Band

Jiker, 11 września 2007, 15:03

Sprawdziły się wczorajsze nieoficjalne doniesienia, dotyczące kolejnych piosenek mających być częścią podstawowego soundtracku świetnie zapowiadającej się gry muzycznej o tytule Rock Band. Dzisiaj jesteśmy już pewni, że utwory zespołów Red Hot Chili Peppers i Soundgarden będą jej mocnymi punktami.

Ninja Gaiden 2 w produkcji - zobacz pierwsze obrazki!
Ninja Gaiden 2 w produkcji - zobacz pierwsze obrazki!

Krystian Smoszna, 11 września 2007, 15:03

Potwierdziły się doniesienia południowokoreańskiego serwisu Gamespot o pracach nad grą Ninja Gaiden 2, prowadzonych przez studio Team Ninja. Na kilka dni przed rozpoczęciem targów Tokyo Game Show, koncern Microsoft Game Studios ujawnił pierwsze obrazki prezentujące nowy produkt w akcji.

Odświeżona wersja gry Speedball II zadebiutuje w październiku
Odświeżona wersja gry Speedball II zadebiutuje w październiku

Krystian Smoszna, 11 września 2007, 14:48

Miała zostać wydana w sierpniu, ale posiadacze konsol Xbox 360 będą mogli ją pobrać dopiero w połowie października. Mowa tu o odświeżonej wersji gry Speedball II: Brutal Deluxe, którą od kilku miesięcy usiłuje stworzyć firma Empire Interactive.

Race Driver One - pierwsze efektowne zrzuty ekranowe już w sieci
Race Driver One - pierwsze efektowne zrzuty ekranowe już w sieci

Jiker, 11 września 2007, 14:43

Brytyjska firma Codemasters opublikowała jedyne jak dotąd zrzuty ekranowe, ukazujące zapowiedzianą pod koniec kwietnia bieżącego roku najnowszą odsłonę cyklu Race Driver. Pierwszym zachodnim medium, które przedstawiło je szerszej publice jest serwis Worthplaying.

Firmware 3.70 do PSP już dostępny

Misiek, 11 września 2007, 14:20

Koncern Sony Computer Entertainment wypuścił najnowszą wersję oprogramowania do PSP – firmware oznaczony numerem 3.70 przynosi ze sobą kilka nowych funkcji. Wprawdzie dostępna jest jedynie jego japońska wersja, jednak można ją bez przeszkód instalować również na europejskich konsolach.

Cztery produkty firmy Ubisoft zaliczają opóźnienie
Cztery produkty firmy Ubisoft zaliczają opóźnienie

Krystian Smoszna, 11 września 2007, 14:16

Koncern Ubisoft Entertainment dokonał kilku poprawek w swoim kalendarzu wydawniczym. Zmiany powinny zainteresować tych Czytelników naszego serwisu, którzy czekają na następujące gry: Blazing Angels 2: Secret Missions of WWII, Brothers in Arms: Double Time, Dark Messiah of Might and Magic: Elements oraz Heroes of Might and Magic V: Dzikie Hordy.

Poniedziałki z Virtual Console - Sonic po raz kolejny podbija serca Amerykanów

Jiker, 11 września 2007, 14:04

Oferta amerykańskiej wersji usługi Virtual Console z każdym tygodniem poszerzana jest o co najmniej dwie retro-pozycje. Na sporej, liczącej ponad 120 tytułów liście każdy posiadacz konsoli Nintendo Wii znajdzie więc z pewnością coś, co spełni jego wyszukane wymagania. Czy będzie tym jedna z trzech dodanych wczoraj gier?

Wrocław wkrótce w Second Life

Metatron, 11 września 2007, 13:43

Już za kilka tygodni do wirtualnych miast, które można zwiedzać w Second Life, dołączy Wrocław. Będzie to po Krakowie druga polska miejscowość, która doczeka się swojego cyfrowego odzwierciedlenia w cyfrowej rzeczywistości wykreowanej przez firmę Linden Labs.

Wyniki badań: w USA najlepiej sprzedają się gry dla dojrzałych odbiorców

Metatron, 11 września 2007, 13:29

Nowopowstałą firma analityczna Electronic Entertainment Design and Research (EEDAR) opublikowała raport dotyczący gier na nowe konsole, a dokładniej mówiąc czynników mających wpływ na ich sprzedaż.

Proekologiczna strategia od Majesco na początku przyszłego roku na NDS

Metatron, 11 września 2007, 13:18

Firma Majesco postanowiła wydać proekologiczną grę Eco Creatures: Save the Forest. Będzie to opracowana przez Lightweight i Headlock Corporation strategia czasu rzeczywistego, która ukaże się na przenośną konsolkę NDS.

Premiera gry Unreal Tournament III może się opóźnić
Premiera gry Unreal Tournament III może się opóźnić

Krystian Smoszna, 11 września 2007, 12:30

Do tej pory żyliśmy w przekonaniu, że trzecia odsłona cyklu Unreal Tournament zadebiutuje na rynku w listopadzie bieżącego roku, w wersjach na PC oraz PlayStation 3. W niedzielę okazało się, że nie jest to wcale takie pewne. Firma Epic Games nie zakończyła jeszcze prac nad programem i może się zdarzyć, że nie uda się jej tego zrobić w wyznaczonym wcześniej terminie.

L.A. Noire oraz Beaterator przesunięte

Misiek, 11 września 2007, 12:29

Firma Take Two ogłosiła dzisiaj, że jej dwa obiecujące tytuły zostały przełożone. Dotychczas L.A. Noire (planowany na PlayStation 3) oraz Beaterator (PSP) zapowiadane były na rok fiskalny 2008 dla wspomnianej firmy. Dzisiaj okazało się, iż będą musiały poczekać na swoją premierę nieco dłużej.

Poradnik: Shrek Trzeci

Redakcja GRYOnline.pl, 11 września 2007, 12:13

Szczegółowy opis przejścia całej gry oraz miejsc, gdzie można znaleźć cenne przedmioty.

Eternal Sonata także na PlayStation 3?
Eternal Sonata także na PlayStation 3?

Misiek, 11 września 2007, 10:58

Eternal Sonata to tytuł, który zawsze zapowiadany był przez Namco Bandai tylko na Xboxa 360. Fani PlayStation 3 od dawna spekulowali jednak na temat możliwości przeniesienia tego RPG-a także na konsolę Sony. W końcu 360-tka w Japonii nie radzi sobie najlepiej, a na pudełku z grą nie widnieje znaczek „ONLY ON XBOX 360”, jak to ma miejsce w przypadku exclusive’ów.

BioShock 2 w 2009 roku?

Krystian Smoszna, 11 września 2007, 10:26

Druga odsłona cyklu BioShock mogłaby pojawić się na rynku już w 2009 roku – do takich wniosków można dojść po wczorajszej wypowiedzi Straussa Zelnicka, prezesa koncernu Take-Two Interactive Software. Nowa marka stała się w ostatnim czasie bardzo istotna dla amerykańskiej firmy i nie jest wykluczone, że w przyszłości zobaczymy kolejne produkty z tej serii.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (11/09/07)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (11/09/07)

Krystian Smoszna, 11 września 2007, 10:04

Mamy nowego lidera brytyjskiego rankingu bestsellerów. Po dwóch tygodniach panowania gry BioShock, najlepiej sprzedającym się produktem na Wyspach okazała się inna strzelanina – Medal of Honor: Airborne.

Bioshock bije rekordy popularności na Xbox Live

Misiek, 11 września 2007, 10:02

Bioshock to niekwestionowany hit ostatnich tygodni. Firma 2K Games (wydawca) ogłosiła, iż jej tytuł ustanowił nowy rekord na Xbox Live – grywalna wersja dostępna na Marketplace od 13 sierpnia stała się najszybciej ściąganym demem na 360-tce.

Znamy listę postaci w WWE SmackDown! vs. Raw 2008
Znamy listę postaci w WWE SmackDown! vs. Raw 2008

Misiek, 11 września 2007, 09:15

WWE SmackDown! vs. Raw to bardzo ważna seria dla THQ – szczególnie na rynku amerykańskim, gdzie każda kolejna część sprzedaje się bardzo dobrze. Fanów wrestlingu z niecierpliwością czekających na najnowszą odsłonę z pewnością zainteresuje lista potwierdzonych do niej postaci.

Zapowiedziano kolejny FPS na silniku Unreal Engine 3

Metatron, 11 września 2007, 08:57

Silnik Unreal Engine 3 stał się ostatnio bardzo popularny wśród twórców gier. Coraz więcej produkcji wykorzystuje dzieło Epic Games. Niestety sam silnik nie wystarczy, by uczynić z danego tytułu murowany hit. Z pewnością jednak UE3 daje twórcom szansę na stworzenie wysokiej jakości produkcji – wszystko zależy od tego, jak ją wykorzystają.

Take-Two otwiera oddział zajmujący się grami typu casual

Metatron, 11 września 2007, 08:32

Kolejna z dużych firm wydawniczych pragnie na poważnie wziąć się za tworzenie gier typu casual. Take-Two poszło w ślady Electronic Arts i zorganizowało specjalny oddział zajmujący się tego rodzaju rozrywką. Powstałe w nim tytuły ukazywać się będą pod szyldem 2K Play.

Sonic the Hedgehog 2 jutro na Xbox LIVE Arcade
Sonic the Hedgehog 2 jutro na Xbox LIVE Arcade

Metatron, 11 września 2007, 08:11

Microsoft ujawnił, jaka gra trafi jutro do oferty Xbox LIVE Arcade. Będzie to Sonic the Hedgehog 2, tytuł wydany pierwotnie w 1992 roku na konsolę Sega Mega Drive. Jest to kontynuacja przygód Sonica, w której po raz pierwszy przedstawiono jego partnera, liska Tail.