Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2007, 08:32

autor: Metatron

Take-Two otwiera oddział zajmujący się grami typu casual

Kolejna z dużych firm wydawniczych pragnie na poważnie wziąć się za tworzenie gier typu casual. Take-Two poszło w ślady Electronic Arts i zorganizowało specjalny oddział zajmujący się tego rodzaju rozrywką. Powstałe w nim tytuły ukazywać się będą pod szyldem 2K Play.

Kolejna z dużych firm wydawniczych pragnie na poważnie wziąć się za tworzenie gier typu casual. Take-Two poszło w ślady Electronic Arts i zorganizowało specjalny oddział zajmujący się tego rodzaju rozrywką. Powstałe w nim tytuły ukazywać się będą pod szyldem 2K Play. Wydawca ma w planach tworzenie gier familijnych na handheldy i konsole stacjonarne. Co ciekawe, na początku będą to tytuły wykorzystujące postacie i historie znane z kreskówek emitowanych przez kanał telewizyjny Nickelodeon.

Pierwszymi grami 2K Play będą produkcje oparte na serialach Dora the Explorer oraz Go, Diego, Go. Nowy oddział wchłonie należące do Take Two Global Star Software, w skład którego wchodzi między innymi studio Cat Daddy Games. Wspomniany deweloper ostatnio ukończył produkcję na Wii, Carnival Games, która w rzeczywistości jest zbiorem mini-gierek. Zajmował się również tworzeniem wzorowanej na turnieju telewizyjnym „Grasz czy nie grasz” gry Deal or No Deal na PC.

Prezes 2K Christoph Hartmann powiedział: 2K Play koncentrować się będzie na wciąż rozwijającym się rynku graczy casual, zainteresowanych przystępnymi produktami wysokiej jakości. Wydamy gry, które będą zabawne i wciągające dla graczy w różnym wieku i o różnym doświadczeniu”.

Ciekawe, czy Jack Thompson, starający się za wszelką cenę zdyskredytować firmę Take-Two (wydawcy m.in. Manhunta i gier z serii GTA) przedstawiając ją jako deprawatora nieletnich, wymyśli jakiś sposób, by przyczepić się do gier publikowanych pod szyldem 2K Play?

gry