Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieWiiNDS
Okładka Carnival Games (2007) (NDS)

Carnival Games (2007)

W Carnival Games wybieramy się do wirtualnego wesołego miasteczka, w którym czeka na nas kilkadziesiąt różnych atrakcji i minigier.

Towarzyskie | tytuły ekskluzywne Nintendo

Okładka Carnival Games (2007) (NDS)

data premiery gry:

27sie2007

Wii

8lip2008

NDS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Carnival Games to symulator spędzania wolnego czasu w wesołym miasteczku. Produkt ten przygotowano w głównej mierze z myślą o „casual players”, czego potwierdzeniem jest między innymi niski poziom skomplikowania rozgrywki. Carnival Games początkowo ukazało się jedynie na Wii, a po pewnym czasie zdecydowano się na przygotowanie konwersji na konsolę Nintendo DS. Różnice pomiędzy tymi dwoma edycjami dotyczą w głównej mierze kwestii sterowania.

Właściwa zabawa opiera się niemal w całości na przystępowaniu do prostych zręcznościowych minigier, których w grze jest kilkadziesiąt, między innymi Alley Ball, Frog Leap oraz Dunk Tank. Dostępne minigry dotyczą między innymi przystępowania do uproszczonej odmiany kręgli, uderzania młotkiem w charakterystyczny podest czy też strzelania do pojawiających się na ekranie kaczuszek.

Producent zachował znany z pierwowzoru system nagród. Za swoje osiągnięcia otrzymuje się przede wszystkim bilety, które można przeznaczyć chociażby na zakup nowych elementów ubioru. Ponadto uzyskuje się dostęp do zabawnie wykonanych postaci, nad którymi można następnie przejąć kontrolę.

Dostępny jest też multiplayer, który oferuje atrakcje dla maksymalnie czterech graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Carnival Games (2007)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Raport finansowy Take-Two - 3 mln Bioshocka 2, 15 mln GTA IV, Mafia II mocno opózniona
Raport finansowy Take-Two - 3 mln Bioshocka 2, 15 mln GTA IV, Mafia II mocno opózniona

wiadomość4 marca 2010

Take-Two Interactive poinformowało o swoich wynikach finansowych za pierwszy kwartał fiskalny 2010 (okres 1 listopada – 31 stycznia). Tradycyjnie towarzyszyły temu dane dotyczące sprzedaży poszczególnych gier oraz plany wydawcy na przyszłość.

Take-Two: 13 milionów GTA IV, drugie DLC przed listopadem 2009 oraz plany na ten rok fiskalny
Take-Two: 13 milionów GTA IV, drugie DLC przed listopadem 2009 oraz plany na ten rok fiskalny

wiadomość11 marca 2009

Wraz z podaniem wyników finansowych za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2009 przedstawiciele firmy Take-Two podali kilka ciekawych informacji. Wiemy więc, że do dnia 31 stycznia do sklepów trafiło już w sumie ponad 13 milionów pudełek z grą Grand Theft Auto IV. Poznaliśmy również sytuację finansową firmy oraz ogólny zarys planu wydawniczego na nadchodzące miesiące, obiecujący sporo gorących gier.

Dalsze losy Carnival Games
Dalsze losy Carnival Games

wiadomość12 marca 2008

Cyrk jednych bawi, innych nudzi... Ale kto z Was nie lubi wesołych miasteczek? No właśnie, wszyscy je kochają. A gdy akurat żadnego nie ma w pobliżu – tradycyjnie – zostają nam gry. I właśnie jedną z takich produkcji jest Carnival Games, o której od jakiegoś czasu bardzo ciepło wypowiadają się posiadacze Nintendo Wii.

Wii
NDS