Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieWii
Okładka Mario Party 8 (Wii)

Mario Party 8 Wii

Mario Party 8 to kolejna część rozbudowanej serii gier z gatunku party game, rozwijanej od 1998 roku. Jest to zarazem debiut niniejszego cyklu na platformie Wii, co wiąże się z oparciem systemu sterowania na bezprzewodowym pilocie.

Towarzyskie | casual | multiplayer | Mario | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Mario Party 8 (Wii)

producent: Hudson Soft

wydawca: Nintendo

wydawca PL: Stadlbauer

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

29maja2007

13lipca2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mario Party 8 to kolejna część rozbudowanej serii gier z gatunku party game, rozwijanej od 1998 roku. Jest to zarazem debiut niniejszego cyklu na platformie Wii, co wiąże się z oparciem systemu sterowania na bezprzewodowym pilocie. Ponieważ MP8 stanowi grę typowo zespołową, maksymalna liczba obsługiwanych kontrolerów wynosi cztery – po jednym dla każdego uczestnika zabawy. Oczywiście jeśli mamy problemy z zebraniem odpowiedniej ilości chętnych, zawsze do akcji może wkroczyć Sztuczna Inteligencja.

Naszymi wirtualnymi reprezentantami są postaci, doskonale znane z innych elektroniczno-rozrywkowych produktów ze stajni Nintendo. Wśród czternastu dostępnych bohaterów widzimy m.in. Mario, Księżniczkę Peach, Waluigiego, Toada, Yoshiego i Bloopera. Developerzy przygotowali dla nas kilkadziesiąt emocjonujących mini-gier, a do każdej konkurencji dołączona jest krótka instrukcja, ukazująca sposób użycia Wii-pilota. Możemy np. jeździć na nartach wodnych, strzelać do tarcz, dekorować torty, skakać po platformach i potrząsać puszkami z ciekłą zawartością.

Rozgrywka została podzielona na dwanaście rozmaitych trybów, a w trakcie zapoznawania się z wybranymi spośród nich oglądamy sześć zupełnie nowych plansz, po których przychodzi nam się poruszać. Mowa tu chociażby o plaży, hotelu i obszarze nawiedzonym przez różne upiorne stworzenia. Oczywiście nie zabrakło charakterystycznej trójwymiarowej grafiki o wybitnie cukierkowym wyglądzie oraz wpadających w ucho efektów dźwiękowych i nastrojowych tematów muzycznych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 59 głosów czytelników.

Gry podobne do Mario Party 8

Klasyfikacja PEGI Mario Party 8

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Lista najlepiej sprzedających się gier na Wii w historii

wiadomość8 sierpnia 2011

W najnowszym raporcie finansowym firmy Nintendo znalazła się lista najlepiej sprzedających się gier na Wii w historii. Bezkonkurencyjne okazało się Wii Sports z wynikiem 76 milionów egzemplarzy.

Mario i jego 10 rekordów Guinnessa
Mario i jego 10 rekordów Guinnessa

wiadomość22 maja 2010

Najsłynniejszym hydraulikiem świata jest i będzie (mimo starań modela Piotra Adamskiego) sympatyczny Mario, którego najnowsze przygody – gra Super Mario Galaxy 2 – pojawią się na rynku już w czerwcu. Z tej okazji „graczowska” edycja tegorocznej Księgi Rekordów Guinnessa przypomina najważniejsze rekordy wąsatego Włocha.

Gry na konsole Nintendo dominują w Niemczech

wiadomość30 lipca 2007

Serwis gamesindustry.biz podał Top 10 najlepiej sprzedających się gier w Niemczech. Co ciekawe, pierwsza piątka to produkcje przeznaczone na konsolę Nintendo DualScreen.

Mario Party 8 wróci do brytyjskich sklepów 3 sierpnia

wiadomość25 lipca 2007

Poznaliśmy nową datę brytyjskiej premiery gry Mario Party 8. Pozycja, wycofana z tamtejszych sklepów przed tygodniem z powodu doszukania się w niej pewnego obraźliwego sformułowania, trafi ponownie do sprzedaży 3 sierpnia bieżącego roku, poinformował serwis MCV.

Gra Mario Party 8 wycofana ze sprzedaży w Wielkiej Brytanii
Gra Mario Party 8 wycofana ze sprzedaży w Wielkiej Brytanii

wiadomość17 lipca 2007

Kolejna gra została zdjęta z brytyjskich półek sklepowych. Nie jest to jednak kolejny Manhunt czy jemu podobna produkcja. Ze sprzedaży wycofano bowiem tytuł stworzony przez firmę, która kojarzy się głównie z rozrywką rodzinną i daleko jej od kontrowersji. Mowa tu o Nintendo, a pechową grą została Mario Party 8 na Wii.