Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieWii
Okładka Mario Party 8 (Wii)
OkładkaMario Party 8 (Wii)

Mario Party 8 Wii

Mario Party 8 to kolejna część rozbudowanej serii gier z gatunku party game, rozwijanej od 1998 roku. Jest to zarazem debiut niniejszego cyklu na platformie Wii, co wiąże się z oparciem systemu sterowania na bezprzewodowym pilocie.

Towarzyskie | casual | Mario | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mario Party 8 Premiera Wii

29maja2007

pudełko PL

13lipca2007

producent: Hudson Soft wydawca: Nintendo wydawca PL: Stadlbauer Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Mario Party 8 to kolejna część rozbudowanej serii gier z gatunku party game, rozwijanej od 1998 roku. Jest to zarazem debiut niniejszego cyklu na platformie Wii, co wiąże się z oparciem systemu sterowania na bezprzewodowym pilocie. Ponieważ MP8 stanowi grę typowo zespołową, maksymalna liczba obsługiwanych kontrolerów wynosi cztery – po jednym dla każdego uczestnika zabawy. Oczywiście jeśli mamy problemy z zebraniem odpowiedniej ilości chętnych, zawsze do akcji może wkroczyć Sztuczna Inteligencja.

Naszymi wirtualnymi reprezentantami są postaci, doskonale znane z innych elektroniczno-rozrywkowych produktów ze stajni Nintendo. Wśród czternastu dostępnych bohaterów widzimy m.in. Mario, Księżniczkę Peach, Waluigiego, Toada, Yoshiego i Bloopera. Developerzy przygotowali dla nas kilkadziesiąt emocjonujących mini-gier, a do każdej konkurencji dołączona jest krótka instrukcja, ukazująca sposób użycia Wii-pilota. Możemy np. jeździć na nartach wodnych, strzelać do tarcz, dekorować torty, skakać po platformach i potrząsać puszkami z ciekłą zawartością.

Rozgrywka została podzielona na dwanaście rozmaitych trybów, a w trakcie zapoznawania się z wybranymi spośród nich oglądamy sześć zupełnie nowych plansz, po których przychodzi nam się poruszać. Mowa tu chociażby o plaży, hotelu i obszarze nawiedzonym przez różne upiorne stworzenia. Oczywiście nie zabrakło charakterystycznej trójwymiarowej grafiki o wybitnie cukierkowym wyglądzie oraz wpadających w ucho efektów dźwiękowych i nastrojowych tematów muzycznych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 60 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Mario Party 8

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.