Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCNDSX360PS3XBOXGCNWiiPS2
Okładka Rayman Raving Rabbids (PC)
OkładkaRayman Raving Rabbids (PC)

Rayman Szalone Kórliki

Rayman Raving Rabbids

Rayman Raving Rabbids to spin-offowa odsłona popularnej serii platformówek 3D, zawierająca 70 mini-gierek przygotowanych przez ekipę deweloperską koncernu Ubisoft.

Akcji | TPP | platformówki 3D

Rayman Szalone Kórliki Premiera

anulowana

XBOX GCN PS3

19lis2006

Wii

5gru2006

PS2

8gru2006

PC

6mar2007

NDS

13kwi2007

X360

Rayman Raving Rabbids to kolejna odsłona klasycznej serii animowanych gier zręcznościowo-platformowych z zabawnym Raymanem w roli głównej. Tym razem kolorowa kraina tytułowego bohatera została zaatakowana przez niezliczone zastępy szalonych królików z kosmosu. Naszym celem jest przechytrzenie futrzaków i uratowanie świata przed „zakróliczeniem”. Jak słusznie można się domyślać, motywy parodiujące przewijają się przez RRR dość często.

Gryzonie już od dawna szykowały się do realizacji swoich inwazyjnych zapędów, z rozmysłem konstruując i dopracowując w podziemnych laboratoriach plan ataku. Ostatnie lata spędziły na intensywnym rozmnażaniu się, mając zapewne w pamięci zasadę „nec Hercules contra plures” („nawet Herkules nie pomoże przeciw wielkiej liczbie”). Całe szczęście, nasz bohater Herkulesem nie jest, toteż owo powiedzonko go nie dotyczy – nie z takimi problemami Rayman dawał już sobie w przeszłości radę, oczywiście, korzystając z drobnej pomocy ze strony gracza. Tym razem nasz ulubieniec zostanie bezceremonialnie porwany i rzucony (dosłownie) na arenę sportową, gdzie na oczach króliczej braci będzie samotnie zmagać się z wszelkimi zadaniami, jakie małym paskudom przyjdą do głowy. Oczywiście, nie byłby sobą, gdyby równocześnie nie kombinował nad sposobem ucieczki, do czego wydatnie przyczynią się zdobywane przezeń trofea w postaci przepychaczy toaletowych.

Ta część przygód naszego ulubieńca wyjątkowo nie jest typową platformówką, ale serią sympatycznych minigierek, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Są to bowiem zarówno emocjonujące strzelanki i wyścigi, jak i gry siłowe czy wymagające precyzji, zręczności i refleksu, a nawet poczucia rytmu i słuchu muzycznego. A wszystko to podane w oryginalny i zabawnych sposób, wydobywający z niestrudzonego Raymana nawet najmniej spodziewane talenty, jak np. taneczny! Żywiołowe futerkowce kochają bowiem tańczyć i ubóstwiają różne gatunki muzyczne (rock, pop, hip-hop, disco). Rayman może zaś korzystać z zasobów garderoby i przebierać się w stosowne kostiumy, by następnie wskoczyć na parkiet i dosłownie oszołomić publikę umiejętnościami bywalca dyskotek. Nie zawsze jednak jest tak milutko. Nie da się bowiem uniknąć bezpośrednich starć z króliczymi hordami, podczas których niestrudzone futrzaki w zatrważających ilościach atakują z powietrza, lądu a nawet spod wody. Wśród króliczych zastępów wyróżniamy kilka rodzajów demonicznych gryzoni, przy czym każdy odznacza się różnymi cechami szczególnymi (wielkością, kolorem, rodzajem uzbrojenia) i jest groźny na swój sposób.

Cała rozgrywka umiejscowiona jest w niezwykle barwnym, bajkowym świecie, gdzie poruszamy się zarówno po otwartych przestrzeniach jak i w obrębie małych ograniczonych lokacji. Szata graficzna utrzymana jest w rysunkowym stylu, charakterystycznym dla filmów animowanych. Program nie daje nam zbyt wiele swobody w wyborze wyzwań, co owocuje pewną liniowością akcji. Jednakże, dotyczy to tylko wątku głównego, natomiast po nastawionych na rywalizację i współdziałanie trybach pobocznych, możemy poruszać się z pełną dowolnością. Poprawiając swoje wyniki, zdobywamy punkty, których stosowna ilość odblokowuje liczne bonusy w postaci komicznych filmików z życia królików. Humor, piękne animacje i feeria barw to prawdziwe atuty tego tytułu. Ucieszy to zapewne młodszych użytkowników, gdyż to przede wszystkim do nich skierowana jest omawiana pozycja.

Ostatnia modyfikacja 8 maja 2015

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 1701 głosów czytelników.

Rayman Szalone Kórliki cena w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Rayman Szalone Kórliki

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Rayman Szalone Kórliki Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128MB (GeForce 5700 lub lepsza)
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Wii
PC
PS2
PS3
XBOX
X360
GCN
NDS