Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2PCWiiNDSXBOXX360GCNPS3
Okładka Rayman Raving Rabbids (PS2)

Rayman Raving Rabbids

Rayman Szalone Kórliki

Rayman Raving Rabbids to spin-offowa odsłona popularnej serii platformówek 3D, zawierająca 70 mini-gierek przygotowanych przez ekipę deweloperską koncernu Ubisoft.

Akcji | TPP | platformówki 3D

Okładka Rayman Raving Rabbids (PS2)

data premiery gry:

anulowana

PS3 XBOX GCN

19lis2006

Wii

5gru2006

PS2

8gru2006

PC

6mar2007

NDS

13kwi2007

X360

Rayman Raving Rabbids to kolejna odsłona klasycznej serii animowanych gier zręcznościowo-platformowych z zabawnym Raymanem w roli głównej. Tym razem kolorowa kraina tytułowego bohatera została zaatakowana przez niezliczone zastępy szalonych królików z kosmosu. Naszym celem jest przechytrzenie futrzaków i uratowanie świata przed „zakróliczeniem”. Jak słusznie można się domyślać, motywy parodiujące przewijają się przez RRR dość często.

Gryzonie już od dawna szykowały się do realizacji swoich inwazyjnych zapędów, z rozmysłem konstruując i dopracowując w podziemnych laboratoriach plan ataku. Ostatnie lata spędziły na intensywnym rozmnażaniu się, mając zapewne w pamięci zasadę „nec Hercules contra plures” („nawet Herkules nie pomoże przeciw wielkiej liczbie”). Całe szczęście, nasz bohater Herkulesem nie jest, toteż owo powiedzonko go nie dotyczy – nie z takimi problemami Rayman dawał już sobie w przeszłości radę, oczywiście, korzystając z drobnej pomocy ze strony gracza. Tym razem nasz ulubieniec zostanie bezceremonialnie porwany i rzucony (dosłownie) na arenę sportową, gdzie na oczach króliczej braci będzie samotnie zmagać się z wszelkimi zadaniami, jakie małym paskudom przyjdą do głowy. Oczywiście, nie byłby sobą, gdyby równocześnie nie kombinował nad sposobem ucieczki, do czego wydatnie przyczynią się zdobywane przezeń trofea w postaci przepychaczy toaletowych.

Ta część przygód naszego ulubieńca wyjątkowo nie jest typową platformówką, ale serią sympatycznych minigierek, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Są to bowiem zarówno emocjonujące strzelanki i wyścigi, jak i gry siłowe czy wymagające precyzji, zręczności i refleksu, a nawet poczucia rytmu i słuchu muzycznego. A wszystko to podane w oryginalny i zabawnych sposób, wydobywający z niestrudzonego Raymana nawet najmniej spodziewane talenty, jak np. taneczny! Żywiołowe futerkowce kochają bowiem tańczyć i ubóstwiają różne gatunki muzyczne (rock, pop, hip-hop, disco). Rayman może zaś korzystać z zasobów garderoby i przebierać się w stosowne kostiumy, by następnie wskoczyć na parkiet i dosłownie oszołomić publikę umiejętnościami bywalca dyskotek. Nie zawsze jednak jest tak milutko. Nie da się bowiem uniknąć bezpośrednich starć z króliczymi hordami, podczas których niestrudzone futrzaki w zatrważających ilościach atakują z powietrza, lądu a nawet spod wody. Wśród króliczych zastępów wyróżniamy kilka rodzajów demonicznych gryzoni, przy czym każdy odznacza się różnymi cechami szczególnymi (wielkością, kolorem, rodzajem uzbrojenia) i jest groźny na swój sposób.

Cała rozgrywka umiejscowiona jest w niezwykle barwnym, bajkowym świecie, gdzie poruszamy się zarówno po otwartych przestrzeniach jak i w obrębie małych ograniczonych lokacji. Szata graficzna utrzymana jest w rysunkowym stylu, charakterystycznym dla filmów animowanych. Program nie daje nam zbyt wiele swobody w wyborze wyzwań, co owocuje pewną liniowością akcji. Jednakże, dotyczy to tylko wątku głównego, natomiast po nastawionych na rywalizację i współdziałanie trybach pobocznych, możemy poruszać się z pełną dowolnością. Poprawiając swoje wyniki, zdobywamy punkty, których stosowna ilość odblokowuje liczne bonusy w postaci komicznych filmików z życia królików. Humor, piękne animacje i feeria barw to prawdziwe atuty tego tytułu. Ucieszy to zapewne młodszych użytkowników, gdyż to przede wszystkim do nich skierowana jest omawiana pozycja.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 1694 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199 PLN

Gry podobne do Rayman Raving Rabbids

Klasyfikacja PEGI Rayman Raving Rabbids

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Rayman Szalone Kórliki

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128MB (GeForce 5700 lub lepsza)
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Rayman Szalone Kórliki - recenzja gry
Rayman Szalone Kórliki - recenzja gry

Recenzja 29 grudnia 2006, 14:17

Znane już z trybu opowieści scenki pogrupowane zostały tematycznie i tak możesz raz jeszcze wziąć udział np. we wszystkich dziesięciu wieńczących codzienne zmagania strzelankach. Wystarczy z kolorowej, wyglądającej jak układanka mapki wybrać dowolny fragmencik, by znów atakować kórliki niezawodnymi przepychaczami lub rękawicą na łańcuchu. A wszystko to w scenerii miasteczka westernowego, kanionu, plaży, cmentarza, kopalni czy podziemnego laboratorium. We wspomnianych konkurencjach rywalizujesz na czas, na punkty bądź na przetrwanie.

Wii
PC
PS2
PS3
XBOX
X360
GCN
NDS