Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieWii
Okładka WarioWare: Smooth Moves (Wii)

WarioWare: Smooth Moves Wii

W WarioWare: Smooth Moves, nie jest ważna fabuła – cała rozgrywka sprowadza się bowiem do wykonywania krótkich (czasami trwających zaledwie kilka sekund) zadań zręcznościowych bądź logicznych. Dostępnych jest dwieście tego typu mini-gier.

Towarzyskie | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka WarioWare: Smooth Moves (Wii)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

12stycznia2007

Wario to znany bohater gier firmy Nintendo. Do tej pory mogliśmy go poznać jako główną postać z serii platformówek, miał też kilka gościnnych występów w innych grach. Ostatnio jednak doskonale sprawdza się w roli swego rodzaju gospodarza w pozycjach należących do kategorii tzw. party games z serii WarioWare. Po kolejnych grach tego rodzaju, przeznaczonych dla takich konsol jak Game Boy Advance, GameCube i Nintendo DS, przyszedł czas na WarioWare: Smooth Moves w wersji na Wii.

Podobnie, jak w poprzednich odsłonach serii, w WarioWare: Smooth Moves, nie jest ważna fabuła – cała rozgrywka sprowadza się bowiem do wykonywania krótkich (czasami trwających zaledwie kilka sekund) zadań zręcznościowych bądź logicznych. Tym razem dostępnych jest ponad dwieście tego typu mikro-gier. Wśród zadań znajdziemy więc takie szalone czynności, jak zabijanie much packą, łowienie ryb, prowadzenie pojazdu, otwieranie drzwi kluczem, kolorowanie czy nawet robienie przysiadów.

Twórcy gry postanowili skupić się na możliwościach, które daje kontroler konsoli Nintendo Wii. Zabawa kręci się właśnie wokół żyroskopowego urządzenia i jego licznych zastosowań. Musimy więc machać, celować, kręcić kółka w przestrzeni i wykonywać szereg innych czynności, gimnastykując się przed telewizorem. Grafika utrzymana jest w komiksowym stylu: postaci są animowane, a ich wygląd zabawny. Główną zaletą pozycji nie jest bowiem zaawansowany silnik graficzny, ale zabawa, szczególnie w trybie multiplayer, to solidna dawka imprezowego szaleństwa. Najważniejsze jest współzawodnictwo, a autorzy gry nie ukrywają, że równie dużo przyjemności można czerpać z grania co z obserwowania znajomych podczas zabawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 5,9 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Gry podobne do WarioWare: Smooth Moves

Klasyfikacja PEGI WarioWare: Smooth Moves

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
WarioWare: Smooth Moves - recenzja gry
WarioWare: Smooth Moves - recenzja gry

Recenzja 26 lutego 2007, 17:24

Każda mikrogierka powiązana jest z jedną z około 20 pozycji wyjściowych – określających sposób trzymania pilota w momencie jej rozpoczęcia. Niektóre z nich są już dobrze zakorzenione w świadomości użytkowników Wii, tak jak klasyczny chwyt „na pilota telewizyjnego”. Po przeciwnej stronie osi odjechania stoją taki pozycje, jak „na słonia” (trzymamy pilota obiema rękami tuż przed twarzą, niczym trąbę), czy „na irokeza” (nad głową). W trakcie zaliczania poziomu, gdy gierki rzucane są naprzeciw nam z prędkością serii z karabinu maszynowego, zawsze w pierwszej kolejności otrzymujemy informację o tym, jak musimy się ustawić. Co więcej, w momencie gdy pierwszy raz trafiamy w trybie fabularnym na daną pozycję, możemy zaznajomić się z rozbrajająco śmiesznym materiałem instruktażowym, parodiującym multimedialne kursy technik relaksacyjnych (ambientowe tło muzyczne, nawiedzony głos narratora i patos w stylu „rozluźnij mięśnie i poczuj przepływające przez ciało fale energii”). Eye Toy Kinetic ma prawo czuć się wyśmiany.