Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieWii
Okładka WarioWare: Smooth Moves (Wii)
OkładkaWarioWare: Smooth Moves (Wii)

WarioWare: Smooth Moves Wii

W WarioWare: Smooth Moves, nie jest ważna fabuła – cała rozgrywka sprowadza się bowiem do wykonywania krótkich (czasami trwających zaledwie kilka sekund) zadań zręcznościowych bądź logicznych. Dostępnych jest dwieście tego typu mini-gier.

Towarzyskie | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

WarioWare: Smooth Moves Premiera Wii

12stycznia2007

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do WarioWare: Smooth Moves

Super Mario Galaxy

Mario Party 8

Rayman Raving Rabbids

Wario to znany bohater gier firmy Nintendo. Do tej pory mogliśmy go poznać jako główną postać z serii platformówek, miał też kilka gościnnych występów w innych grach. Ostatnio jednak doskonale sprawdza się w roli swego rodzaju gospodarza w pozycjach należących do kategorii tzw. party games z serii WarioWare. Po kolejnych grach tego rodzaju, przeznaczonych dla takich konsol jak Game Boy Advance, GameCube i Nintendo DS, przyszedł czas na WarioWare: Smooth Moves w wersji na Wii.

Podobnie, jak w poprzednich odsłonach serii, w WarioWare: Smooth Moves, nie jest ważna fabuła – cała rozgrywka sprowadza się bowiem do wykonywania krótkich (czasami trwających zaledwie kilka sekund) zadań zręcznościowych bądź logicznych. Tym razem dostępnych jest ponad dwieście tego typu mikro-gier. Wśród zadań znajdziemy więc takie szalone czynności, jak zabijanie much packą, łowienie ryb, prowadzenie pojazdu, otwieranie drzwi kluczem, kolorowanie czy nawet robienie przysiadów.

Twórcy gry postanowili skupić się na możliwościach, które daje kontroler konsoli Nintendo Wii. Zabawa kręci się właśnie wokół żyroskopowego urządzenia i jego licznych zastosowań. Musimy więc machać, celować, kręcić kółka w przestrzeni i wykonywać szereg innych czynności, gimnastykując się przed telewizorem. Grafika utrzymana jest w komiksowym stylu: postaci są animowane, a ich wygląd zabawny. Główną zaletą pozycji nie jest bowiem zaawansowany silnik graficzny, ale zabawa, szczególnie w trybie multiplayer, to solidna dawka imprezowego szaleństwa. Najważniejsze jest współzawodnictwo, a autorzy gry nie ukrywają, że równie dużo przyjemności można czerpać z grania co z obserwowania znajomych podczas zabawy.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 5,8 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI WarioWare: Smooth Moves

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.