Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePSVWii
Okładka Super Monkey Ball: Banana Blitz (Wii)
OkładkaSuper Monkey Ball: Banana Blitz (Wii)

Super Monkey Ball: Banana Blitz

Super Monkey Ball: Banana Blitz to gra zręcznościowa, zaprojektowana przez specjalistów z dalekowschodniej korporacji Sega. Głównym zadaniem gracza jest kolekcjonowanie tytułowych bananów, ulubionych przysmaków małpki AiAi.

Towarzyskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Monkey Ball: Banana Blitz Premiera

19lis2006

Wii

23paź2012

PSV

producent: Sega wydawca: Sega Strona oficjalna

Gry podobne do Super Monkey Ball: Banana Blitz

Super Mario Galaxy

Rayman Raving Rabbids

Sonic and the Black Knight

Super Monkey Ball: Banana Blitz na Wii i PSV to gra zręcznościowa, zaprojektowana przez specjalistów z dalekowschodniej korporacji Sega. Produkcja ta była jednym z tytułów startowych dla konsoli stacjonarnej Nintendo Wii, a po kilku kilku latach od pierwotnej premiery ukazała się także na mobilnej maszynie firmy Sony.

Tak jak w poprzednich odsłonach serii, tak i tutaj przychodzi nam wcielić się w postać małpki imieniem AiAi lub w któregoś z jej wesołych przyjaciół (GonGona, MeeMee i Baby). Naszą postać obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Co ciekawe, zwierzak przemieszcza się za pomocą specjalnej kuli, która otacza jego ciało. W tej części małpiego cyklu wprowadzono jednakże pewną nowość. Mianowicie wachlarz ruchów postaci wzbogacił się o możliwość skakania.

Naszym głównym zadaniem jest bieganie, a raczej turlanie się po kolorowych lokacjach i kolekcjonowanie tytułowych bananów, ulubionych przysmaków AiAi. Na przeszkodzie stają oczywiście chytrze rozmieszczone pułapki oraz pojawiający się gdzieniegdzie bossowie. Pokonać przeciwników można tylko po znalezieniu ich słabego punktu, z pozoru wydają się oni bowiem niezniszczalni. Prócz zmagań z karykaturalnymi potworami czeka na nas również walka z upływającym czasem. W trakcie przechodzenia każdego z kilkuset poziomów należy zatem wykazać się sprytem i nieprzeciętnym refleksem.

Dla osób lubujących się w różnego rodzaju mini-grach, przygotowano odpowiednią liczbę wyzwań. Są to m.in. Space Ship, Whack-a-Mole, Baseball oraz Ring Toss. Nie zapomniano także o fanach rozgrywki wieloosobowej. Mogą oni spróbować swoich sił w meczu piłkarskim lub też skrzyżować rękawice na wirtualnym ringu.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran  

Ocena użytkowników: 5,9 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Super Monkey Ball: Banana Blitz

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Wii
PSV