Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2010, 09:35

Raport finansowy Take-Two - 3 mln Bioshocka 2, 15 mln GTA IV, Mafia II mocno opózniona

Take-Two Interactive poinformowało o swoich wynikach finansowych za pierwszy kwartał fiskalny 2010 (okres 1 listopada – 31 stycznia). Tradycyjnie towarzyszyły temu dane dotyczące sprzedaży poszczególnych gier oraz plany wydawcy na przyszłość.

Take-Two Interactive poinformowało o swoich wynikach finansowych za pierwszy kwartał fiskalny 2010 (okres 1 listopada – 31 stycznia). Tradycyjnie towarzyszyły temu dane dotyczące sprzedaży poszczególnych gier oraz plany wydawcy na przyszłość.

 

Raport finansowy Take-Two - 3 mln Bioshocka 2, 15 mln GTA IV, Mafia II mocno opózniona - ilustracja #1

 

W okresie od 1 listopada do 31 stycznia firma uzyskała przychód w wysokości 163,2 mln dolarów (wzrost o 13,8 mln w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym). Straty wyniosły 33,8 mln, co można uznać za sukces w porównaniu do 53,8 mln strat w roku ubiegłym. Obecnie Take-Two jest w trakcie głębokiej restrukturyzacji, której rezultatem będzie zmniejszenie zatrudnienia o 15%, co pozwoli zaoszczędzić 8 mln dolarów do końca roku fiskalnego i dalsze 15 mln dolarów w każdym kolejnym roku. Warto jednak podkreślić, że zwolnienia nie obejmą ludzi pracujących w studiach deweloperskich.

Wyniki sprzedaży gier

Raport finansowy Take-Two - 3 mln Bioshocka 2, 15 mln GTA IV, Mafia II mocno opózniona - ilustracja #2

Bioshock 2

 

Wydawca nie omieszkał pochwalić się wynikami swoich największych przebojów:

  • Bioshock 2 znalazł już ponad 3 mln nabywców. Liczba ta jest tym bardziej imponująca, że gra zadebiutowała raptem trzy tygodnie temu. Dla porównania pierwszy Bioshock do dnia dzisiejszego sprzedał się w 4 mln egzemplarzy.
  • Sprzedaż NBA 2K10 osiągnęła pułap 2 mln sztuk i w styczniu obroniła tytuł najwyżej ocenianej i najpopularniejszej gry koszykarskiej na rynku amerykańskim.
  • Grand Theft Auto IV zakupiło już 15 milionów graczy na całym świecie.
  • Seria Carnival Games znalazła już 6 mln nabywców.

Plany na przyszłość

Raport finansowy Take-Two - 3 mln Bioshocka 2, 15 mln GTA IV, Mafia II mocno opózniona - ilustracja #3

Mafia 2

 

Nie zabrakło także informacji o nadchodzących grach Take-Two Interactive. W tym niestety o kolejnym dużym opóźnieniu Mafii II (zwycięzcy naszego plebiscytu w kategorii „Najbardziej oczekiwana gra 2010”).

  • Premierę Red Dead Redemption zaplanowano na 18 maja w Stanach Zjednoczonych i 21 maja dla reszty świata. Lekkie opóźnienie ma umożliwić twórcom końcowe szlify.
  • Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City w wersjach na PC oraz PlayStation 3 pojawi się na rynku 30 marca 2010 w wersji pudełkowej. Tego samego dnia The Lost and Damned oraz The Ballad of Gay Tony będą do nabycia w dystrybucji elektronicznej.
  • Premiery L.A. Noire, Mafia II, Max Payne 3 oraz Sid Meier’s Civilization V zaplanowano na czwarty kwartał fiskalny (czyli okres między 1 sierpnia a 31 października 2010 roku), choć zaznaczono, że jeden z tych tytułów może zaliczyć poślizg.
  • NHL 2K11 ukaże się jedynie w wersji na Wii. Edycje na Xboksa 360 oraz PlayStation 3 robią sobie rok przerwy, w trakcie której mechanizmy rozgrywki mają ulec gruntownej przebudowie. Wszystko to po to, by w następnym roku seria powróciła w życiowej formie.
  • Pisaliśmy już o wielkim sukcesie Borderlands (3 mln sprzedanych egzemplarzy). Jak dotąd ukazały się trzy rozszerzenia DLC do tej gry i Take-Two potwierdziło, że w planach są kolejne dodatki.