Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2010, 09:34

autor: omadaha

Aliens vs Predator najszybciej sprzedającą się grą Segi

Sega ogłosiła, że najnowsza odsłona serii FPS-ów - Aliens vs Predator, została najszybciej sprzedającą się grą w historii firmy.

Sega ogłosiła, że najnowsza odsłona serii FPS-ów - Aliens vs Predator, została najszybciej sprzedającą się grą w historii firmy.

Aliens vs Predator najszybciej sprzedającą się grą Segi - ilustracja #1

Wyniki osiągnięte przez Aliens vs Predator bardzo umocniły tę markę w Wielkiej Brytanii, gdzie tytuł jest najszybciej sprzedającą się grą wydaną do tej pory w 2010 roku. Wynik ten AvP osiągnęło wygrywając w wyścigu z wysoko ocenianymi przez recenzentów kontynuacjami BioShock i Mass Effect.

Dyrektor brytyjskiego oddziału Segi- John Clark, podkreślił, że sukces ten jest między innymi zasługą kampanii reklamowej oraz dużej ilości zamówień złożonych w okresie przedsprzedaży.

Poza Aliens vs Predator świetne wyniki osiągnęły też inne tytuły ze stajni Sega. Jak podaje MCV, rekord pobiły dwie gry poświęcone zimowej rywalizacji sportowej. W dzień po rozpoczęciu igrzysk olimpijskich w Kanadzie sprzedaż gry Vancouver 2010 wzrosła o 274%, a Mario & Sonic at the Olympic Winter Games udało się przekroczyć barierę 900 000 sprzedanych egzemplarzy.

Należy się spodziewać, że gry sportowe poświęcone dyscyplinom zimowym stracą popularność wśród graczy, gdy tylko opadną emocje po zakończonej niedawno olimpijskiej rywalizacji. Szefowie Segi mogą być natomiast spokojni o najnowszą odsłonę Aliens vs Predator, która już teraz udowodniła, że mimo nie zawsze pochlebnych recenzji potrafi przekonać do siebie graczy.

Sukces AvP oznacza jednocześnie, że fani mrożących krew w żyłach pojedynków mogą ze spokojem oczekiwać na kolejną grę z Obcymi w roli głównej, bowiem Gearbox Software pracuje aktualnie nad Aliens: Colonial Marines. Termin debiutu strzelaniny uzależniany był w dużej mierze od tego jak gracze przyjmą AvP, zatem już teraz wiemy, że gra ma szansę znacznie szybciej trafić w ręce fanów.