Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS3X360
Okładka Vancouver 2010: The Official Video Game of the Olympic Winter Games (PC)

Vancouver 2010: The Official Video Game of the Olympic Winter Games

Vancouver 2010

Oficjalna gra Zimowych Igrzysk Olimpijskim Vancouver 2010. Produkt ten umożliwia przystąpienie do kilkudziesięciu różnych zimowych konkurencji, w tym skoków narciarskich, czy też zjazdu narciarskiego.

Sportowe | olimpiady | sporty zimowe | skoki narciarskie

Okładka Vancouver 2010: The Official Video Game of the Olympic Winter Games (PC)

wydawca: SEGA

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

data premiery gry:

12sty2010

X360 PS3

15sty2010

PC

Vancouver 2010: The Official Video Game of the Olympic Winter Games to produkcja sportowa, będąca, jak sama nazwa wskazuje, oficjalną grą Zimowych Igrzysk Olimpijskich Vancouver 2010. Produkt został przygotowany przez studio deweloperskie Eurocom Entertainment Software, a na rynek dostarczyła je japońska firma SEGA, będąca właścicielem licencji na tworzenie oficjalnych gier zimowych oraz letnich Olimpiad.

Na potrzeby Vancouver 2010 firma SEGA wspólnie z Eurocom Entertainment Software przygotowały zupełnie nowy system zabawy, odbiegający w znacznym stopniu od tego, co mogliśmy zaobserwować w Pekin 2008. Jednym z rozwiązań zapewniających nowe doznania i odpowiedni poziom immersji jest opcja FPP, ukazująca zmagania z oczu kontrolowanego zawodnika. Dzięki temu nie tylko wczuwamy się odpowiednio w rolę, ale również dowiadujemy się, co odczuwa uczestnik rzeczywistych Igrzysk.

Z myślą o Vancouver 2010 zaprojektowany został również tryb wyzwań, polegający na konieczności wykonywania określonych zadań, a także rozbudowana opcja rozgrywki sieciowej i nowy system kontroli. W ramach Vancouver 2010 możemy wziąć udział w kilkudziesięciu zimowych konkurencjach, w skład których wchodzą takie dyscypliny, jak skoki narciarskie, konkurencje narciarstwa alpejskiego, bobsleje, narciarstwo biegowe, czy też łyżwiarstwo szybkie.

Produkcja powstała w oparciu o usprawniony silnik graficzny przedstawiony przy okazji Pekin 2008. Dzięki temu zmagania zostały ukazane w pełni trójwymiarowej oprawie graficznej, przedstawiającej poszczególne sporty w odpowiedniej jakości.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 937 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,8 / 10 na podstawie 100 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Vancouver 2010: The Official Video Game of the Olympic Winter Games

Klasyfikacja PEGI Vancouver 2010: The Official Video Game of the Olympic Winter Games

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Vancouver 2010: The Official Video Game of the Olympic Winter Games

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Core 2 Duo 2,4 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza), Windows XP/Vista
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje: Pentium 4 3 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki GeForce 7600 GT, 4 GB HDD, Windows XP
Vancouver 2010: The Official Video Game of the Olympic Winter Games - recenzja gry
Vancouver 2010: The Official Video Game of the Olympic Winter Games - recenzja gry

Recenzja 1 lutego 2010, 12:52

Sterowanie powinno przypaść wszystkim do gustu – po kontakcie z Vancouver 2010 nikomu nie odpadną kciuki, bo bezsensowne walenie w przyciski ograniczono do absolutnego minimum. Gra na klawiaturze wymaga solidnego treningu i nie jest zbyt komfortowa, zwłaszcza gdy zachodzi konieczność kontrolowania kilku klawiszy jednocześnie (short track). Wspomniane niedogodności sprawiły, że bardzo szybko przerzuciłem się na pad – nie dość, że rozgrywka stała się dużo przyjemniejsza, to na dodatek zacząłem osiągać zdecydowanie lepsze rezultaty.

PC
X360
PS3