Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3PCX360
Okładka London 2012: The Official Video Game of the Olympic Games (PS3)

London 2012: The Official Video Game of the Olympic Games

Gra sportowa towarzysząca trzydziestej edycji Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Na graczy czeka tutaj szereg konkurencji stanowiących odzwierciedlenie olimpijskich dyscyplin.

Sportowe | olimpiady | Kinect | sporty letnie | PlayStation Move

Okładka London 2012: The Official Video Game of the Olympic Games (PS3)

producent: SEGA

wydawca: SEGA

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

26cze2012

PC X360 PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

London 2012: The Official Video Game of the Olympic Games jest oficjalną grą Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie. Bierzemy w niej udział w szeregu konkurencji, starając się o zwycięstwo i uznanie w oczach ogólnoświatowej widowni. Stworzeniem produkcji zajęło się studio Sega Australia.

W grze zmagamy w ponad 30 różnych dyscyplinach, takich jak biegi, rzuty kulą, skoki w dal i wiele innych. W głównym trybie walczymy z przeciwnikami sterowanymi przez Sztuczną Inteligencję. Naszym celem jest zwycięstwo w każdej z konkurencji. Model sterowania został pomyślany w taki sposób, by trafiał on nie tylko do doświadczonych graczy, ale również tych mniej obeznanych w temacie. Całość została odpowiednio przygotowana pod względem technicznym – twórcy postarali się o profesjonalne sesje motion capture rejestrowane w specjalistycznym studiu zlokalizowanym w australijskim Brisbane.

Alternatywą dla samotnej rozgrywki jest rywalizacja z graczami z całego świata dzięki sieciowym tabelom wyników. Nie brakuje również tradycyjnego multiplayera pozwalającego zmierzyć się ze znajomymi w bezpośrednim starciu. Dodatkową motywacją do dłuższej zabawy jest możliwość nieustannego bicia rekordów. Oprawa graficzna prezentuje się bardzo schludnie i kładzie szczególny nacisk na odwzorowanie wyglądu poszczególnych zawodników. Ładnie wyglądają także areny zmagań, a dodatkowego smaczku dodaje im fakt, że na każdym kroku w oczy rzuca się wykupiona przez wydawcę licencja.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 568 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,2 / 10 na podstawie 154 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 229,99 PLN

Klasyfikacja PEGI London 2012: The Official Video Game of the Olympic Games

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe London 2012: The Official Video Game of the Olympic Games

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core i5 2.4 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 10 GB HDD
  • Windows Vista/7
  • łącze internetowe
(Prawie) olimpijski spokój – recenzja gry London 2012
(Prawie) olimpijski spokój – recenzja gry London 2012

Recenzja 16 lipca 2012, 11:38

Bardzo nierówno przedstawia się też sfera techniczna gry. Nadspodziewanie ładnie prezentuje się grafika – wrażenie robi płynna animacja, a wszystkie areny nadchodzącej olimpiady odtworzono z dbałością o najmniejsze detale i ich faktyczny wygląd. Na tym tle trochę słabo wypadają modele zawodników biorących udział w zawodach – często na ekranie obserwujemy nieco nieproporcjonalne sylwetki sportowców. Całkiem porządna jakość oprawy wizualnej nie usprawiedliwia jednak dość wysokich wymagań sprzętowych – to kolejna kwestia zepsuta przez autorów w trakcie konwersji tego tytułu z konsoli. Gra potrafi niekiedy mocniej chrupnąć na kilka sekund, co zwłaszcza podczas pływania czy wykonywania akrobacji wzbudza sporą irytację. Nie bardzo rozumiem też konieczność korzystania z bibliotek DirectX 10, a co za tym idzie, wymóg posiadania Windowsa Visty lub 7. Do tej pory zastanawiam się, jakich to efektów użyli panowie z australijskiego oddziału SEGI, by do ich obsługi potrzeba było najbardziej zaawansowanego oprogramowania.

PC
X360
PS3