Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2012, 14:08

autor: Olek

London 2012 – wirtualne igrzyska na Windowsie XP odwołane

Niemiłą niespodziankę komputerowym graczom korzystającym z systemu operacyjnego Windows XP sprawili twórcy gry London 2012: The Official Video Game of the Olympic Games. Okazuje się, że podawane przez producenta minimalne wymagania sprzętowe nie odpowiadają rzeczywistości.

London 2012 – wirtualne igrzyska na Windowsie XP odwołane - ilustracja #1

Nowe, właściwe wymagania minimalne pecetowej wersji gry London 2012: The Official Video Game of the Olympic Games:

 1. procesor 2.8GHz (dwurdzeniowy)
 2. pamięć RAM 2GB
 3. karta graficzna zgodna z DirectX 10 (ATI 2600, NVIDIA 8600 lub wydajniejsza)
 4. 10GB miejsca na twardym dysku
 5. system operacyjny: Windows Vista (SP2+) lub Windows 7
 6. szerokopasmowe łącze internetowe

Niespełna trzy tygodnie pozostały do inauguracji Letnich Igrzysk w Londynie i trudno się dziwić, że towarzysząca tej imprezie gra sportowa cieszy się sporym zainteresowaniem. Niestety, nie wszyscy komputerowi gracze będą mogli sięgnąć po olimpijskie medale. Okazuje się, że twórcy zbyt optymistycznie podeszli do wymagań minimalnych na tej platformie sprzętowej. Bez systemu operacyjnego zgodnego z bibliotekami DirectX 10 się nie obędzie. Nabywcy dzieła studia SEGA Australia korzystający z wysłużonego Windowsa XP zostali więc wprowadzeni w błąd.

Problem ten wypłynął w trakcie przygotowywania recenzji gry London 2012: The Official Video Game of the Olympic Games, którą w serwisie gry-online.pl przeczytacie już niebawem. Szybkie przejrzenie forów internetowych pozwoliło nam upewnić się, że nie jest to jednostkowy przypadek. Użytkownicy Windowsa XP próbując zainstalować grę otrzymują komunikat o treści:

„The procedure entry point UnregisterPowerSettingNotification could not be located in the dynamic link library USER32.dll”

London 2012 – wirtualne igrzyska na Windowsie XP odwołane - ilustracja #2
Fajerwerki graficzne w grze London 2012: The Official Video Game of the Olympic Games mają swoje przełożenie na wymagania sprzętowe.

Najwyraźniej deweloperzy zapomnieli, że Windows XP nie jest zgodny z bibliotekami DirectX 10 oraz DirectX 11. Stosowna informacja o wymaganiach sprzętowych pecetowej wersji London 2012: The Official Video Game of the Olympic Games została już zaktualizowana na platformie Steam. Niestety, nie wiadomo ilu spośród dotychczasowych nabywców gry zostało wprowadzonych w błąd i czy będą oni mieli możliwość odzyskania pieniędzy.

Przestrzegając użytkowników Windowsa XP przed zakupem gry London 2012: The Official Video Game of the Olympic Games, miłośników wirtualnego sportu zachęcamy do obejrzenia najciekawszych materiałów wideo związanych z tą produkcją.

 1. Oficjalna strona internetowa gry London 2012: The Official Video Game of the Olympic Games
 1. Video London 2012: The Official Video Game of the Olympic Games (PC) (X360) (PS3) zwiastun na premierę
 2. Video London 2012: The Official Video Game of the Olympic Games (PC) (X360) (PS3) trailer #3
 3. Video London 2012: The Official Video Game of the Olympic Games (PC) (X360) (PS3) trailer #2
 4. Video London 2012: The Official Video Game of the Olympic Games (PC) (X360) (PS3) Aquatics Centre
 5. Video London 2012: The Official Video Game of the Olympic Games (PC) trailer #1