Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2012, 10:53

autor: Hed

Sega ujawnia szczegóły London 2012 - Igrzyska Olimpijskie z Kinectem i PS Move

Sega przekazała parę informacji o London 2012, czyli adaptacji Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w Londynie. Najważniejszą nowością w porównaniu do poprzednich gier tego typu jest wsparcie dla kontrolerów Kinect i PlayStation Move.

Firma Sega ujawniła szczegóły London 2012, czyli oficjalnej adaptacji Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w tym roku w Londynie. Dowiedzieliśmy się, że produkcja będzie korzystała z Kinecta oraz PlayStation Move, dzięki czemu trudy sportowców z całego świata poczujemy na własnej skórze. To nie koniec nowości, bo w grze pojawią rankingi sieciowe.

London 2012 będzie pierwszą w pełni licencjonowaną grą olimpijską korzystającą z kontrolerów ruchowych w paru różnych dyscyplinach. Za pomocą Kinecta zmierzymy się między innymi w siatkówce plażowej. Posiadacze Move’a otrzymają za to możliwość postrzelania do celu z odległości 25 metrów. Na obu platformach pobiegniemy w biegu przez płotki na 110 metrów.

W samej grze znajdziemy ponad 30 wydarzeń olimpijskich odtworzonych w wierny sposób i rozgrywających się na oficjalnych stadionach. Nowe dyscypliny to kolarstwo torowe na płycie welodromu, synchroniczne skoki do wody z 10 metrów oraz skoki na trampolinie w North Greenwich Arena. Oczywiście nie zabraknie dziesiątek innych, dobrze znanych sportów.

Sega zamierza wprowadzić jeszcze jeden dodatek: wspomniane rankingi sieciowe. Gra będzie śledziła wyniki graczy podczas zabawy online. Każdy zdobyty medal wpłynie na konto kraju danego użytkownika. Poszczególne państwa będą rywalizowały ze sobą w specjalnym zestawieniu. Podczas zabawy powalczymy więc o wysoką pozycję Polski w wirtualnej wersji olimpiady.

Sega ujawnia szczegóły London 2012 - Igrzyska Olimpijskie z Kinectem i PS Move - ilustracja #1

London 2012 – The Official Video Game of the Olympic Games, bo tak brzmi pełnoprawny tytuł gry, nie przyniesie za to większych zmian w zakresie trybów zabawy. Twórcy przygotowują formy rozrywki dla pojedynczego gracza, zmagania sieciowe oraz możliwość prowadzenia zabawy wieloosobowej na jednym ekranie. Produkcja zostanie wydana w czerwcu na pecetach, Xboksie 360 oraz PlayStation 3.

  1. Oficjalny blog Segi
Sega ujawnia szczegóły London 2012 - Igrzyska Olimpijskie z Kinectem i PS Move - ilustracja #2
Sega ujawnia szczegóły London 2012 - Igrzyska Olimpijskie z Kinectem i PS Move - ilustracja #3
Sega ujawnia szczegóły London 2012 - Igrzyska Olimpijskie z Kinectem i PS Move - ilustracja #4