Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS3X360
Okładka Beijing 2008 - The Official Video Game of the Olympic Games (PC)
OkładkaBeijing 2008 - The Official Video Game of the Olympic Games (PC)

Pekin 2008

Beijing 2008 - The Official Video Game of the Olympic Games

Beijing 2008 - The Official Video Game of the Olympic Games to oficjalna gra sportowa Letnich Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Gracze mają okazję stanąć do rywalizacji w 35 dyscyplinach, m.in. biegach sprinterskich, skokach, pływaniu i strzelectwie.

Sportowe | olimpiady | sporty letnie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Beijing 2008 - The Official Video Game of the Olympic Games to oficjalna gra Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Jej opracowanie zlecono firmie Eurocom Entertainment Software, znanej między innymi za sprawą takich tytułów jak Batman Begins, Predator: Concrete Jungle czy Pirates of the Caribbean: At World's End.

W opisywanej grze zawartych zostało ponad 35 dyscyplin olimpijskich. Gracze mogą spróbować swych sił przede wszystkim w konkurencjach lekkoatletycznych – biegach (między innymi na 100 metrów), rzutach (pchnięcie kulą, rzut dyskiem), skokach (między innymi skok w dal) i różnych typach wielobojów. Nie zabrakło też jednak innych ciekawych dyscyplin, niepowiązanych z lekką atletyką. Są to między innymi pływanie synchroniczne oraz strzelectwo.

Beijing 2008 ma do zaoferowania kilka różnych trybów sterowania. Wybór stopnia zaawansowania rozgrywki uzależniony jest wyłącznie od osobistych preferencji oraz zdolności manualnych. Początkujący gracze mgą liczyć na wiele opcji pozwalających na zaznajomienie się z podstawami obsługi. Z myślą o doświadczonych miłośnikach gier komputerowych zadbano natomiast o bardziej złożone modele kontroli, dzięki którym możliwe staje się powalczenie o jak najlepsze rezultaty w wybranych przez siebie konkurencjach olimpijskich.

Do zmagań można przystąpić w pojedynkę, aczkolwiek nie zabrakło również pełnoprawnego multiplayera. Na każdej z platform docelowych tryb ten prezentuje się nieco inaczej, choć cechą wspólną jest opcja zabawy w Sieci. W rezultacie możliwe staje się powalczenie o najwyższe trofea z graczami z całego świata.

Zmagania obserwowane są w pełnych trzech wymiarach. Producent położył szczególny nacisk na odwzorowanie wyglądu oraz animacji zawodników. Warto też dodać, iż poszczególne konkurencje rozgrywane są na wiernie odwzorowanych olimpijskich arenach. Są to między innymi takie obiekty jak Pekiński Stadion Narodowy czy goszczący pływaków Beijing National Aquatics Centre.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 1212 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,3 / 10 na podstawie 86 głosów czytelników.

Pekin 2008 cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Pekin 2008

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Pekin 2008 Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2
  • 4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista
PS3
X360
PC