Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS2X360NDSWii
Okładka Asterix at the Olympic Games (PC)

Asterix na olimpiadzie

Asterix at the Olympic Games

Niezbyt skomplikowana zręcznościówka, nawiązująca zarówno do nowej kinowej produkcji, jak i komiksów z udziałem tytułowego Asterixa. Tym razem dzielni Galowie wyruszają na organizowane przez Juliusza Cezara igrzyska.

Zręcznościowe | komiksy | sporty letnie

Okładka Asterix at the Olympic Games (PC)

wydawca PL: CD Projekt S.A.

data premiery gry:

8lis2007

PS2 Wii NDS PC

22sie2008

X360

Asterix at the Olympic Games to niezbyt skomplikowana zręcznościówka, stworzona w głównej mierze z myślą o młodszym odbiorcy. Gra ta w równym stopniu nawiązuje zarówno do najnowszej kinowej megaprodukcji o tym samym tytule, z udziałem wyjątkowo walecznego Gala, jak i serii wydanych w międzyczasie komiksów. Podobnie jak w przypadku poprzednich gier z Asterixem w roli głównej, wydawcą jest firma Atari, znana również dzięki takim familijnym zręcznościówkom, jak chociażby Arthur and the Invisibles. Asterix at the Olympic Games ukazał się na pięć różnych platform sprzętowych. Oprócz właścicieli komputerów osobistych są to posiadacze konsol Xbox 360, PlayStation 2, Wii oraz DS. Różnice pomiędzy poszczególnymi wersjami dotyczą w głównej mierze jakości oprawy audiowizualnej. W przypadku obu edycji na konsole Nintendo warto także zwrócić uwagę na urozmaicone sterowanie (pilot Wii lub ekran dotykowy DS-a).

Fabuła Asterix at the Olympic Games w ogólnych założeniach w dość znacznym stopniu pokrywa się z wydarzeniami przedstawionymi we wspomnianym wyżej filmie. Jak można się łatwo domyślić, mamy okazję do tego, żeby wziąć udział w pierwszych w historii igrzyskach olimpijskich zorganizowanych przez Juliusza Cezara, a także pokonać najlepszego mistrza wystawionego przez Juliusza Cezara, czyli Brutusa. Podobnie jak w filmie, wiele sytuacji ukazano w bardzo żartobliwy sposób. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż fabuła gry nie pokrywa się w stu procentach z wydarzeniami z kinowej produkcji, wprowadzając wiele nowych interesujących wątków.

W Asterix at the Olympic Games możemy pokierować trzema różnymi postaciami. Naturalnie jedną z tych osób jest tytułowy Asterix. Dwaj pozostali grywalni bohaterowie to Obelix oraz Dogmatix. Oprócz standardowej kampanii dla pojedynczego gracza, w której zajmujemy się pokonywaniem kolejnych poziomów, likwidowaniem przeciwników i rozwiązywaniem prostych zagadek, możemy także przystąpić do szeregu niezbyt wymagających mini-gier. Są one oczywiście powiązane z pojawiającymi się na igrzyskach dyscyplinami sportowymi. Nie zabrakło także multiplayera dla dwóch osób. Gracze stają tu przeciw sobie, próbując odnieść zwycięstwo w wybranych typach zawodów. Całość rozgrywa się oczywiście w baśniowo ukazanym trójwymiarowym środowisku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 700 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Asterix na olimpiadzie

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Asterix na olimpiadzie

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows 2000/XP SP2/Vista
Asterix at the Olympic Games debiutuje na rynku
Asterix at the Olympic Games debiutuje na rynku

wiadomość12 listopada 2007

Asterix i Obelix, dwaj sympatyczni mieszkańcy małej galijskiej wioski w czasach panowania Imperium Rzymskiego, powrócili w najnowszej produkcji. Jak bowiem poinformowała w oficjalnym oświadczeniu prasowym firma Atari, gra Asterix at the Olympic Games zdążyła już pojawić się na europejskich półkach sklepowych.

Atari prezentuje swój line-up na GC 2007
Atari prezentuje swój line-up na GC 2007

wiadomość29 lipca 2007

Po tym, jak amerykańskie targi E3 Media & Business Summit okazały się, mówiąc delikatnie, nie do końca udaną imprezą, oczy wszystkich obserwatorów z branży skupiły się na Lipsku, gdzie już 23. sierpnia zainaugurowana zostanie największa na świecie wystawa produktów z branży elektronicznej rozrywki, Games Convention 2007.

Zapowiedziano grę Asterix at the Olympic Games

wiadomość22 czerwca 2007

Kolejny film aktorski traktujący o przygodach najsłynniejszych Galów, Asteriksa i Obeliksa, jest już w fazie post-produkcji i na początku przyszłego roku trafi do kin. Wiadomo było, że prędzej czy później jakaś firma pokusi się o stworzenie gry opartej na wspomnianej produkcji.

PS2
Wii
NDS
PC
X360