Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS2WiiNDSX360
Okładka Asterix at the Olympic Games (PC)
OkładkaAsterix at the Olympic Games (PC)

Asterix na olimpiadzie

Asterix at the Olympic Games

Niezbyt skomplikowana zręcznościówka, nawiązująca zarówno do nowej kinowej produkcji, jak i komiksów z udziałem tytułowego Asterixa. Tym razem dzielni Galowie wyruszają na organizowane przez Juliusza Cezara igrzyska.

Zręcznościowe | komiksy | sporty letnie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Asterix na olimpiadzie Premiera

8lis2007

PC PS2 NDS Wii

22sie2008

X360

producent: Etranges Libellules wydawca: Atari / Infogrames wydawca PL: CD Projekt S.A.

Asterix at the Olympic Games to niezbyt skomplikowana zręcznościówka, stworzona w głównej mierze z myślą o młodszym odbiorcy. Gra ta w równym stopniu nawiązuje zarówno do najnowszej kinowej megaprodukcji o tym samym tytule, z udziałem wyjątkowo walecznego Gala, jak i serii wydanych w międzyczasie komiksów. Podobnie jak w przypadku poprzednich gier z Asterixem w roli głównej, wydawcą jest firma Atari, znana również dzięki takim familijnym zręcznościówkom, jak chociażby Arthur and the Invisibles. Asterix at the Olympic Games ukazał się na pięć różnych platform sprzętowych. Oprócz właścicieli komputerów osobistych są to posiadacze konsol Xbox 360, PlayStation 2, Wii oraz DS. Różnice pomiędzy poszczególnymi wersjami dotyczą w głównej mierze jakości oprawy audiowizualnej. W przypadku obu edycji na konsole Nintendo warto także zwrócić uwagę na urozmaicone sterowanie (pilot Wii lub ekran dotykowy DS-a).

Fabuła Asterix at the Olympic Games w ogólnych założeniach w dość znacznym stopniu pokrywa się z wydarzeniami przedstawionymi we wspomnianym wyżej filmie. Jak można się łatwo domyślić, mamy okazję do tego, żeby wziąć udział w pierwszych w historii igrzyskach olimpijskich zorganizowanych przez Juliusza Cezara, a także pokonać najlepszego mistrza wystawionego przez Juliusza Cezara, czyli Brutusa. Podobnie jak w filmie, wiele sytuacji ukazano w bardzo żartobliwy sposób. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż fabuła gry nie pokrywa się w stu procentach z wydarzeniami z kinowej produkcji, wprowadzając wiele nowych interesujących wątków.

W Asterix at the Olympic Games możemy pokierować trzema różnymi postaciami. Naturalnie jedną z tych osób jest tytułowy Asterix. Dwaj pozostali grywalni bohaterowie to Obelix oraz Dogmatix. Oprócz standardowej kampanii dla pojedynczego gracza, w której zajmujemy się pokonywaniem kolejnych poziomów, likwidowaniem przeciwników i rozwiązywaniem prostych zagadek, możemy także przystąpić do szeregu niezbyt wymagających mini-gier. Są one oczywiście powiązane z pojawiającymi się na igrzyskach dyscyplinami sportowymi. Nie zabrakło także multiplayera dla dwóch osób. Gracze stają tu przeciw sobie, próbując odnieść zwycięstwo w wybranych typach zawodów. Całość rozgrywa się oczywiście w baśniowo ukazanym trójwymiarowym środowisku.

Ostatnia modyfikacja 8 lutego 2008

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 707 głosów czytelników.

Asterix na olimpiadzie cena w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Asterix na olimpiadzie

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Asterix na olimpiadzie Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows 2000/XP SP2/Vista
PS2
Wii
NDS
PC
X360