Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2007, 12:56

autor: Metatron

Zapowiedziano grę Asterix at the Olympic Games

Kolejny film aktorski traktujący o przygodach najsłynniejszych Galów, Asteriksa i Obeliksa, jest już w fazie post-produkcji i na początku przyszłego roku trafi do kin. Wiadomo było, że prędzej czy później jakaś firma pokusi się o stworzenie gry opartej na wspomnianej produkcji.

Kolejny film aktorski traktujący o przygodach najsłynniejszych Galów, Asteriksa i Obeliksa, jest już w fazie post-produkcji i na początku przyszłego roku trafi do kin. Wiadomo było, że prędzej czy później jakaś firma pokusi się o stworzenie gry na podstawie wspomnianej produkcji. Tak też się stało. Wydawcą, podobnie jak w przypadku ostatnich gier z bohaterami francuskiego komiksu, zostało Atari, o czym poinformowano w oficjalnym oświadczeniu.

Dowiadujemy się z niego, że umowa została zawarta zarówno z komiksowym wydawcą, Les Edition Albert René, jak i z wytwórnią filmową, La Petite Reine. Niestety poza tradycyjnymi w przypadku tego typu oświadczeń pochwałami pod adresem licencjodawców, w tekście nie znalazły się żadne informacje odnośnie samej rozgrywki. Gra ma zostać zaprezentowana w lipcu bieżącego roku podczas imprezy IDEF Show, która odbędzie się w Cannes.

Przypominamy, że film nosić będzie tytuł Asterix at the Olympic Games i ma być najdroższą produkcją w historii europejskiej kinematografii.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry