Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCGBA
Okładka Asterix & Obelix XXL (PC)

Asterix & Obelix XXL

Rozbudowana gra zręcznościowa. Gracz wciela się w tytułowe postaci - Asterixa i Obelixa. Bohaterowie Ci po raz pierwszy pojawili się w 1959 roku. Od tego czasu doczekali się już między innymi dwóch pełnoprawnych ekranizacji i całej rzeszy gier (komputerowych i konsolowych).

Zręcznościowe | platformówki 3D | komiksy

Okładka Asterix & Obelix XXL (PC)

data premiery gry:

18cze2004

PC GBA
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rozbudowana gra zręcznościowa. Gracz wciela się w tytułowe postaci - Asterixa i Obelixa. Bohaterowie Ci po raz pierwszy pojawili się w 1959 roku. Od tego czasu doczekali się już między innymi dwóch pełnoprawnych ekranizacji i całej rzeszy gier (komputerowych i konsolowych). Opisywany produkt nie odbiega od nich w znaczący sposób – walka odgrywa tu kluczową rolę. Warto wspomnieć o równoległych wersjach konsolowych (wszystkie Next-Geny oraz GameBoy Advance).

Opisywana gra składa się z sześciu dużych poziomów. Gracz w sumie musi przystąpić do około pięćdziesięciu zadań. Podstawowym problemem, z którym musi sobie poradzić jest pozbywanie się podległych Cesarzowi rzymskich wojsk. Niejednokrotnie musi walczyć z kilkudziesięcioma wojakami jednocześnie. Jako ciekawostkę warto dodać, iż gracz równolegle kieruje postaciami Asterixa i Obelixa. Zrezygnowano z opcji przełączania między tymi postaciami czy przekazywania kontroli nad partnerem sztucznej inteligencji.

Gra została zaprezentowana w pełnym trójwymiarze. Oprawa graficzna przypomina takie tytuły jak „Woody Woodpecker” czy „Starfox Adventures”. Interfejs gry został maksymalnie uproszczony. Na ekranie wyświetlane są tylko najważniejsze informacje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 490 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Asterix & Obelix XXL

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Asterix & Obelix XXL - recenzja gry na PC
Asterix & Obelix XXL - recenzja gry na PC

Recenzja 3 sierpnia 2005, 09:27

Na drodze do Rzymu czekają na nas głównie rzesze legionistów. Mimo że Cezar uzbroił ich w różnorodną broń – jak miecze, piki, łuki czy obuchy – to nasi chłopcy radzą sobie z nimi sprawniej niż z upieczonym dzikiem. Na czele rzymskich legionów stoją dobrze zbudowani i ubrani w złote pancerze centurioni – ulubieńcy głównych bohaterów. Mam nadzieję, że nie zdradzę za wiele, mówiąc, że na którymś z poziomów pojawiają się także fruwający (bez naszej pomocy) żołnierze. Mimo wszystko nie samymi Rzymianami człowiek żyje – spotykamy w Asterix & Obelix XXL także wikingów czy gladiatorów z krwiożerczymi lwami.

PC
GBA