Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Asterix Mega Madness (PC)

Asterix Mega Szaleństwo PC

Asterix Mega Madness

Asterix Mega Madness to wyprodukowana przez studio Unique Development gra zręcznościowa z bohaterami popularnej serii komiksów w rolach głównych.

Zręcznościowe | komiksy

PC Windows
Okładka Asterix Mega Madness (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30maja2001

30maja2001

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Asterix Mega Madness to gra zręcznościowa, której akcja osadzona została w realiach słynnego komiksu „Asterix & Obelix”, rozgrywającego się w czasach, gdy Imperium Rzymskim rządził Juliusz Cezar. Nasi bohaterowie należą do społeczności jedynej z galijskich wiosek, która dzięki wywarom druida Panoramixa opiera się wojskom rzymskim.

Gra posiada ładną, nawiązującą do papierowego oryginału, komiksową grafikę. Gracze mogą wcielić się w postacie czterech znanych bohaterów, tj. Asterixa, Obelixa, Cacofonixa oraz panny Geriatrix i uczestniczyć w wielu zabawnych zmaganiach i zawodach. W sumie mamy aż 14. całkowicie zwariowanych zawodów, jak pojedynki na jedzenie, wyścigi katapult, niszczenie rzymskich obozów, kolekcjonowanie hełmów legionistów itp., których wyniki zapisywane są na liście rankingowej. Dostępne są trzy tryby rozgrywki: zawody, własny wybór, rozgrywka zespołowa. Intuicyjny interfejs i łatwe sterowanie dostosowane zostały do możliwości najmłodszych graczy. Tryb multiplayer pozawala na zabawę dwóm osobom jednocześnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 176 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Asterix Mega Madness

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Asterix Mega Szaleństwo

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 233MHz
  • 32MB RAM
  • accelerator 3D
Zapowiedziano grę Asterix at the Olympic Games

wiadomość22 czerwca 2007

Kolejny film aktorski traktujący o przygodach najsłynniejszych Galów, Asteriksa i Obeliksa, jest już w fazie post-produkcji i na początku przyszłego roku trafi do kin. Wiadomo było, że prędzej czy później jakaś firma pokusi się o stworzenie gry opartej na wspomnianej produkcji.