Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 12 czerwca 2007

O Larze słów kilka - część V
O Larze słów kilka - część V

Elrond, 12 czerwca 2007, 23:16

Zanim przejdziemy jednak do przedstawienia Lary Croft jako głównej bohaterki mediów innych niż gry, zatrzymajmy się na chwilę przy projektach przeznaczonych na konsole przenośne oraz urządzenia mobilne. Pierwsze spotkanie seksownej pani archeolog z handheldami miało miejsce w roku 2000, kiedy to duet Eidos/Core Design uraczył posiadaczy Game Boy Color grą Tomb Raider: The Nightmare Stone.

Poradnik: Spellforce 2: Władca Smoków

Redakcja GRYOnline.pl, 12 czerwca 2007, 21:11

Władca Smoków (oryginalny tytuł brzmi Dragon Storm) jest oficjalnym dodatkiem do gry Spellforce 2: Czas Mrocznych Wojen, dzięki któremu przedłużymy emocjonującą przygodę w jej świecie. Skoro zdecydowałeś się rozpocząć tą kampanię, zakładam, że jesteś już doświadczonym wojownikiem, a rozgrywka w Spellforce 2 ma przed Tobą niewiele tajemnic.

Trzy kolejne tytuły zasiliły ofertę usługi Virtual Console

Vercetti, 12 czerwca 2007, 19:45

W ramach ukłonu w stronę graczy lubujących się w klasyce, Nintendo wzbogaciło usługę Virtual Console o trzy kolejne produkcje. Dzięki dokonanemu wczoraj zabiegowi posiadacze Wii mogą już zaopatrzyć się w takie tytuły, jak Lode Runner, Sonic the Hedgehog 2 oraz Golden Axe II.

Cartoon Network tworzy gry flashowe na PS3 i Wii
Cartoon Network tworzy gry flashowe na PS3 i Wii

Vercetti, 12 czerwca 2007, 19:02

Firma Cartoon Network New Media ujawniła dziś, że pracuje nad kilkoma grami flashowymi, w których dane nam będzie ujrzeć kreskówkowych bohaterów rodem z kanałów Cartoon Network oraz Adult Swim. Produkcje o nieokreślonych dotąd tytułach trafią do posiadaczy konsol PlayStation 3 oraz Wii.

Sony uruchomiło własnego bloga

Vercetti, 12 czerwca 2007, 18:30

O tym, jak ważna jest interakcja z graczami, przekonał się już m.in. Microsoft, który za pośrednictwem Larry’ego Hryba i jego bloga przekazuje opinii publicznej informacje pochodzące wprost ze swojej siedziby. Dzisiaj do giganta z Redmond dołączył również amerykański oddział Sony, którego pracownicy uruchomili wreszcie swój wspólny, internetowy pamiętnik – PlayStation.Blog.

Polska wersja Two Worlds w „złocie”
Polska wersja Two Worlds w „złocie”

Vercetti, 12 czerwca 2007, 18:00

Zgodnie z informacjami, jakich udzielił nam przed kilkudziesięcioma minutami przedstawiciel firmy TopWare Poland, polska wersja dystrybuowanej przez wymienione przedsiębiorstwo gry Two Worlds weszła właśnie w fazę „gold”, co oznacza, że prace nad jej tworzeniem zostały zakończone. Przygotowany przez krakowskie studio Reality Pump cRPG jest już powielany w tłoczni, a jego gotowa, pudełkowa edycja

Star Wars: The Force Unleashed i cztery inne niezapowiedziane oficjalnie gry dla Wii?
Star Wars: The Force Unleashed i cztery inne niezapowiedziane oficjalnie gry dla Wii?

eLKaeR, 12 czerwca 2007, 17:44

Nadal posiadaczom Wii doskwiera stosunkowo wąski wybór gier dla tej konsoli. Jednakże sporo tytułów znajduje się w produkcji i w dodatku niekoniecznie wiemy o wszystkich. Interesujących informacji odnośnie gier oficjalnie niezapowiedzianych dostarczył pewien anonimowy pracownik amerykańskiej sieci sklepów Hollywood Video, wykonując fotografie fragmentów handlowego katalogu elektronicznego.

.hack //G.U. Vol. 3: Redemption już niebawem w sprzedaży
.hack //G.U. Vol. 3: Redemption już niebawem w sprzedaży

Vercetti, 12 czerwca 2007, 17:30

Podczas gdy na zachodnim rynku zaledwie przed miesiącem ukazała się gra .hack//G.U. Vol. 2//Reminisce, producenci znanego głównie w Japonii cyklu cRPG ujawnili, że pracują już nad zachodnią wersją trzeciej, ostatniej odsłony swej trylogii, wchodzącej w skład sagi G.U. Redemption, bo taki podtytuł nosić będzie nadchodząca pozycja, znajdzie się w sprzedaży w trzecim kwartale bieżącego roku.

Już wkrótce Namco Bandai ujawni oficjalnie grę Soul Calibur: Revolution?

eLKaeR, 12 czerwca 2007, 16:55

Na początku ubiegłego tygodnia napisaliśmy, że w numerze magazynu Electronic Gaming Monthly, który trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu, znajdzie się pierwsza na świecie zapowiedź nowej gry z serii Soul Calibur. Jeśli wierzyć najświeższym doniesieniom z Dalekiego Wschodu, to znamy już nazwę nadchodzącej bijatyki w wykonaniu mistrzów rozmaitych sztuk walki.

W czym (zdaniem wydawcy) gra Two Worlds jest lepsza od Obliviona

Metatron, 12 czerwca 2007, 16:34

Niezwykle ciekawego wywiadu serwisowi Eurogamer udzielił Dirk Hassinger z Zuxxez Entertainment, niemieckiego wydawcy polskiej gry Two Worlds. Rozmowa dotyczyła wspomnianego tytułu, a dokładniej mówiąc, jego porównania z bestsellerowym cRPG sprzed roku, The Elder Scrolls IV: Oblivion.

Microsoft dementuje plotki o obniżce ceny X360

Metatron, 12 czerwca 2007, 16:16

David Hufford z Microsoftu na własnej skórze przekonał się, jak opacznie zrozumiane zdanie może doprowadzić do powstania plotki, która w szybkim tempie obiegnie Internet, po drodze nabierając pozorów autentyzmu. Tak właśnie było z wiadomością o rzekomej obniżce cen konsoli Xbox 360.

Sony odpowiada na zarzuty Kościoła Anglii

Metatron, 12 czerwca 2007, 16:08

Po tym, gdy przedstawiciele Kościoła Anglii wyrazili swój sprzeciw wobec wykorzystania manchesterskiej katedry w pełnej przemocy grze Resistance: Fall of Man, nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Sony.

Nowe informacje na temat gry Speedball 2: Brutal Deluxe w wersji dla konsoli Xbox 360
Nowe informacje na temat gry Speedball 2: Brutal Deluxe w wersji dla konsoli Xbox 360

Major Doktor Upiorna, 12 czerwca 2007, 15:55

Pierwsze dane na temat gry Speedball 2: Brutal Deluxe w wersji dla konsoli Xbox 360 dotarły do nas na początku maja. Otrzymaliśmy wówczas informacje, że firma Empire Interactive przygotowuje klasyczną odsłonę futurystycznej wariacji na temat futbolu amerykańskiego, dedykowaną usłudze Xbox Live Arcade. Obecnie udało nam się dowiedzieć, że owa pozycja ujrzy światło dzienne już w sierpniu br.

Sony nie pracuje nad telefonem PSP
Sony nie pracuje nad telefonem PSP

Vercetti, 12 czerwca 2007, 15:45

Pod koniec ubiegłego miesiąca koncern Sony Ericsson złożył do Amerykańskiego Urzędu Patentowego wniosek o zarejestrowanie nowego urządzenia, będącego nowoczesnym telefonem z funkcją uruchamiania gier. Szkice koncepcyjne, które mają obrazować wygląd platformy, nasuwają jednoznaczne skojarzenia z konsolą PlayStation Portable.

Druga odsłona cyklu Shadowgrounds nosi podtytuł Survivor
Druga odsłona cyklu Shadowgrounds nosi podtytuł Survivor

Krystian Smoszna, 12 czerwca 2007, 15:26

Już za kilka miesięcy na rynku zadebiutuje nowa odsłona cyklu Shadowgrounds, nosząca podtytuł Survivor. O produkcie tym usłyszeliśmy po raz pierwszy w grudniu ubiegłego roku, ale dopiero teraz fińska firma Frozenbyte, Inc. zdecydowała się oficjalnie zapowiedzieć grę.

PlayStation 3 z 80 GB HDD na razie nie pojawi się w Europie
PlayStation 3 z 80 GB HDD na razie nie pojawi się w Europie

Major Doktor Upiorna, 12 czerwca 2007, 14:41

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami konsola PlayStation 3 z dyskiem twardym o pojemności 80 GB zadebiutuje już 16 czerwca na rynku południowokoreańskim. Niestety nie sprawdziły się spekulacje z ubiegłego miesiąca odnośnie pojawienia się systemu PS3 z nowym HDD na Starym Kontynencie.

Nowa gra MMO firmy BioWare/Pandemic Studios dopiero w 2009 roku

Krystian Smoszna, 12 czerwca 2007, 13:39

Innowacyjna gra z gatunku MMO, którą w pocie czoła tworzą pracownicy firmy BioWare/Pandemic Studios, zadebiutuje na rynku elektronicznej rozrywki dopiero w 2009 roku.

Requital, rosyjskie action-RPG, trafi na zachodnie półki sklepowe
Requital, rosyjskie action-RPG, trafi na zachodnie półki sklepowe

Metatron, 12 czerwca 2007, 13:38

Brytyjski wydawca, Excalibur Publishing ogłosił, że nabył licencję od firmy Akella na wydanie angielskiej wersji gry Requital. Wspomniana produkcja opracowana została przez Primal Software i należy do gatunku action-RPG. Requital został pierwotnie wydany w Rosji 13 grudnia 2006 roku.

Znamy kolejne tytuły piosenek, mających pojawić się w grze Guitar Hero Encore: Rocks the 80s
Znamy kolejne tytuły piosenek, mających pojawić się w grze Guitar Hero Encore: Rocks the 80s

Major Doktor Upiorna, 12 czerwca 2007, 12:44

Nie ma wątpliwości, że ujawniony niedawno prototypowy model kontrolera dla Guitar Hero III zrobił wrażenie na niejednym miłośniku pozycji spod tego znaku. Jednak ów „instrument” przypominający gitarę Gibson Les Paul pojawi się najwcześniej jesienią bieżącego roku. Natomiast już w nadchodzące wakacje posiadacze konsoli PlayStation 2 będą mogli powywijać na swoim wysłużonym kontrolerze

Sieć GAME otwiera swój system dystrybucji online

Garfield, 12 czerwca 2007, 11:32

Firma GAME, która zajmuje się sprzedażą gier wideo na terenie Wielkiej Brytanii, postanowiła pójść w ślady Valve Software (odpowiedzialnej za stworzenie systemu STEAM) i uruchomić własny system do elektronicznej dystrybucji gier komputerowych.

Rodzina Games for Windows stale się powiększa
Rodzina Games for Windows stale się powiększa

Łukasz Malik, 12 czerwca 2007, 11:13

Promowana przez Microsoft inicjatywa Games for Windows powoli zyskuje coraz większą popularność u wydawców third party.

Zapowiedziano grę Capucine
Zapowiedziano grę Capucine

Major Doktor Upiorna, 12 czerwca 2007, 11:11

Przedstawiciele francuskiego studio NoCulture Team oficjalnie zapowiedzieli pozycję o nazwie Capucine, będącą grą przygodową, nastawioną na eksplorację wirtualnego środowiska. Ma ona stanowić swego rodzaju baśń, przedstawiającą odwieczną opozycję pomiędzy światłem i ciemnością.

Xbox 360 ma na wyłączność nową grę z serii America's Army
Xbox 360 ma na wyłączność nową grę z serii America's Army

eLKaeR, 12 czerwca 2007, 10:55

Interaktywną reklamę Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych, czyli serię America's Army, kojarzyliśmy dotąd wyłącznie z PC i konsolami Xbox pierwszej generacji. Ujawniona właśnie najnowsza odsłona tego cyklu, nazwana America's Army: True Soldiers i będąca taktyczną grą akcji w ujęciu FPP, zmierza jednak wyłącznie ku platformie Xbox 360 i zadebiutuje w Ameryce Północnej już we wrześniu bieżącego roku.

Gra Pilotwings w wersji dla konsoli Wii?
Gra Pilotwings w wersji dla konsoli Wii?

Major Doktor Upiorna, 12 czerwca 2007, 09:29

Gracze z nieco dłuższym stażem zapewne pamiętaj pozycję o nazwie Pilotwings, która w 1990 roku zadebiutowała na konsoli Super NES. Sześć lat później kontynuacji tego tytułu doczekali się posiadacze systemu Nintendo 64. Wszystko wskazuje na to, że właściciele najnowszej platformy ze stajni Nintendo w niedługim czasie również otrzymają ów symulator lotów samolotem.

Oficjalna zapowiedź The Agency
Oficjalna zapowiedź The Agency

eLKaeR, 12 czerwca 2007, 08:55

Wprawdzie pierwsze szczegóły na temat gry o nazwie The Agency ujawniono kilkanaście dni temu, to dopiero teraz ludzie z Sony Online Entertainment oficjalnie zapowiedzieli ten nowy produkt z gatunku MMO dla PC i PlayStation 3. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że elementy cRPG mają w niniejszej pozycji znacznie ustępować motywom, doskonale znanym z pierwszoosobowych strzelanin.

Steam zostanie wzbogacony o gry koncernu Capcom
Steam zostanie wzbogacony o gry koncernu Capcom

Krystian Smoszna, 12 czerwca 2007, 08:38

Oferta elektronicznego systemu dystrybucji Steam poszerzy się już wkrótce o gry z katalogu koncernu Capcom Co., Ltd. – czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez firmę Valve Corporation. Pierwszym produktem, który będą mogli pobrać użytkownicy usługi w tym tygodniu, jest trzecia edycja cyklu Devil May Cry.

The Darkness - demo pod znakiem zapytania
The Darkness - demo pod znakiem zapytania

Krystian Smoszna, 12 czerwca 2007, 08:10

Nie mamy dobrych wieści dla posiadaczy konsol Xbox 360, którzy oczekują obiecanego przez firmę Starbreeze Studios dema gry The Darkness. Wersja pokazowa miała ukazać się przed oficjalną premierą programu, ale już dziś wiemy, że nic z tego nie będzie.

Sfotografowano Boogie-mikrofon
Sfotografowano Boogie-mikrofon

eLKaeR, 12 czerwca 2007, 07:55

Muzyczna gra pt. Boogie ma być wkrótce jedną z najmocniejszych pozycji ze stajni Electronic Arts na platformie Wii. Analogicznie do znanych z konsol PlayStation produktów z serii SingStar, podczas zabawy, polegającej głównie na śpiewaniu konkretnych piosenek, wykorzystywać się będzie mikrofon. Właśnie dotarliśmy do pierwszej fotografii tego ostatniego.

Nowa odsłona cyklu NHL już we wrześniu
Nowa odsłona cyklu NHL już we wrześniu

Krystian Smoszna, 12 czerwca 2007, 07:29

Nowa odsłona cyklu NHL, który od szesnastu lat gości na rynku elektronicznej rozrywki, zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych 11 września bieżącego roku – poinformował wczoraj koncern Electronic Arts, Inc.

Nowy produkt firmy id Software zostanie ujawniony już za miesiąc
Nowy produkt firmy id Software zostanie ujawniony już za miesiąc

Krystian Smoszna, 12 czerwca 2007, 07:27

Już tylko miesiąc dzieli nas od oficjalnej zapowiedzi nowej gry, tworzonej przez firmę id Software, Inc. Produkt przygotowywany z myślą o PeCetach oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3, zostanie ujawniony podczas targów E3 Media & Business Summit, które rozpoczną się w drugim tygodniu lipca.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (12/06/07)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (12/06/07)

Krystian Smoszna, 12 czerwca 2007, 07:13

Mamy nowego lidera w brytyjskim rankingu bestsellerów. Najlepiej sprzedającą się grą na Wyspach w tygodniu zakończonym 9 czerwca, okazał się produkt firmy Microsoft Game Studios, zatytułowany Forza Motorsport 2.

Wkrótce nowy trailer dla oczekujących na Grand Theft Auto IV
Wkrótce nowy trailer dla oczekujących na Grand Theft Auto IV

eLKaeR, 12 czerwca 2007, 07:07

Pierwszy trailer, zapowiadający Grand Theft Auto IV, określony został przez Rockstar Games mianem Things Will Be Different i ujrzał światło dzienne pod koniec marca bieżącego roku. Developing "czwórki" trwa, a na graczy czeka jeszcze nieco atrakcji przed oficjalną premierą gotowego produktu na platformie PS3 i X360, ustaloną na połowę października 2007. Mowa m.in. o kolejnym filmie reklamowym.