Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2007, 11:11

autor: Major Doktor Upiorna

Zapowiedziano grę Capucine

Przedstawiciele francuskiego studio NoCulture Team oficjalnie zapowiedzieli pozycję o nazwie Capucine, będącą grą przygodową, nastawioną na eksplorację wirtualnego środowiska. Ma ona stanowić swego rodzaju baśń, przedstawiającą odwieczną opozycję pomiędzy światłem i ciemnością.

Przedstawiciele francuskiego studia NoCulture Team oficjalnie zapowiedzieli pozycję o nazwie Capucine, będącą grą przygodową, nastawioną na eksplorację wirtualnego środowiska. Ma ona stanowić swego rodzaju baśń, przedstawiającą odwieczną opozycję pomiędzy światłem i ciemnością. Developerzy z wymienionej stajni pracują nad owym tytułem od roku 2006, lecz nadal nie ogłosili daty jego premiery.

Zapowiedziano grę Capucine - ilustracja #1

Poznaliśmy natomiast pewne szczegóły dotyczące fabuły i rozgrywki. Akcja zostanie usytuowana w fantastycznym świecie, gdzie wszystko jest martwe. Niebo, spowite cieniem, sprawia, że w owej krainie panuje mrok, przypominający księżycową noc. Niespodziewanie na opisanym terenie pojawi się ośmioletnia dziewczynka imieniem Capucine, trzymająca w lewej dłoni kwiat nasturcji. Owo dziecko, dzięki magicznej mocy znajdującej się w jej prawej ręce, będzie w stanie wprowadzić światło do pogrążonej w cieniu rzeczywistości.

Zapowiedziano grę Capucine - ilustracja #2

Aby przywrócić świat do życia będzie trzeba przemierzyć kolejne surrealistyczne wirtualne środowiska i stawić czoła napotkanym w nich przeszkodom. Niejednokrotnie mała protagonistka rozwiąże problemy natury logicznej i zmierzy się z niebezpiecznymi oponentami. Przeciwnikami Capucine staną się cienie powstałe przy posługiwaniu się światłem. Ich ilość i siła będą zależały od tego, w jaki sposób zostanie wykorzystana posiadana moc. W związku z tym trzeba będzie wykazać się niezwykłą czujnością, gdyż niewłaściwe posunięcia zagrożą bezpieczeństwu bohaterki.

Zapowiedziano grę Capucine - ilustracja #3

Wszystkich zainteresowanych grą Capucine zachęcamy do odwiedzenia strony oficjalnej, gdzie zamieszczono jej zwiastun. Znajdziecie tam również szczegółowy opis owego tytułu oraz szerokie spektrum obrazków i innych ciekawych elementów do pobrania.

Zapowiedziano grę Capucine - ilustracja #4
Zapowiedziano grę Capucine - ilustracja #5