Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 29 czerwca 2007

Nowe informacje na temat gier zapowiedzianych przez Midway Games
Nowe informacje na temat gier zapowiedzianych przez Midway Games

Major Doktor Upiorna, 29 czerwca 2007, 19:39

Zaledwie wczoraj poinformowaliśmy Was, że firma Midway Games szykuje kilka tytułów dedykowanych konsolom ze stajni Nintendo. Mieliśmy już okazję przekazać pewne dane na temat dwóch z nich: Ultimate Mortal Kombat 3 dla NDS i Cruis'n w wersji dla Wii. Natomiast dzisiaj chcielibyśmy przedstawić otrzymane informacje odnośnie Bee Game i Foster's Home for Imaginary Friends.

Konsole multimedialnymi kombajnami? Wielu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy

Jiker, 29 czerwca 2007, 17:24

Konsole stają się multimedialnymi kombajnami. To niezaprzeczalny fakt. Nie zawsze jednak miały takowe aspiracje. Rezultaty badań amerykańskiej The Diffusion Group pokazują, że wielu posiadaczy konsol bądź co bądź multimedialnych wciąż nie zdaje sobie sprawy z ich dodatkowych możliwości.

Myśli nieprzemyślane - Jak się zabija morderców
Myśli nieprzemyślane - Jak się zabija morderców

Redakcja GRYOnline.pl, 29 czerwca 2007, 17:10

Źle się dzieje, gdy produkcja drugiej części jednej z lepszych fabularnie gier zostaje odłożona na półkę – dlatego, że jej premiera zostaje zawczasu storpedowana przez urzędników rządowych.

Nintendo aktualizuje ofertę europejskiej wersji usługi Virtual Console

Jiker, 29 czerwca 2007, 16:45

Europejska wersja usługi Virtual Console doczekała się cotygodniowej aktualizacji. Tym razem do oferty dołączyły dwie gry: Kirby’s Dream Course znane z konsoli SNES oraz Bloody Wolf/Battle Rangers wydane niegdyś na Turbografx-16.

Jak prezentuje się czwarta odsłona cyklu Soul Calibur?
Jak prezentuje się czwarta odsłona cyklu Soul Calibur?

Jiker, 29 czerwca 2007, 16:24

Najnowszy, wakacyjny numer magazynu Electronic Gaming Monthly przyniesie, zgodnie z zapowiedziami z początku bieżącego miesiąca, oficjalną zapowiedź czwartej odsłony cyklu Soul Calibur (piątej, jeśli liczyć grę Soul Edge/Soul Blade wydaną na automaty arcade oraz konsolę PSX). Trafi on do sklepów dopiero 3 lipca. Nie przeszkodziło to jednak w ujawnieniu skanów odpowiedniego artykułu.

FunCom szykuje niespodziankę na szóste urodziny Anarchy Online
FunCom szykuje niespodziankę na szóste urodziny Anarchy Online

Vercetti, 29 czerwca 2007, 14:48

W związku z faktem, że gra MMO Anarchy Online jest obecna na rynku już od sześciu lat, jej wydawca, norweski FunCom postanowił w ramach urodzinowych obchodów urozmaicić nieco swój tytuł. Skandynawski team developerski zdecydował się na wprowadzenie do swego dzieła systemu elektronicznej sprzedaży (wirtualnych) przedmiotów.

Gra Darren Reid’s The Half Broken Crown: The Broken Kingdoms już w sieci
Gra Darren Reid’s The Half Broken Crown: The Broken Kingdoms już w sieci

Vercetti, 29 czerwca 2007, 14:02

Serwis NextGenBooks ujawnił, że zapowiedziana dokładnie miesiąc temu sieciowa przygodówka o nazwie The Broken Kingdoms oficjalnie zadebiutowała w Internecie. Ta oparta na prozie Darrena Reida pozycja kierowana jest zarówno do właścicieli komputerów osobistych, jak też do posiadaczy czterech rodzajów konsol: PS3, Wii, PSP oraz NDS.

CD Projekt oficjalnym dystrybutorem gier Capcomu

Metatron, 29 czerwca 2007, 13:58

Firma CD Projekt zapowiedziała, że została oficjalnym dystrybutorem gier wydawanych przez Capcom. Mieszkańcy Polski, Czech, Słowacji i Węgier będą mogli nabyć takie produkcje na PC jak Lost Planet czy Devil May Cry 4 w wersjach zlokalizowanych.

Duży sukces internetowego rynku wymiany samochodów z gry Forza Motorsport 2
Duży sukces internetowego rynku wymiany samochodów z gry Forza Motorsport 2

Metatron, 29 czerwca 2007, 13:40

Twórcy gry Forza Motorsport 2 wprowadzili do niej opcje służące rozbudowie społeczności graczy. Należy do nich między innymi możliwość handlu samochodami za pośrednictwem serwisu Forzamotorsport.net. Jak się okazało, pomysł ten okazał się strzałem w dziesiątkę, a fani aktywnie z niego korzystają.

StarCraft: Ghost wciąż w planach Blizzard Entertainment

Metatron, 29 czerwca 2007, 13:21

Jak donosi serwis Next-Gen, udzielona podczas konferencji poświęconej grom MMO, która odbyła się w ramach imprezy Hollywood and Games Summit, wypowiedź Roba Pardo z Blizzard Entertainment wskazuje na to, że twórcy wciąż mają w planach stworzenie StarCraft: Ghost. Niestety nie są to plany na najbliższe lata.

Wciel się w greckiego bohatera w grze Rise of the Argonauts
Wciel się w greckiego bohatera w grze Rise of the Argonauts

Jiker, 29 czerwca 2007, 13:19

Doczekaliśmy się wreszcie oficjalnej zapowiedzi gry Rise of the Argonauts, ujawnionej po raz pierwszy w połowie kwietnia bieżącego roku. Pozycja, której wydawcą jest firma Codemasters zostanie wydana na konsole nowej generacji (PS3, Xbox 360), a także komputery osobiste. Datę premiery ustalono wstępnie na rok 2008.

Gra Sherlock Holmes vs Arsene Lupin oficjalnie zapowiedziana
Gra Sherlock Holmes vs Arsene Lupin oficjalnie zapowiedziana

Metatron, 29 czerwca 2007, 13:07

Chociaż informacje o grze Sherlock Holmes vs Arsene Lupin zostały już wcześniej ujawnione, produkcja oficjalnie zapowiedziana została dopiero teraz. Będzie to już czwarta odsłona tworzonej przez Frohwares serii przygotówek traktujących o przygodach słynnego detektywa. Tym razem przyjdzie mu się zmierzyć z nie mniej sławnym włamywaczem–dżentelmenem Arsenem Lupinem.

Atari wydawcą gier o tematyce jeździeckiej

Metatron, 29 czerwca 2007, 12:50

Firma Atari ogłosiła, że wykupiła licencję od International Federation for Equestrian Sports (FEI), międzynarodowej organizacji zajmującej się sportami jeździeckimi. Na mocy porozumienia wspomniany wydawca będzie publikować gry koncentrujące się na tej tematyce. Pierwsza z nich ukaże się już jesienią bieżącego roku.

Powstanie film na podstawie gry The Neverhood
Powstanie film na podstawie gry The Neverhood

Metatron, 29 czerwca 2007, 12:37

Jak donosi serwis Variety, przezabawna gra przygodowa z 1996 roku, The Neverhood, doczeka się filmowej ekranizacji. Przypominamy, że produkcja ta wyróżniała się nie tylko szalonym humorem, ale również sposobem wykonania. Stworzono ją bowiem korzystając z techniki claymation, czyli nagrywając plastelinowe tła i postacie. Film najprawdopodobniej zachowa tę konwencję.

Amerykańscy wydawcy w 2012 roku przeznaczą 2 miliardy dolarów na reklamy gier

Metatron, 29 czerwca 2007, 12:23

O tym, jakie znaczenie ma reklama dla handlu, wydawcy gier wiedzą doskonale. W ostatnich czasach coraz większe kwoty przeznaczane są na akcje marketingowe, spoty telewizyjne, billboardy i inne sposoby promowania nowych gier.

Najlepiej sprzedające się gry w Japonii (18-24 czerwca)

Metatron, 29 czerwca 2007, 12:10

Kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier w Japonii nie odbiega od tego, co mogliśmy obserwować w ciągu ostatnich miesięcy. W dalszym ciągu dominują konsole Nintendo z NDS na czele, a pozostałe nie zagrzewają na liście zbyt długo miejsca.

Dziewiętnaście klasycznych pozycji w ofercie japońskiego PlayStation Network

Jiker, 29 czerwca 2007, 10:45

Koncern Sony wzbogacił ofertę japońskiej wersji usługi PlayStation Network. Tym razem do sprzedaży trafiło dziewiętnaście klasycznych pozycji znanych z pierwszej PlayStation. Każdą z nich można przetestować zarówno na PlayStation 3, jak i przenośnej PSP.

Premiera God of War: Chains of Olympus dopiero w przyszłym roku
Premiera God of War: Chains of Olympus dopiero w przyszłym roku

Jiker, 29 czerwca 2007, 10:12

Z informacji opublikowanych na łamach holenderskiego wydania Official PlayStation Magazine wynika, że premiera gry God of War: Chains of Olympus odbędzie się później niż dotąd planowano. Obecnie najbardziej prawdopodobnym terminem wydania pierwszej odsłony serii God of War na przenośną PSP jest początek 2008 roku.

Guitar Hero Encore: Rocks the 80s w złocie - znamy pełną listę piosenek
Guitar Hero Encore: Rocks the 80s w złocie - znamy pełną listę piosenek

Major Doktor Upiorna, 29 czerwca 2007, 10:10

Firma Harmonix oświadczyła, że gra Guitar Hero Encore: Rocks the 80s otrzymała status złoty i trafiła do tłoczni. Amerykańscy posiadacze konsoli PlayStation 2 otrzymają niniejszą pozycję już 24 lipca. Natomiast europejscy fani „Gitarowego Bohatera” będą musieli uzbroić się w cierpliwość, gdyż na Starym Kontynencie zadebiutuje z kilkutygodniowym opóźnieniem.

Wiedźmin dopiero pod koniec października?
Wiedźmin dopiero pod koniec października?

Krystian Smoszna, 29 czerwca 2007, 09:27

Niedobre wieści napłynęły do nas w nocy z firmy GameStop Corporation, największej na świecie (prawie pięć tysięcy placówek w szesnastu krajach) sieci sklepów zajmującej się sprzedażą gier komputerowych. Jeśli wierzyć informacjom opublikowanym na oficjalnej stronie koncernu, produkt o nazwie Wiedźmin zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych dopiero w październiku.

Znamy pełną listę piosenek, jakie pojawią się w grze Madden NFL 08
Znamy pełną listę piosenek, jakie pojawią się w grze Madden NFL 08

Major Doktor Upiorna, 29 czerwca 2007, 09:09

Na początku ubiegłego miesiąca przekazaliśmy Wam, że jedna piosenek zespołu Queens of the Stone Age wejdzie w skład ścieżki dźwiękowej niniejszej produkcji. Zapewne wielu z Was chciałoby wiedzieć kogo jeszcze będzie można usłyszeć podczas sportowych zmagań.

Poprawka łatająca polską wersję gry Gothic 3 jest już dostępna
Poprawka łatająca polską wersję gry Gothic 3 jest już dostępna

Krystian Smoszna, 29 czerwca 2007, 08:12

Najnowsza poprawka do gry Gothic 3, o której przedwczoraj wspomnieliśmy na łamach naszego serwisu, jest już dostępna w wersji 1.3.1. Do tej pory z łatki mogli korzystać niemieccy użytkownicy programu. Teraz przyszedł czas na pozostałe edycje, w tym polską.

Łowcy smoków wkroczą do świata elektronicznej rozrywki
Łowcy smoków wkroczą do świata elektronicznej rozrywki

Major Doktor Upiorna, 29 czerwca 2007, 08:10

Animowany serial Dragon Hunters zadebiutował na kanale Cartoon Network w styczniu ubiegłego roku. Przedstawiona w nim historia w ciągu najbliższych kilku miesięcy zagości również na srebrnym ekranie. Nic więc dziwnego, że na fali popularności owej opowieści firma Playlogic Entertainment zdecydowała się na przeniesienie przygód serialowych bohaterów do świata elektronicznej rozrywki.