Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2007, 09:27

Wiedźmin dopiero pod koniec października?

Niedobre wieści napłynęły do nas w nocy z firmy GameStop Corporation, największej na świecie (prawie pięć tysięcy placówek w szesnastu krajach) sieci sklepów zajmującej się sprzedażą gier komputerowych. Jeśli wierzyć informacjom opublikowanym na oficjalnej stronie koncernu, produkt o nazwie Wiedźmin zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych dopiero w październiku.

Niedobre wieści napłynęły do nas w nocy z firmy GameStop Corporation, największej na świecie (prawie pięć tysięcy placówek w szesnastu krajach) sieci sklepów zajmującej się sprzedażą gier komputerowych. Jeśli wierzyć informacjom opublikowanym na oficjalnej stronie koncernu, produkt o nazwie Wiedźmin zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych dopiero w październiku, a nie we wrześniu, jak wcześniej sugerowano.

Wiedźmin dopiero pod koniec października? - ilustracja #1

Firma CD Projekt, na której barkach spoczywa wydanie gry w naszym kraju, na razie nie ogłosiła jej oficjalnej daty premiery. Zrobił to natomiast koncern Atari, Inc. – ujawnione dwa tygodnie temu informacje wskazywały, że przygody Geralta zadebiutują w Europie 14 września bieżącego roku. Amerykanie mieli poczekać na Wiedźmina jedenaście dni dłużej. Jeśli rewelacje sklepu GameStop zostaną potwierdzone, mieszkańcy Stanów Zjednoczonych otrzymają produkt dopiero 30 października bieżącego roku.

Na razie nie wiadomo czy ewentualne opóźnienie dotyczyć będzie również Starego Kontynentu. O komentarz w sprawie poprosiliśmy zarówno firmę CD Projekt, jak i europejski oddział koncernu Atari, Inc. Gdy tylko uzyskamy nowe informacje, opublikujemy je w tym miejscu.

Uaktualnienie: CD Projekt nie potwierdził dat 14 września i 30 października jako dat premiery Wiedźmina.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.