Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 22 czerwca 2007

Myśli nieprzemyślane - Mity Los Angeles
Myśli nieprzemyślane - Mity Los Angeles

Redakcja GRYOnline.pl, 22 czerwca 2007, 20:02

Jednym z największych sukcesów marketingu jest fakt, iż kawał świata jest przekonany, że plaże Pacyfiku to raj na ziemi.

Rising Star wydawcą gier studia Hudson Soft

Vercetti, 22 czerwca 2007, 19:44

Przedstawiciele firmy Rising Star Games ujawnili dzisiaj, że na mocy umowy zawartej z japońską grupą Hudson Soft ich przedsiębiorstwo stało się pełnoprawnym, europejskim wydawcą siedmiu azjatyckich tytułów, przeznaczonych na takie platformy, jak Wii, NDS oraz PSP. Premiery wszystkich produktów odbędą się pomiędzy wrześniem a marcem przyszłego roku.

380 tytułów na PS3 do końca marca mrzonką?

Vercetti, 22 czerwca 2007, 17:05

Wczoraj informowaliśmy Was o wywiadzie, jakiego Kaz Hirai, prezes Sony Computer Entertainment, udzielił magazynowi Nikkei Sangyo Shimbun. Japończyk stwierdził w nim, że do końca marca na next-genie jego koncernu zadebiutuje aż 380 premierowych pozycji. Wygląda jednak na to, że szef SCE w swojej wypowiedzi pominął pewien dosyć istotny szczegół.

Portal Yahoo! uruchamia stronę poświęconą GTA IV

Vercetti, 22 czerwca 2007, 16:20

Już w przyszły czwartek światło dzienne ujrzy drugi zwiastun gry Grand Theft Auto IV. W związku z faktem, że w opinii specjalistów film ten będzie cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze stron odbiorców, jego twórcy, deweloperzy ze studia Rockstar Games postanowili zadbać o to, by przygotowana przez nich animacja mogła zostać obejrzana przez jak największą liczbę osób, bez narażania oficjalnej st

D3 zapowiada Dragon Blade: Wrath of Fire w wersji na Wii
D3 zapowiada Dragon Blade: Wrath of Fire w wersji na Wii

BK, 22 czerwca 2007, 15:43

Firma D3 zaprezentowała pierwsze informacje na temat nowej pozycji, która znalazła się w jej planie wydawniczym. To Dragon Blade: Wrath of Fire – utrzymana w klimacie fantasy gra akcji, tworzona wyłącznie z myślą o Nintendo Wii.

Ile zapłacimy za zabawę z Rock Band?
Ile zapłacimy za zabawę z Rock Band?

BK, 22 czerwca 2007, 14:42

Opracowywana przez Harmonix (twórców słynnego Guitar Hero) gra muzyczna Rock Band pozwoli nam wcielić się w członków kapeli rockowej i – w odróżnieniu od ich poprzedniego dzieła – pograć nie tylko na gitarze, ale też perkusji oraz sprawdzić swoje umiejętności wokalne. Będzie to oczywiście wymagało specjalnych akcesoriów. Właśnie poznaliśmy ich ceny.

MMORPG od Codemasters trafi do nowego filmu
MMORPG od Codemasters trafi do nowego filmu

BK, 22 czerwca 2007, 14:00

Wydana przez firmę Codemasters gra ArchLord nie odniosła może wielkiego sukcesu finansowego, ale – jak się okazało – udało jej się zdobyć naprawdę wiernych fanów. Grupa niezależnych filmowców z Europy, znana jako MMG Film Production, postanowiła uczynić tego MMORPG-a jednym z bohaterów swojego nowego projektu.

Intel opracowuje technologię przeciw oszukiwaniu w grach online

Metatron, 22 czerwca 2007, 13:24

O ile używanie cheatów w grach dla pojedynczego gracza jest raczej nieszkodliwe i psuje jedynie zabawę osobom je stosującym, to już oszukiwanie w produkcjach online stało się poważnym problemem. Firma Intel postanowiła coś na to zaradzić i opracowuje technologię pozwalającą na wykrywanie osób „na dopingu”.

Europejska premiera zestawu Hitman Triple Pack
Europejska premiera zestawu Hitman Triple Pack

Metatron, 22 czerwca 2007, 13:08

Firma Eidos przygotowała dla fanów łysego skrytobójcy Hitmana nie lada gratkę. Dzisiaj na rynku debiutuje zestaw Hitman Triple Pack zawierający gry Hitman 2: Silent Assassin, Hitman: Contracts oraz Hitman: Blood Money. Mogą go nabyć posiadacze komputerów PC oraz konsoli PS2.

Zapowiedziano grę Asterix at the Olympic Games

Metatron, 22 czerwca 2007, 12:56

Kolejny film aktorski traktujący o przygodach najsłynniejszych Galów, Asteriksa i Obeliksa, jest już w fazie post-produkcji i na początku przyszłego roku trafi do kin. Wiadomo było, że prędzej czy później jakaś firma pokusi się o stworzenie gry opartej na wspomnianej produkcji.

Najlepiej sprzedające się w ostatnim tygodniu gry w Japonii

Misiek, 22 czerwca 2007, 12:18

Po tygodniach dominacji konsol Nintendo (Wii oraz DS-a), wreszcie do pierwszej dziesiątki przedostały się tytuły dedykowane Xboxowi 360 oraz PlayStation 3. Mimo to, dalej widoczny jest monopol Big N na japońskim rynku.

The BIGS w złocie
The BIGS w złocie

Metatron, 22 czerwca 2007, 11:51

The BIGS, czyli wydawana przez 2K Sports gra będąca innym spojrzeniem na symulatory baseballu, która stawia na akcję i dynamikę rozgrywki, osiągnęła właśnie status „złoty”, została zaaprobowana i wysłana do tłoczni, by 25 czerwca trafić do sklepów.

Dema Sega Rally na PS3 i X360 przed premierą pełnej wersji
Dema Sega Rally na PS3 i X360 przed premierą pełnej wersji

Misiek, 22 czerwca 2007, 11:43

Zespół Sega Racing Studio zapowiada, że postara się dostarczyć wersje demonstracyjne Sega Rally na Xbox Live oraz PlayStation Network jeszcze przed oficjalną premierą pełnej wersji gry. Zdementowano też plotki sugerujące, iż twórcy nie wyrobią się i Sega Rally nie zadebiutuje się we wrześniu.

Deweloper przeprasza za umieszczenie w grze zdjęcia zamordowanego chłopca

Metatron, 22 czerwca 2007, 11:33

Wczoraj informowaliśmy was o tym, że w grze Law & Order: Double or Nothing znalazło się zdjęcie zamordowanego na początku lat dziewięćdziesiątych dwulatka, zrobione na chwilę przez tragicznym końcem życia chłopca. Długo nie trzeba było czekać na odpowiedź ze strony dewelopera, amerykańskiej firmy Legacy Interactive.

Nintendo ogłasza europejski line-up na trzeci kwartał 2007 roku

Metatron, 22 czerwca 2007, 11:15

Mówi się, że okres wakacyjny to czas posuchy, sezon ogórkowy, w którym nie ukazuje się nic ciekawego. Jak się okazuje, to stwierdzenie nie sprawdzi się w przypadku europejskich posiadaczy konsol Nintendo, którzy liczyć mogą na sporą liczbę produkcji wydanych na Wi oraz NDS.

World in Conflict na konsolę Xbox 360 - premiera jesienią
World in Conflict na konsolę Xbox 360 - premiera jesienią

Krystian Smoszna, 22 czerwca 2007, 10:50

Gdy w ubiegłym tygodniu koncern Sierra Entertainment, Inc. potwierdził plotki o planach stworzenia konwersji gry World in Conflict, nie wspomniano ani słowem o jej dacie premiery. Biorąc pod uwagę, że studio Massive nie zakończyło jeszcze prac nad pierwowzorem, wyraziliśmy wówczas przekonanie, że produkt trafi do sklepów dopiero w 2008 roku. Dziś wiemy już, że stanie się on dostępny wcześniej.

Majesco zapowiada Zoo Hostpital na DS-a

Misiek, 22 czerwca 2007, 10:28

Jeśli po Trauma Center jeszcze Wam mało zabawy w doktora, Majesco przychodzi z odsieczą. Wraz z Zoo Hospital możecie przerzucić się na weterynarza i zająć się leczeniem i sprawowaniem kontroli nad dzikimi zwierzętami.

Bioware stworzy dla Segi grę Sonic RPG

Misiek, 22 czerwca 2007, 10:21

Pod koniec ubiegłego roku firma Bioware ogłosiła, że zamierza rozszerzyć swoją działalność o tworzenie programów rozrywkowych na platformę przenośną Nintendo DS. Do tej pory nie znaliśmy żadnych konkretnych informacji na ten temat. Wczoraj jednak na oficjalnej stronie internetowej Bioware pojawiła się informacja prasowa mówiąca o porozumieniu firmy z Segą, na mocy którego Bioware „stworzy grę video, bazującą na klasycznej ikonie Segi - Sonic The Hedgehog”.

I Ty będziesz mógł zostać strażakiem dzięki Real Heroes: Firefighter

Sargeras, 22 czerwca 2007, 10:08

Kalifornijski developer Epicenter Studios oficjalnie zapowiedział grę Real Heroes: Firefighter (tytuł roboczy). Dzięki niej będziemy mogli wcielić się w postać młodego strażaka przydzielonego do oddziału w wielkim mieście. Tytuł wyjdzie wyłącznie na konsolę Wii ze stajni Nintendo.

Gra Virtua Fighter 5 w wersji na Xboksa 360 lepsza od pierwowzoru
Gra Virtua Fighter 5 w wersji na Xboksa 360 lepsza od pierwowzoru

Krystian Smoszna, 22 czerwca 2007, 10:00

Pracownicy firmy SEGA of America, Inc. zaprezentowali redaktorom magazynu GamePro grę Virtua Fighter 5 działającą na Xboksie 360. W trakcie pokazu okazało się, że opracowywana wciąż konwersja prezentuje się nieco lepiej od wcześniejszej edycji tego programu, dedykowanej konsoli PlayStation 3.

Komiks Call of Juarez - epizod 1
Komiks Call of Juarez - epizod 1

Łukasz Malik, 22 czerwca 2007, 09:27

Call of Juarez – gra wrocławskiego studia Techland zadebiutowała w naszym kraju we wrześniu ubiegłego roku. Wydawca nie zapomina jednak o ciągłym promowaniu swojej marki – niedawno pisaliśmy o łatce wprowadzającej efekty DirectX 10, a przed dwoma dniami informowaliśmy Was o wersji na telefony komórkowe.

Fani poprawili już blisko pięćdziesiąt błędów w grze Gothic 3
Fani poprawili już blisko pięćdziesiąt błędów w grze Gothic 3

Krystian Smoszna, 22 czerwca 2007, 09:13

Już czterdzieści osiem błędów zdołali poprawić fani trzeciej odsłony cyklu Gothic w produkcie firmy Piranha Bytes. Za powstanie kolejnych łat odpowiada specjalny zespół, który został powołany przez austriacki koncern JoWooD Productions Software AG. Wszyscy jego członkowie to wolontariusze.

Drugi StarCraft grywalny na tegorocznym BlizzConie
Drugi StarCraft grywalny na tegorocznym BlizzConie

Krystian Smoszna, 22 czerwca 2007, 08:30

Na początku sierpnia firma Blizzard Entertainment, Inc. pozwoli swoim fanom na przetestowanie gry StarCraft II pod kątem trybu wieloosobowego. Szansę pogrania w drugą odsłonę popularnego cyklu otrzymają uczestnicy tegorocznej edycji imprezy o nazwie BlizzCon.

Brian Fargo potwierdza - doczekamy się nowej gry z serii Wasteland
Brian Fargo potwierdza - doczekamy się nowej gry z serii Wasteland

Krystian Smoszna, 22 czerwca 2007, 07:23

Brian Fargo potwierdził, że przymierza się do produkcji kontynuacji gry Wasteland – programu, który w połowie lat dziewięćdziesiątych przyczynił się do powstania cyklu Fallout. Informację taką podał wczoraj serwis Duck and Cover.

Premiera gry Manhunt 2 odwołana!
Premiera gry Manhunt 2 odwołana!

Krystian Smoszna, 22 czerwca 2007, 06:54

Druga odsłona cyklu Manhunt nie zadebiutuje na rynku zgodnie z planem, czyli w lipcu bieżącego roku. Przedstawiciele firmy Take-Two Interactive Software, Inc. postanowili odłożyć produkt na półkę, na co wpływ miały ostatnie działania organizacji zajmujących się przydzielaniem kategorii wiekowych.

Zapowiedziano symulator jazdy na bykach

Metatron, 22 czerwca 2007, 06:05

Dzięki firmie Crave Entertainment wkrótce do symulatorów mniej popularnych dyscyplin sportowych dołączy produkcja koncentrująca się na połączeniu sportu i widowiska – rodeo, a dokładniej mówiąc jeździe na bykach.