Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 20 czerwca 2007

Poradnik: Tomb Raider: Anniversary

Redakcja GRYOnline.pl, 20 czerwca 2007, 22:13

Tomb Raider: Anniversary jest grą nawiązującą do korzeni serii, czyli pierwowzoru z 1996 roku. Zdziwiłby się jednak ktoś, kto myśli, że nowy tytuł to zwykła kalka starego Tomb Raidera w nowej szacie graficznej. Mimo umieszczenia akcji w tych samych lokacjach, architektura i sposób pokonania poziomów w obu grach różnią się diametralnie.

Zapowiedziano szpiegowsko-detektywistyczną przygodówkę w realiach II wojny światowej
Zapowiedziano szpiegowsko-detektywistyczną przygodówkę w realiach II wojny światowej

Metatron, 20 czerwca 2007, 19:48

Rosyjska firma wydawnicza Akella zapowiedziała osadzoną w realiach II wojny światowej grę A Stroke of Fate. Co ciekawe, nowa produkcja nie będzie wcale strzelaniną, lecz szpiegowsko-detektywistyczną przygodówką.

Resident Evil 4: Wii Edition debiutuje w Stanach Zjednoczonych
Resident Evil 4: Wii Edition debiutuje w Stanach Zjednoczonych

Metatron, 20 czerwca 2007, 19:04

Firma Capcom ogłosiła, że gra Resident Evil 4 w wersji na Wii zadebiutowała dziś w Stanach Zjednoczonych. Jest to pierwsza anglojęzyczna edycja gry. Do tej pory cieszyć nią się mogli jedynie mieszkańcy Japonii. Produkcja kosztuje 29,99 USD, co jest ceną niższą o 20 dolarów od tej, którą Amerykanom przyjdzie zapłacić za zapowiadaną na październik grę Resident Evil: The Umbrella Chronicles.

Posiadacze Xboksów 360 dostaną demo gry Call of Duty 4: Modern Warfare
Posiadacze Xboksów 360 dostaną demo gry Call of Duty 4: Modern Warfare

Krystian Smoszna, 20 czerwca 2007, 17:33

Twórcy czwartej odsłony cyklu Call of Duty, zatytułowanej Modern Warfare, opracują oficjalną wersję demonstracyjną tego programu, która pozwoli sprawdzić użytkownikom konsol Xbox 360, jak kolejny odcinek popularnych strzelanin sprawuje się w akcji.

Haze wyłącznie na PlayStation 3! Wersje na pozostały platformy wciąż niepotwierdzone!
Haze wyłącznie na PlayStation 3! Wersje na pozostały platformy wciąż niepotwierdzone!

Krystian Smoszna, 20 czerwca 2007, 16:53

Opublikowany wczoraj przez koncern Ubisoft Entertainment SA plan wydawniczy sugerował, że posiadacze PeCetów oraz Xboksów 360 będą mogli pograć w Haze ostatniego dnia listopada bieżącego roku. Niestety, dziś już nie jest to takie oczywiste...

Powstanie seria gier przygodowych na podstawie komiksów Enkiego Bilala
Powstanie seria gier przygodowych na podstawie komiksów Enkiego Bilala

Metatron, 20 czerwca 2007, 16:17

Mamy bardzo dobrą informację dla miłośników komiksów Enkiego Bilala. Otóż jak donosi francuski serwis Gamekult, założona przez twórcę Syberii Benoit Sokala firma White Birds pracuje aktualnie nad serią gier przygodowych Nikopol, opartą się na fabule Trylogii Nikopola. Gry będą klasycznymi przygodówkami osadzonymi w klimacie s-f i ukażą się wyłącznie na komputery PC. Premiera pierwszej części planowana jest na początek 2008 roku.

Fullmetal Alchemist: Dual Sympathy w sierpniu w Europie
Fullmetal Alchemist: Dual Sympathy w sierpniu w Europie

Metatron, 20 czerwca 2007, 15:51

W zeszłym tygodniu informowaliśmy was, że przygotowana z myślą o przenośnej konsoli NDS gra Fullmetal Alchemist: Dual Sympathy otrzymała klasyfikację PEGI, co dało powody, by przypuszczać, że niedługo pojawi się oficjalna zapowiedź wydania tej produkcji na Starym Kontynencie. Tak też się stało.

Unreal Engine 3 we wszystkich produkcjach Chair Entertainment
Unreal Engine 3 we wszystkich produkcjach Chair Entertainment

Metatron, 20 czerwca 2007, 15:45

O tym, że niezależne studio deweloperskie Chair Entertainment opracowuje wykorzystującą silnik Unreal Engine 3 strzelaninę Undertow, informowaliśmy was już jakiś czas temu. Jak się jednak okazało, umowa na wykorzystanie stworzonego przez Epic Games oprogramowania nie dotyczy jedynie jednego projektu.

Microsoft występuje na drogę sądową przeciwko firmie Immersion

Jiker, 20 czerwca 2007, 15:34

Amerykański koncern Microsoft założył proces Immersion – firmie-właścicielce praw do technologii odpowiedzialnej za wytwarzanie wibracji w padach, znanej głównie z licznych batalii prowadzonych z największymi producentami konsol. Przyczyną wystąpienia na drogę sadową jest niespełnienie przez Immersion warunków zapisanych w zeszłorocznym porozumieniu obu zainteresowanych stron.

Znamy listę osiągnięć dla Halo 3
Znamy listę osiągnięć dla Halo 3

BK, 20 czerwca 2007, 15:07

Serwis o wiele mówiącej nazwie Xbox360Achievements opublikował listę achievementów (po aktualizacji dashboardu znanych również jako osiągnięcia) dla nadchodzącego wielkimi krokami Halo 3.

Twórcy Ancient Wars: Sparta rozwiązali współpracę ze swoim wydawcą
Twórcy Ancient Wars: Sparta rozwiązali współpracę ze swoim wydawcą

Vercetti, 20 czerwca 2007, 15:05

Przed kilkoma dniami grupa World Forge, znana m.in. ze stworzenia strategii czasu rzeczywistego Ancient Wars: Sparta, poinformowała o zakończeniu współpracy ze swoim dotychczasowym wydawcą, holenderskim koncernem Playlogic. Rozwód obu firm spowodowany został licznymi, istotnymi niedociągnięciami w kwestii amerykańskiej dystrybucji strategii czasu rzeczywistego spod znaku WF.

Need for Speed: ProStreet – nowe screeny
Need for Speed: ProStreet – nowe screeny

Misiek, 20 czerwca 2007, 14:42

Need for Speed: ProStreet to jedna z najbardziej oczekiwanych gier końca roku. Nic więc dziwnego, że każdy strzęp informacji czy nowy screenshot z tego tytułu jest na wagę złota. Dzisiaj pokazano światu cztery świeże zdjęcia.

Warhawk w systemie e-dystrybucji za jedyne 20 dolarów?

Jiker, 20 czerwca 2007, 14:27

Future of Videogames, artykuł serwisu 1UP poświęcony przyszłości gier video, jest ciekawy sam w sobie. Wydawać by się mogło, że zamierzeniem autora była jedynie zwięzła analiza dotychczasowych działań różnorakich firm i wyodrębnienie z tego wizji roku 2027. Okazało się jednak, że w szóstym rozdziale znalazła się informacja bardzo interesująca z punktu widzenia posiadaczy konsoli PlayStation 3.

Brytyjskie stowarzyszenie wydawców popiera decyzję o zakazie sprzedaży Manhunta 2
Brytyjskie stowarzyszenie wydawców popiera decyzję o zakazie sprzedaży Manhunta 2

Metatron, 20 czerwca 2007, 14:22

Pisaliśmy już dzisiaj o tym, jaka była reakcja Rockstara na odmówienie przez brytyjską organizację British Board of Film Classification klasyfikacji gry Manhunt 2. Komentarz udzielony przez przedstawicieli Entertainment & Leisure Software Publishers Association (ELSPA), działającego na terenie Wielkiej Brytanii stowarzyszenia wydawców, utrzymany był w zupełnie innym tonie.

Kolejne informacje na temat gry Earth No More

Metatron, 20 czerwca 2007, 14:13

Przedwczoraj informowaliśmy was o zapowiedzi Earth No More, strzelaniny, która powstanie dzięki współpracy firm 3D Realms Entertainment oraz fińskiego studia Recoil Games. Wiadomości te udało się zdobyć dzięki najnowszemu numerowi magazynu Game Informer. Przeglądając dokładniej wspomniany tekst, udało się dotrzeć do kilku dodatkowych wypowiedzi twórców.

Analitycy pozytywnie o restrukturyzacji koncernu Electronic Arts

Jiker, 20 czerwca 2007, 14:06

Opisana przez nas wczoraj reorganizacja struktury koncernu Electronic Arts przypadła do gustu światowym analitykom. Pozytywnie rozpatrzyli ją znani ze swych okołogrowych wystąpień i raportów Michael Pachter z Wedbush Morgan Securities oraz Colin Sebastian z Lazard Capital Markets.

Na horyzoncie pojawiła się komórkowa wersja gry Call of Juarez

Major Doktor Upiorna, 20 czerwca 2007, 13:53

Jak do tej pory gra Call of Juarez została zadedykowana wyłącznie posiadaczom PeCetów i konsol Xbox 360. Dowiedzieliśmy się, że na tych dwóch platformach sprzętowych się nie skończy i niniejsza strzelanina z perspektywy pierwszej osoby pojawi się również na wyświetlaczach telefonów komórkowych.

20th Century Fox zawiera umowę licencyjną z Microsoftem na markę Halo
20th Century Fox zawiera umowę licencyjną z Microsoftem na markę Halo

Sargeras, 20 czerwca 2007, 13:03

Zgodnie z informacjami podanymi przez magazyn Hollywood Reporter oddział koncernu 20th Century Fox zajmujący się licencjami ogłosił podjęcie współpracy z Microsoftem w zakresie rozwoju marki Halo. Umowa obejmie dużą ilość różnego rodzaju produktów. Dla 20th Century Fox Licensing and Merchandising strategiczne partnerstwo z Microsoftem jest częścią strategii, polegającej na wyjściu z nowymi produktami dla docelowej grupy klientów, którą stanowią mężczyźni w wieku 17-34 lat.

Nadchodzi kolejna część serii Trainz
Nadchodzi kolejna część serii Trainz

Sargeras, 20 czerwca 2007, 12:47

Dobra wiadomość dla miłośników symulatorów kolei. Australijski producent Auran Games zapowiada kontynuację popularnej na PC serii Trainz. Gra zatytułowana Trainz Classics będzie czwartą już odsłoną tego cyklu.

Polska wersja Two Worlds trafiła do sklepów
Polska wersja Two Worlds trafiła do sklepów

Łukasz Malik, 20 czerwca 2007, 11:18

Dziś na sklepowych półkach naszego kraju oficjalne zadebiutowała najnowsza produkcja krakowskiego studia Reality Pump. Mowa oczywiście Two Worlds – przedstawicielu jakże popularnego u nas gatunku cRPG.

Powraca plotka na temat współpracy Nintendo i Apple
Powraca plotka na temat współpracy Nintendo i Apple

BK, 20 czerwca 2007, 10:44

Jako żart z gatunku tych unoszących brwi lub inspirowanych marzeniami spora cześć publicystów i czytelników potraktowała najświeższą wiadomość serwisu NoHeat o współpracy Nintendo z Apple.

Turecki Xbox Magazine ujawnia nowe informacje o GTA IV

Jiker, 20 czerwca 2007, 10:42

W sieci pojawiły się kolejne informacje na temat czwartej odsłony serii Grand Theft Auto. Tym razem pochodzą one z dosyć egzotycznego kraju – ujawniło je bowiem tureckie wydanie Xbox Magazine.

Zapowiedziano antologię Hearts of Iron

Major Doktor Upiorna, 20 czerwca 2007, 09:59

Fanów gier spod znaku Hearts of Iron zapewne zainteresuje informacja, że Paradox Interactive przygotowuje antologię owych strategi turowych. W skład Hearts of Iron Anthology wejdzie Hearts of Iron, Hearts of Iron II i Hearts of Iron II: Doomsday oraz booster pack o nazwie Armageddon do ostatniej z wymienionych pozycji.

Blizzard Entertainment milczy na temat filmu Diablo
Blizzard Entertainment milczy na temat filmu Diablo

Krystian Smoszna, 20 czerwca 2007, 09:29

Firma Blizzard Entertainment, Inc. najwyraźniej nie jest zadowolona z zamieszania, jakie kilka dni temu wytwórnia Legendary Pictures wywołała wokół filmu Diablo. Redaktorzy serwisu Eurogamer skontaktowali się z przedstawicielami studia, ale twórcy popularnego cyklu opowiadającego o walce z siłami zła, odmówili komentarza.

Rockstar rozczarowany decyzją BBFC
Rockstar rozczarowany decyzją BBFC

Misiek, 20 czerwca 2007, 09:26

Wczoraj informowaliśmy Was o tym, że decyzją organizacji British Board of Film Classification, druga odsłona serii Manhunt nie zostanie dopuszczona do sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Rockstar (developer) wydał oficjalne oświadczenie odnośnie tego zakazu.

Tekken 6 – najnowsze wieści z produkcji
Tekken 6 – najnowsze wieści z produkcji

Misiek, 20 czerwca 2007, 09:11

Japoński portal Am Net, podejmujący temat automatów do gier w Japonii, ujawnił nowe informacje na temat Tekkena 6. Poznaliśmy je dzięki stronie SDTekken, której redaktorzy podjęli się próby przetłumaczenia japońskiego tekstu na bardziej zrozumiały dla nas język.

Kolejne przesunięcie daty premiery Mario Party 8

Major Doktor Upiorna, 20 czerwca 2007, 08:38

W pierwszych dniach maja poinformowaliśmy Was, że gra Mario Party 8 po małym poślizgu trafi na europejskie półki sklepowe przed końcem czerwca. Niestety dzisiaj nie mamy dobrych wiadomości dla wszystkich czekających na kolejną pozycję ze znanym hydraulikiem w roli głównej. Dowiedzieliśmy się, że ów tytuł w angielskiej wersji zaliczy następne opóźnienie.

Co we wrześniu, październiku i listopadzie bieżącego roku od Ubisoft Entertainment?

eLKaeR, 20 czerwca 2007, 08:32

Wiele osób niecierpliwie oczekuje pewnikiem na szereg nowych gier ze stajni Ubisoft Entertainment, które w ubiegłym miesiącu zaprezentowano na dwudniowej imprezie w Paryżu. Na fale globalnego oceanu informatycznego wypłynął właśnie zaktualizowany plan wydawniczy wspomnianej korporacji, więc można zapoznać się z dokładnymi datami premier nadchodzących przebojów.

W Enemy Territory: Quake Wars zobaczymy reklamy
W Enemy Territory: Quake Wars zobaczymy reklamy

Krystian Smoszna, 20 czerwca 2007, 08:23

Neil Postlethwaite z firmy Splash Damage, Ltd. poinformował wczoraj na oficjalnej stronie gry Enemy Territory: Quake Wars, że w przygotowywanym przez brytyjskie studio produkcie pojawią się reklamy.

Sony Computer Entertainment już bez Kena Kutaragiego
Sony Computer Entertainment już bez Kena Kutaragiego

eLKaeR, 20 czerwca 2007, 07:55

Tak, jak oficjalnie zapowiedziano pod koniec kwietnia bieżącego roku, dobiegły końca dni słynnego Kena Kutaragiego, jako głównej postaci w Sony Computer Entertainment. Mający obchodzić wkrótce 57. urodziny elektroniczno-rozrywkowy wizjoner nie opuszcza jednak korporacji Sony, gdyż będzie blisko prezesa Howarda Stringera. Zwolnione przez "ojca PlayStation" miejsce zajął Kaz Hirai.

SingStar na PlayStation 3 - znamy listę utworów
SingStar na PlayStation 3 - znamy listę utworów

Krystian Smoszna, 20 czerwca 2007, 07:41

Europejski oddział koncernu Sony Computer Entertainment opublikował pełną listę utworów, jakie usłyszymy w kolejnej edycji cyklu SingStar, dedykowanej konsolom PlayStation 3. Wśród zapowiedzianych piosenek znalazły się m.in. dokonania R.E.M., Britney Spears oraz U2.

Manhunt 2 tylko dla dorosłych w Stanach Zjednoczonych
Manhunt 2 tylko dla dorosłych w Stanach Zjednoczonych

Krystian Smoszna, 20 czerwca 2007, 07:15

Amerykańska organizacja Entertainment Software Rating Board surowo potraktowała drugą odsłonę cyklu Manhunt. Kontrowersyjny produkt nie został co prawda zakazany, ale wpisano go na listę gier przeznaczonych wyłącznie dla dorosłych użytkowników konsol. Odpowiedzialny za wydanie programu koncern Take-Two Interactive Software, Inc. nie kryje rozczarowania z takiego obrotu sprawy.

Zapłać, by dowiedzieć się, że zarobisz

BK, 20 czerwca 2007, 06:58

Za niebagatelną sumę 2500 dolarów można nabyć i zapoznać się osobiście z najnowszym proroctwem analityków rynku na temat rozwoju przemysłu elektronicznej rozrywki.

Nagość w Conanie: czy czeka nas kolejny skandal?
Nagość w Conanie: czy czeka nas kolejny skandal?

BK, 20 czerwca 2007, 06:33

O tym, że tworzona z myślą o PS3 i X360 gra Conan będzie pełna przemocy, wiemy już od dawna. Właśnie dowiedzieliśmy się, że pojawią się tam również nagie kobiety. Czy możemy się spodziewać ostrych reakcji obrońców moralności?

Potwierdzono Left Behind II: Tribulation Forces

eLKaeR, 20 czerwca 2007, 06:32

Po raz pierwszy o kontynuacji gry strategicznej czasu rzeczywistego pt. Left Behind: Eternal Forces usłyszeliśmy pod koniec listopada ubiegłego roku. Aż do teraz musieliśmy jednak czekać na konkretne informacje, dotyczące owego sequela. Jego developingiem ponownie zajmują się ludzie z Left Behind Games w oparciu o powieści autorstwa Timothy'ego LaHaye'a i Jerry'ego Jenkinsa.

LEGO Batman: The Videogame jednak dopiero jesienią przyszłego roku
LEGO Batman: The Videogame jednak dopiero jesienią przyszłego roku

eLKaeR, 20 czerwca 2007, 06:23

Korporacja wydawnicza Warner Bros. Interactive Entertainment wraz ze studiem developerskim Traveller's Tales jak na razie bardzo oszczędnie serwuje informacje, dotyczące gry o tytule LEGO Batman: The Videogame. Właśnie uzyskaliśmy garść świeżych danych, dotyczących tych pecetowo-konsolowych przygód popularnego komiksowo-filmowego bohatera, zbudowanych w całości z wirtualnych klocków rodem z Danii.

Kazunori Yamauchi zdradza szczegóły na temat zmian w Gran Turismo 5
Kazunori Yamauchi zdradza szczegóły na temat zmian w Gran Turismo 5

BK, 20 czerwca 2007, 06:20

Piąta odsłona serii Gran Turismo zaoferuje graczom widok z wnętrza wozu – potwierdził Kazunori Yamauchi ze studia deweloperskiego Polyphony Digital.