Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 czerwca 2007, 10:44

autor: BK

Powraca plotka na temat współpracy Nintendo i Apple

Jako żart z gatunku tych unoszących brwi lub inspirowanych marzeniami spora cześć publicystów i czytelników potraktowała najświeższą wiadomość serwisu NoHeat o współpracy Nintendo z Apple.

Jako żart z gatunku tych unoszących brwi lub inspirowanych marzeniami spora cześć publicystów i czytelników potraktowała najświeższą wiadomość serwisu NoHeat o współpracy Nintendo z Apple.

Powtarzająca się co jakiś czas plotka zaatakowała więc ponownie – tym razem ze względu na zbliżającą się premierę iPhone’a. Podobno kilka miesięcy po jego wypuszczeniu na rynek, w iTunes Store mają pojawić się do ściągnięcia nowe gry opracowane przez Nintendo. Sugerowana cena detaliczna to 29 dolarów.

Powraca plotka na temat współpracy Nintendo i Apple - ilustracja #1

 

Najbardziej problematyczna okazała się kwestia sterowania, bo iPhone, jak wiadomo, nie posiada przycisków, tylko dotykowy interfejs. Proponowane rozwiązanie okazało się równie kontrowersyjne, jak sam problem: o ile dotykowemu ekranowi w DS towarzyszą jednak przyciski, to zastąpienie ich przez wyłącznie dotykowy D-pad wydaje się jednak nie do końca rozsądnym rozwiązaniem.

Pomysł zatem zaskakujący i jeszcze przed ogłoszeniem jakichkolwiek oficjalnych informacji przez którąkolwiek ze stron, internetowe serwisy gubią się z domysłach i spekulacjach. Czy to możliwe? Jaki to ma sens? Czyżby Nintendo zmieniło swoją dotychczasową, dość jednak zamkniętą politykę? Owszem, ruch jakim jest wejście we współpracę z Apple, może wydawać się ryzykowny, bo jeśli dotychczasowe informacje się potwierdza, to „wielkie N” oddaje partnerowi kontrolę nad częścią swoich produktów. Z drugiej jednak strony, powstaje dla Nintendo zagrożenie ze strony rozwijającej się branży gier na telefony komórkowe. W tym kontekście, wejście we współpracę z Apple wydaje się sprytnym i potencjalnie zyskownym posunięciem, bo – nie ma co ukrywać – konsumenci jabłek sami stanowią łakomy kąsek na tym rynku.

Powraca plotka na temat współpracy Nintendo i Apple - ilustracja #2

 

Temperatura wokół tematu może już tylko rosnąć, bo niemal jednocześnie z pojawieniem się powyższej wiadomości, serwis The Gaming Life podzielił się ze światem informacją (znów nieoficjalną, ale podobno z pierwszej ręki) o tym, że już wkrótce posiadacze konsoli Wii, dzięki umowie podpisanej przez obie firmy, będą mogli korzystać z usług znanych do tej pory użytkownikom Apple TV.

Ciekawe...

Ostatnia aktualizacja: 2007-06-20

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.