Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 5 czerwca 2007

Poradnik: Supreme Commander

Redakcja GRYOnline.pl, 5 czerwca 2007, 21:23

Witam w poradniku do Supreme Commander, gry Chrisa Taylora. Można powiedzieć, że RTS jakim jest właśnie SupCom, opiera się na zasadzie „stwórz mnóstwo jednostek i zniszcz swoich wrogów”. Prostota tej gry jest jednak pozorna, bowiem w trakcie tworzenia wielkiej, niezwyciężonej armii rodzą się pytania tak jak: „Jakimi wojskami atakować?”, „Skąd czerpać surowce?”, „Jak zabezpieczyć się przed atakami?”, „Jak zminimalizować straty?”.

Konsola Xbox 360 zdobywa Australię i Nową Zelandię

Major Doktor Upiorna, 5 czerwca 2007, 16:26

Firma Microsoft oświadczyła, że jej najnowsza platforma sprzętowa osiągnęła zawrotny wynik sprzedaży na terenie Australii i Nowej Zelandii. Mieszkańcy tej części świata od marca ubiegłego roku zakupili aż milion egzemplarzy konsoli Xbox 360.

N+ jeszcze w tym roku trafi do posiadaczy konsol PlayStation Portable i Nintendo DS

Major Doktor Upiorna, 5 czerwca 2007, 15:51

Firma Atari zapowiedziała, że posiadacze konsol PlayStation Portable i Nintendo DS otrzymają kontynuację gry flaszowej o tytule N, traktującej o potyczkach wojownika ninja. N+ zostanie przygotowane przez studio SilverBirch i pojawi się jeszcze w listopadzie bieżącego roku.

Konsolowe edycje Unreal Tournament 3 z pełnym wsparciem ze strony modderów?

Jiker, 5 czerwca 2007, 15:31

Istnieje duża szansa na to, by konsolowe edycje gry Unreal Tournament 3 uzyskały pełne wsparcie ze strony ludzi zajmujących się tworzeniem różnego rodzaju modów do gier komputerowych. Poinformował o tym sam Marc Rein, wiceprezes firmy Epic Games.

EVE Online wkrótce również w wydaniu pudełkowym
EVE Online wkrótce również w wydaniu pudełkowym

Vercetti, 5 czerwca 2007, 15:17

Zgodnie z informacjami, jakie wczoraj wieczorem podał koncern Crowd Control Productions, firmowana przezeń gra MMOcRPG o nazwie Eve Online w ciągu najbliższych dwóch miesięcy doczeka się wersji pudełkowej. Początkowo będzie ona dostępna w czterech krajach: Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rosji oraz Japonii.

Jakie opcje sieciowe zaproponuje nam Overlord?
Jakie opcje sieciowe zaproponuje nam Overlord?

Vercetti, 5 czerwca 2007, 14:47

W związku z tym, że najnowsza produkcja holenderskiego zespołu Triumph Studios weszła już w ostatnią fazę developingu (premierę gry wyznaczono na 29 czerwca), twórcy Overlorda postanowili odsłonić kolejne szczegóły dotyczące ich dzieła. Na pierwszy ogień poszły informacje związane bezpośrednio z internetowymi opcjami, jakie zaoferuje nam nadchodzący tytuł.

„Opóźnienia premiery GTA IV nie będzie”, twierdzi przedstawiciel firmy Rockstar

Jiker, 5 czerwca 2007, 14:31

Nie musieliśmy czekać aż do poniedziałku, by dowiedzieć się co o ostatnich rewelacjach analityka Michaela Pachtera z firmy Wedbush Morgan na temat opóźnienia premiery gry GTA IV sądzą ludzie najbardziej zainteresowani tematem. Odpowiedzi dostarczył nam serwis Kikizo, którego redaktorzy skontaktowali się z producentem gry, firmą Rockstar.

Demo Bioshocka już wkrótce?
Demo Bioshocka już wkrótce?

eLKaeR, 5 czerwca 2007, 14:14

Dziś w Nowym Jorku odbywają się finały Mistrzostw Świata w Pac-Mana, w których uczestniczą entuzjaści konsol Xbox 360. Przy okazji organizowana jest impreza, promująca "trzystasześćdziesiątkowe" granie. Major Nelson, czyli Larry Hryb z korporacji Microsoft, wykonał tam dość interesujące fotografie.

Powrót Sly Coopera? Wszystko wskazuje na to, że jeszcze nie teraz

Jiker, 5 czerwca 2007, 14:07

Wielu fanom serii Sly z pewnością zabiły mocniej serca, gdy tylko dotarli do informacji, według której w produkcji miałyby się znajdować dwie kolejne jej odsłony. Wszystko wskazuje jednak na to, że mieliśmy do czynienia z plotką, wymyśloną przez najwidoczniej zniecierpliwionego miłośnika przygód bystrego szopa imieniem Sly Cooper.

Nowa wersja klasycznej gry zręcznościowej
Nowa wersja klasycznej gry zręcznościowej

Major Doktor Upiorna, 5 czerwca 2007, 13:53

Z grą Breakout lub jakąkolwiek jej konwersją miał do chybaczynienia każdy miłośnik elektronicznej rozrywki. Wszystkim fanom tej pozycj przekazujemy dobrą wiadomość – na horyzoncie pojawiła się kolejna wariacja na jej temat zatytułowana Ricochet Infinity, która ma wprowadzić wiele świeżości w stosunku do swojego klasycznego pierwowzoru.

CryENGINE2 z Crysisa na pierwszych screenshotach z moda Obsidian Edge 2
CryENGINE2 z Crysisa na pierwszych screenshotach z moda Obsidian Edge 2

eLKaeR, 5 czerwca 2007, 13:32

Flagowym okrętem wśród gier, napędzanych silnikiem CryENGINE2, będzie niewątpliwie Crysis. Ten niecierpliwie oczekiwany FPS ciągle znajduje się w produkcji, a równolegle z nim powstają jego dwie modyfikacje, których twórcom firma Crytek udziela oficjalnego wsparcia technologicznego. Jednym z tych projektów jest Obsidian Edge 2.

Prymatu konsol Nintendo ciąg dalszy

Jiker, 5 czerwca 2007, 13:26

Enterbrain, wydawca japońskiego magazynu Famitsu, opublikował dane dotyczące majowej sprzedaży konsol w Kraju Kwitnącej Wiśni. Wynika z nich, że dwie konsole firmy Nintendo – Wii i DS – w dalszym ciągu utrzymują bezpieczną przewagę nad platformami pozostałych producentów.

Upscaling a rzeczywistość - IGN testuje nową funkcję PS3
Upscaling a rzeczywistość - IGN testuje nową funkcję PS3

Jiker, 5 czerwca 2007, 13:06

Jak dobrze wiecie, wraz z opublikowaniem aktualizacji firmware konsoli PlayStation 3 do wersji 1.80 gry znane z konsol PSOne i PS2 poddawane są procesowi upscalingu, czyli podbicia rozdzielczości do 720p, 1080i i 1080p. Redaktorzy serwisu IGN przygotowali w związku z tym małą prezentację.

Darmowa gra sieciowa na podstawie cyklu filmów produkcji History Channel

Major Doktor Upiorna, 5 czerwca 2007, 12:12

Gdy tylko popularna stacja telewizyjna o nazwie History Channel zaczęła przygotowywać kolejny sezon filmów dokumentalnych, traktujących o bitwach powietrznych, firma Kuma Reality Games zdecydowała się na stworzenie gry sieciowej, pozwalającej na odtworzenie historycznych zdarzeń, zaprezentowanych na małym ekranie.

Japończycy ocenzurowali Resident Evil 4: Wii Editon
Japończycy ocenzurowali Resident Evil 4: Wii Editon

Sargeras, 5 czerwca 2007, 11:34

Miłośnicy serii Resident Evil posiadający konsolę Wii z niecierpliwością oczekują na specjalną edycję czwartej odsłony sagi: Resident Evil 4: Wii Edition. Walka z mutantami za pomocą nowych kontrolerów produkcji Nintendo zapowiada się zachęcająco.

MMO pod tytułem World of Darkness trafi do sprzedaży za 4-5 lat

Jiker, 5 czerwca 2007, 10:44

Pierwsze informacje o grze MMO opartej o system RPG World of Darkness zostały ujawnione pod koniec zeszłego roku. Doszło do tego przy okazji opublikowania oświadczenia związanego z wchłonięciem White Wolf przez Crowd Control Productions. Od tamtego czasu było o niej bardzo cicho – na tyle, że część miłośników poprzednich dokonań obu firm zaczęła powątpiewać w fakt rozpoczęcia produkcji WoD.

Nabór pracowników zapowiedzią ujawnienia gry z serii God of War dla PlayStation 3?
Nabór pracowników zapowiedzią ujawnienia gry z serii God of War dla PlayStation 3?

eLKaeR, 5 czerwca 2007, 10:10

God of War: Chains of Olympus dla PlayStation Portable szykuje firma Ready at Dawn Studios, więc osoby z placówki Sony Computer Entertainment w Santa Monica, odpowiedzialne za dotychczasowe przygody Kratosa z platformy PlayStation 2, mogą poświęcić się pracom nad innym projektem. Wszystko wskazuje na to, że chodzi o odsłonę serii God of War, dedykowaną konsoli PlayStation 3.

Beta testy Starcraft II już wkrótce?
Beta testy Starcraft II już wkrótce?

Sargeras, 5 czerwca 2007, 10:05

W dniach 3-4 sierpnia w Anaheim w Kaliforni odbędzie się BlizzCon, czyli konwent miłośników gier ze stajni Blizzard Entertainment. Wiadomość o tej imprezie zostałaby zapewne skwitowana wzruszeniem ramion, gdyby nie jeden szczegół.

Osiemnaście remiksów utworów z popularnych gier na jednym krążku
Osiemnaście remiksów utworów z popularnych gier na jednym krążku

Krystian Smoszna, 5 czerwca 2007, 08:45

Jesper Kyd, Tommy Tallarico i Inon Zur – to zaledwie trzech spośród dwudziestu popularnych autorów muzyki do gier komputerowych, którzy wzięli udział w nagraniu specjalnego albumu dla firmy Game Music Central, zatytułowanego Best of the Best.

Brash Entertainment tworzy dwanaście gier - m.in. na kanwie filmu 300 i Piła

eLKaeR, 5 czerwca 2007, 08:32

Działalność na pełną skalę rozpoczęła już firma Brash Entertainment, o powstaniu której pisaliśmy pod koniec marca bieżącego roku. Na poczet funkcjonowania studia zgromadzono 400.000.000 USD, a na jego siedzibę wybrano Hollywood. Jest to o tyle ważne, że cel nowo sformowanej ekipy developerskiej stanowi tworzenie gier przede wszystkim w oparciu o licencje filmowe.

Studio People Can Fly nie tworzy gry Painkiller 2
Studio People Can Fly nie tworzy gry Painkiller 2

Krystian Smoszna, 5 czerwca 2007, 08:09

„Z Painkillerem nie mamy już nic wspólnego” – oświadczył Adrian Chmielarz z warszawskiego studia People Can Fly, gdy poprosiliśmy go o komentarz w sprawie nowych przygód Daniela Garnera, przygotowywanych przez koncern JoWooD Productions Software AG.

Fani wymyślą tytuł dla kontynuacji gry F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon
Fani wymyślą tytuł dla kontynuacji gry F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon

Krystian Smoszna, 5 czerwca 2007, 07:19

Trwają prace nad kolejną grą firmy Monolith Productions, Inc., która będzie kontynuować historię opowiedzianą w programie F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon oraz jego oficjalnym rozszerzeniu, zatytułowanym Extraction Point. Z racji tego, że przygotowywany produkt nie może korzystać z tej samej marki, autorzy potrzebują nowego tytułu dla swojego dzieła.

Top 10 gier w US (05/06/07)
Top 10 gier w US (05/06/07)

Krystian Smoszna, 5 czerwca 2007, 06:46

Po trzech tygodniach panowania w amerykańskim rankingu bestsellerów, dotychczasowy lider – World of WarCraft: The Burning Crusade – musiał uznać wyższość innego programu. Co prawda zmiana jest symboliczna, ale odnotować fakt trzeba. W tygodniu zakończonym 26 maja mianem najlepiej sprzedającej się gry w Stanach Zjednoczonych na PC, może pochwalić się World of WarCraft.