Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2007, 12:12

autor: Major Doktor Upiorna

Darmowa gra sieciowa na podstawie cyklu filmów produkcji History Channel

Gdy tylko popularna stacja telewizyjna o nazwie History Channel zaczęła przygotowywać kolejny sezon filmów dokumentalnych, traktujących o bitwach powietrznych, firma Kuma Reality Games zdecydowała się na stworzenie gry sieciowej, pozwalającej na odtworzenie historycznych zdarzeń, zaprezentowanych na małym ekranie.

Gdy tylko popularna stacja telewizyjna o nazwie History Channel zaczęła przygotowywać kolejny sezon filmów dokumentalnych, traktujących o bitwach powietrznych, firma Kuma Reality Games zdecydowała się na stworzenie gry sieciowej, pozwalającej na odtworzenie historycznych zdarzeń, zaprezentowanych na małym ekranie. Emisja filmów ma się rozpocząć już 13 lipca, w związku z czym w tym lub pobliskim terminie można się spodziewać pierwszej części zapowiedzianej pozycji.

Developerzy, znani przede wszystkim za sprawą przygotowywania gier ukazujących najnowsze konflikty (np. Kuma War), tym razem zamierzają stworzyć symulator lotu/FPS. W owej pozycji zostanie wykorzystany zmodyfikowany silnik Source, użyty m.in. w Half-Life 2. Przedstawiciele firmy Kuma Game w następujący sposób komentują całe przedsięwzięcie: „Mamy zamiar zaoferować fanom filmów historycznych darmową, wysokiej jakości, wciągającą grę, która będzie korespondowała z tym, co się właśnie zobaczyło w telewizji”.

Podobny projekt został zrealizowanych pod koniec ubiegłego roku, gdy wymieniony kanał przedstawiał cykl filmów zatytułowany Shootout. Spotkał się on wówczas z zainteresowaniem przeszło miliona użytkowników. Więcej na temat gier autorstwa pracowników Kuma Game znajdziecie na niniejszej stronie internetowej.

Ostatnia aktualizacja: 2007-06-05

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.