Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 2 czerwca 2007

Ludo ergo sum - Trudne (?) słowo
Ludo ergo sum - Trudne (?) słowo "immersja"

Louvette, 2 czerwca 2007, 20:00

Imme-co? No właśnie. O ile słowa immersja i immersyjny dość często pojawiają się w naukowych (również popularno- i pseudo-) publikacjach na temat elektronicznej rozrywki oraz w marketingowym żargonie stosowanym przez deweloperów i wydawców, o tyle samym graczom niekoniecznie są znane. Co nie znaczy, że nie znane jest im zjawisko, które opisują.

Nowa gra muzyczna trafi do posiadaczy konsoli Nintendo DS
Nowa gra muzyczna trafi do posiadaczy konsoli Nintendo DS

Major Doktor Upiorna, 2 czerwca 2007, 10:40

O tym, że gry muzyczne cieszą się ogromną popularnością świadczą nieustannie zapowiadane produkcje z owego gatunku, jak chociażby Boogie, Elite Beat Agents czy Guitar Hero Encore: Rocks the 80s. Dowiedzieliśmy się, że również firma Agetec postanowiła przygotować pozycję tego typu o nazwie Rhythm 'n Notes. Zostanie ona zadedykowana wyłącznie posiadaczom dwuekranowej konsoli ze stajni Nintendo.

Naruto wystąpi ekskluzywnie dla właścicieli konsoli Wii
Naruto wystąpi ekskluzywnie dla właścicieli konsoli Wii

Major Doktor Upiorna, 2 czerwca 2007, 10:25

Zaledwie przedwczoraj informowaliśmy Was, że tytuł Naruto: Path of the Ninja pojawi się na wyświetlaczach konsoli Nintendo DS, a już doszły do nas wieści, że nowa produkcja z tytułowym wojownikiem w roli głównej zostanie zadedykowana posiadaczom systemu Wii.

Małe podsumowanie usługi Virtual Console

Major Doktor Upiorna, 2 czerwca 2007, 10:15

W nadchodzący poniedziałek usługa Virtual Console w Stanach Zjednoczonych zostanie poszerzona o kolejną klasyczną grę. Tytułowi Zelda II: The Adventure of Link przypadnie zaszczytne setne miejsce na liście odświeżonych pozycji dedykowanych konsoli Wii. W związku z tą okrągłą liczbą firma Nintendo postanowiła przygotować małe podsumowanie dotychczasowych osiągnięć owej usługi.

Nowe studio twórców Company of Heroes, czyli Smoking Gun Interactive

eLKaeR, 2 czerwca 2007, 08:08

Zebrane przez nas w newsie sprzed trzech dni internetowe poszlaki okazały się faktycznie prowadzić do nowo powstałej firmy developerskiej. Nosi ona nazwę Smoking Gun Interactive i działa w kanadyjskim Vancouver, a jej sieciowy adres to www.smokingguninc.com. Niniejsze studio powołały do życia trzy osoby, dysponujące pokaźnym elektroniczno-rozrywkowym doświadczeniem.

Kolekcjonerska edycja Lost Planet: Extreme Condition wkrótce bez jednego z atutów
Kolekcjonerska edycja Lost Planet: Extreme Condition wkrótce bez jednego z atutów

eLKaeR, 2 czerwca 2007, 07:55

Każdy posiadacz Xboxa 360, chcący zaopatrzyć się w Lost Planet: Extreme Condition, ma do wyboru dwa warianty tej gry. Pierwszy to wersja standardowa, natomiast drugi jest nieco droższą edycją kolekcjonerską. Korporacja Capcom ujawniła właśnie, kiedy dokładnie ta ostatnia straci jeden ze swoich atutów.

Świeże doniesienia w sprawie gry MMO na licencji LEGO
Świeże doniesienia w sprawie gry MMO na licencji LEGO

eLKaeR, 2 czerwca 2007, 07:44

Od blisko trzech miesięcy wiemy oficjalnie, że powstaje gra z gatunku MMO, zbudowana z wirtualnych klocków firmy LEGO. Developingiem pozycji o nazwie LEGO Universe zajmują się ludzie ze studia NetDevil, na których koncie znajduje się m.in. Auto Assault. Sieciowy serwis BrickMMOG.com podzielił się właśnie z Internautami garścią świeżych danych na niniejszy temat.