Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 15 czerwca 2007

Memento Mori – dtp anonsuje kolejną przygodówkę
Memento Mori – dtp anonsuje kolejną przygodówkę

Vercetti, 15 czerwca 2007, 17:05

Mająca swoją siedzibę w Hamburgu korporacja dtp ujawniła dzisiaj, że do jej planu wydawniczego trafiła nowa gra z gatunku adventure, zatytułowana Memento Mori. Produkcja, której developingiem zajmuje się czeskie studio Centauri Production, ma trafić na zachodni rynek w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Pięściarskie pojedynki w grze Showtime Boxing na platformie Wii i Nintendo DS

eLKaeR, 15 czerwca 2007, 16:16

Część doniesień anonimowego pracownika sklepu z sieci Hollywood Video, o których pisaliśmy w miniony wtorek, została właśnie potwierdzona, ponieważ firma ZOO Digital Publishing zapowiedziała oficjalnie premierę gry pt. Showtime Boxing. Będzie to zręcznościówka, traktująca zgodnie z nazwą o boksowaniu i przeznaczona dla dwóch nintendowskich konsol – Wii i DS. Premiera w grudniu 2007.

Billy Coen głównym bohaterem Resident Evil 5?
Billy Coen głównym bohaterem Resident Evil 5?

Vercetti, 15 czerwca 2007, 16:03

Pomimo faktu, że piąta odsłona survival horroru z cyklu Resident Evil została oficjalnie zaanonsowana już ponad dwa lata temu, dotąd nie doczekaliśmy się zbyt wielu szczegółów na temat next-genowej produkcji Capcomu. Świadczy o tym chociażby fakt, że nadal nie wiemy nawet, kto będzie głównym bohaterem nadchodzącego projektu.

Commander: Europe at War w sprzedaży
Commander: Europe at War w sprzedaży

Vercetti, 15 czerwca 2007, 15:10

Firma Matrix Games podała do wiadomości, że wydawana przez nią strategia turowa zespołu Slitherine Studios trafiła właśnie do sprzedaży. Commander: Europe at War, bo o nim mowa, rozpowszechniany jest przy użyciu autorskiego systemu cyfrowej dystrybucji. Cena produktu wynosi 39,99 euro.

Online'owa wersja gry Tekken 5: Dark Resurrection na pewno będzie w Europie
Online'owa wersja gry Tekken 5: Dark Resurrection na pewno będzie w Europie

eLKaeR, 15 czerwca 2007, 14:55

Pisząc przedwczoraj po raz pierwszy o grze Tekken 5: Dark Resurrection Online dysponowaliśmy jedynie informacjami, dotyczącymi rynku japońskiego. Dziś wiemy oficjalnie, iż korporacja Namco Bandai wraz z Sony Computer Entertainment udostępni tę bijatykę również europejskim posiadaczom konsoli PlayStation 3. Nastąpi to już wkrótce za pośrednictwem PlayStation Store.

IBM wyprodukuje menedżerskie MMO

Metatron, 15 czerwca 2007, 14:48

Istnieje już na rynku cieszący się niezwykłą popularnością wirtualny symulator życia, Second Life, dlaczego więc nie pójść dalej i nie spróbować stworzyć bardziej specjalistycznych produkcji, koncentrujących się na danym aspekcie rzeczywistego świata? Mniej więcej takie myśli mogły krążyć po głowie paru wysoko postawionym osobom w IBM, które zainicjowały produkcję Innov8.

Sprzedaż gier na Wii podniosła przychody Majesco o 30%

Metatron, 15 czerwca 2007, 14:31

Wczoraj informowaliśmy o tym, jakie przewidywania w odnośnie sytuacji finansowej Majesco ma Michael Pachter z firmy analitycznej Wedbush Morgan. Dzisiaj możemy je zweryfikować, ponieważ wspomniany wydawca opublikował raport podsumowujący drugi kwartał bieżącego roku.

Wkrótce start beta-testów gry Savage 2: A Tortured Soul
Wkrótce start beta-testów gry Savage 2: A Tortured Soul

Metatron, 15 czerwca 2007, 14:16

Firma S2 Games w myśl zasady „lepiej późno niż wcale” dotrzymała słowa – w końcu osoby, które skorzystały z pre-orderów gry Savage 2: A Tortured Soul będą mogły skorzystać z przysługującego im prawa do uczestnictwa w beta-testach. W środę rozpoczęła się bowiem późna faza testów alfa, która dość szybko powinna przejść w początkową betę.

F-Zero X pozycją numer 100 europejskiej Virtual Console
F-Zero X pozycją numer 100 europejskiej Virtual Console

Jiker, 15 czerwca 2007, 13:00

Przewidywania organizacji ESRB z 7 czerwca okazały się mieć w sobie wiele prawdy. F-Zero X – futurystyczne wyścigi wydane w 1998 roku na konsolę Nintendo 64 – wzbogaciły właśnie ofertę europejskiej wersji usługi Virtual Console.

Super Puzzle Fighter Turbo HD Remix w sprzedaży od przyszłego miesiąca
Super Puzzle Fighter Turbo HD Remix w sprzedaży od przyszłego miesiąca

Jiker, 15 czerwca 2007, 12:32

Pierwsze wzmianki na temat remake’u Super Puzzle Fighter Turbo HD Remix pojawiły się w internecie w połowie kwietnia bieżącego roku. Mogliśmy się z nimi zapoznać za sprawą publikacji planu wydawniczego japońskiej firmy Capcom. Przed dwoma dniami poznaliśmy kolejne informacje, w tym przybliżoną datę premiery gry.

Czym charakteryzować będzie się FIFA 08 w wersji na Wii?
Czym charakteryzować będzie się FIFA 08 w wersji na Wii?

Metatron, 15 czerwca 2007, 12:22

Nintendo tworząc Wii myślało o konsoli do gier, która świetnie będzie się nadawać do wspólnej rodzinnej zabawy. Dlatego też największą popularnością wśród jej posiadaczy cieszą się wszelkiego rodzaju party games. Właśnie dlatego firma Electronic Arts postanowiła rozszerzyć grę FIFA 08 w wersji na Wii o specjalny tryb, Footi Party.

Najlepiej sprzedające się gry w Japonii (4-10 czerwca)

Jiker, 15 czerwca 2007, 12:09

Wzrost sprzedaży gier na rynku japońskim, zaobserwowany przy okazji publikacji zeszłotygodniowego zestawienia poruszającego tę kwestię, daje się zauważyć również w notowaniu najświeższym (za okres od 4 do 10 czerwca). Przykładem tego jest fakt, że tylko jedna pozycja z pierwszej dziesiątki nie przekroczyła granicy 20 tys. sprzedanych egzemplarzy.

Team Ninja zapowiada wsparcie dla PS3

Metatron, 15 czerwca 2007, 12:07

Team Ninja to ekipa od kilku lat kojarzona z konsolami Microsoftu, jednak ich ostatnie działania pokazują, że ci ambitni deweloperzy nie chcą wiązać się z jedną firmą. Dlatego też przygotowują Ninja Gaiden na NDS, a także Ninja Gaiden Sigma na PS3. Jak się okazuje, na tym ostatnim tytule nie skończy się wsparcie dla nowej konsoli Sony.

Gra Colin McRae: DiRT debiutuje na rynku!
Gra Colin McRae: DiRT debiutuje na rynku!

Krystian Smoszna, 15 czerwca 2007, 12:00

Kolejna odsłona cyklu wyścigów samochodowych, firmowanych nazwiskiem popularnego kierowcy rajdowego Colina McRae, rozpoczęła podbój rynku elektronicznej rozrywki. DiRT, bo taki podtytuł nosi nowa gra, jest już dostępna w niektórych krajach Europy.

Na imprezie równoległej dla E3 Gamecock zaprezentuje swoje produkcje

Metatron, 15 czerwca 2007, 11:54

Firma Gamecock Media Group postanowiła zorganizować imprezę równoległą dla E3, Expo for Interactive Entertainment, Independent and Original (E.I.E.I.O.). Odbędzie się ona 11-13 lipca w hotelu California w Santa Monica niedaleko miejsc, gdzie toczyć się będą spotkania w ramach E3.

Nowy dodatek do EVE Online już wkrótce
Nowy dodatek do EVE Online już wkrótce

Sargeras, 15 czerwca 2007, 11:52

Islandzka firma CCP oficjalnie ogłosiła, że nowe darmowe rozszerzenie gry MMOcRPG EVE Online zostanie wprowadzone 19 czerwca. Dodatek będzie miał tytuł Revelations 2 i będzie siódmym w czteroletniej historii tytułu. Miłośnicy kosmicznych przygód otrzymają szereg udogodnień i zupełnie nowych opcji.

Nowe informacje o grach na podstawie filmu High School Musical

Metatron, 15 czerwca 2007, 11:40

High School Musical to wyprodukowany przez Disney Studios film muzyczny, który przypadł do gustu dzieciom i nastolatkom na całym świecie. Trudno się więc dziwić, że pokuszono się o stworzenie gier opartych na tej popularnej produkcji. Chociaż informowaliśmy was o tym fakcie już jakiś czas temu, teraz możemy podzielić się kolejnymi wiadomościami odnośnie zapowiedzianych tytułów.

Amerykańscy lekarze boją się gier

BK, 15 czerwca 2007, 11:35

Amerykańskie Stowarzyszenie Lekarskie (American Medical Association, w skrócie AMA) opublikowało wczoraj raport na temat związków i wpływu intensywnego grania na psychikę i ogólne zdrowie, zwłaszcza młodzieży. Oczywiście wzbudził on spore zainteresowanie i wywołał kontrowersje.

X360 w Japonii: jest wciąż słabo, ale lepiej niż kiedyś
X360 w Japonii: jest wciąż słabo, ale lepiej niż kiedyś

BK, 15 czerwca 2007, 11:13

Konsola Xbox 360 wciąż nie jest zbyt popularna w Japonii, ale kolejne zestawienia sprzedaży gier w Kraju Kwitnącej Wiśni pokazują, że jest szansa na poprawę sytuacji.

Posiadacze konsoli Nintendo DS dostaną klon gry Lumines
Posiadacze konsoli Nintendo DS dostaną klon gry Lumines

Major Doktor Upiorna, 15 czerwca 2007, 10:30

Któż z nas nigdy nie miał do czynienia z nieśmiertelnym Tetrisem lub wariacją na jego temat, wśród których znajduje się pozycja o nazwie Lumines. W 2005 roku zagościła on na wyświetlaczu konsoli PlayStation Portable i od razu znalazła sobie rzeszę fanów. Na fali popularności owej produkcji developerzy z firmy bhv Software postanowili stworzyć jej klon o nazwie Luminator.

Znamy datę europejskiej premiery gry Dynasty Warriors DS: Fighter's Battle
Znamy datę europejskiej premiery gry Dynasty Warriors DS: Fighter's Battle

Major Doktor Upiorna, 15 czerwca 2007, 10:10

Pierwsze informacje o tym, że gra Dynasty Warriors DS: Fighter's Battle zostanie wydana poza granicami Japonii pojawiły się pod koniec kwietnia. Wówczas dysponowaliśmy jedynie wiedzą na temat lipcowej premiery owej pozycji w Stanach Zjednoczonych. Natomiast dzisiaj możemy oficjalnie przekazać Wam, że wymieniony tytuł pojawi się na europejskich półkach sklepowych już 31 sierpnia.

Uruchomiono stronę oficjalną gry Dungeon & Dragons: Tactics
Uruchomiono stronę oficjalną gry Dungeon & Dragons: Tactics

Major Doktor Upiorna, 15 czerwca 2007, 09:29

Już 14 września na rynku zadebiutuje gra Dungeon & Dragons: Tactics, stanowiąca tytuł ekskluzywny przenośnej konsoli marki Sony. Pozycja ta ma łączyć elementy taktyczne ze standardową zabawą o charakterze RPG. Dla wszystkich posiadaczy systemu PlayStation Portable, czekających na ową produkcję, mamy dobrą wiadomość – w sieci jest już dostępna jej strona oficjalna.

Znamy nazwisko nowego reżysera filmu Castlevania
Znamy nazwisko nowego reżysera filmu Castlevania

Major Doktor Upiorna, 15 czerwca 2007, 09:09

Przedostatniego dnia marca doszły do nas informacje, że Paul Anderson może nie wyreżyserować filmu opartego na grze Castlevania. Niemniej jednak zapewniał on wówczas, że dołoży wszelkich starań, aby wziąć udział w przygotowaniu tego projektu. Dowiedzieliśmy się, że Anderson nadal będzie odpowiadał za scenariusz i produkcję, aczkolwiek fotel reżysera przekaże Sylvainowi White’owi.

Znamy datę premiery drugiego dodatku do gry Half-Life 2!
Znamy datę premiery drugiego dodatku do gry Half-Life 2!

Krystian Smoszna, 15 czerwca 2007, 08:31

Wygląda na to, że fani Gordona Freemana wreszcie doczekali się konkretnych wieści dotyczących daty premiery drugiego rozszerzenia gry Half-Life 2. Z informacji opublikowanych wczoraj przez serwis Shacknews wynika, że wielce oczekiwany produkt zadebiutuje na rynku w październiku.

Ukradł babci 10 000 dolarów i kupił figurki Final Fantasy!
Ukradł babci 10 000 dolarów i kupił figurki Final Fantasy!

BK, 15 czerwca 2007, 08:29

Niektórzy fani gier video to prawdziwi maniacy. Co powiecie o chłopaku, który okradł własną babcie po to, by kupić sobie zestaw figurek z postaciami z gier jRPG z serii Final Fantasy? A najlepsze jest to, że wydał na nie aż 10 000 dolarów…

Konsola Nintendo DS wciąż bezkonkurencyjna w Stanach Zjednoczonych

Krystian Smoszna, 15 czerwca 2007, 08:05

Firma NPD Group, Inc. – specjalizująca się w badaniu amerykańskiego rynku elektronicznej rozrywki – opublikowała kolejny raport dotyczący sprzedaży konsol i gier w Stanach Zjednoczonych. W najnowszym zestawieniu uwzględniono miesiąc maj.

Project H.A.M.M.E.R. na Wii może nigdy nie trafić do sprzedaży
Project H.A.M.M.E.R. na Wii może nigdy nie trafić do sprzedaży

BK, 15 czerwca 2007, 08:02

O tworzonej przez Nintendo grze Project H.A.M.M.E.R. po raz pierwszy pisaliśmy ponad rok temu, gdy firma zaprezentowała światu tą pozycję podczas targów E3. Jak się okazuje, przyszłość tego tytułu nie jest do końca jasna i możliwe, że już wstrzymano prace nad grą, a jej wydanie zostało anulowane.

Beatiful Katamari tylko na X360?
Beatiful Katamari tylko na X360?

BK, 15 czerwca 2007, 07:37

Możliwe, że nadchodząca wielkimi krokami gra Beatiful Katamari ukaże się wyłącznie na Xboxa 360 lub będzie dostępna tylko na tą konsolę przez kilka miesięcy od premiery. Tak przynajmniej twierdzi N'Gai Croal z redakcji tygodnika Newsweek.

Brothers in Arms w formie komiksowej

eLKaeR, 15 czerwca 2007, 07:07

Gry na podstawie komiksów potrafią prezentować się całkiem sensownie, czego kolejnym dobrym przykładem powinna być wkrótce pozycja pt. The Darkness dla PlayStation 3 i Xboxa 360. Jak wygląda natomiast sytuacja odwrotna? Jeśli mamy na myśli gry z bestsellerowej serii Brothers in Arms, to będzie okazja się o tym przekonać w stosunkowo niedalekiej przyszłości.

Posiadacze X360 będą mogli kupić specjalny kontroler do grania w Ace Combat 6
Posiadacze X360 będą mogli kupić specjalny kontroler do grania w Ace Combat 6

BK, 15 czerwca 2007, 06:35

Do sieci trafiło zdjęcie zestawu, który z pewnością przyda się wszystkim posiadaczom gry Ace Combat 6: Fires of Liberation. To specjalny kontroler, zaprojektowany wyłącznie z myślą o nadchodzącym symulatorze.

Powrót Eda, Edda i Eddy'ego do świata gier
Powrót Eda, Edda i Eddy'ego do świata gier

eLKaeR, 15 czerwca 2007, 06:32

Także w naszym kraju widzom kanału Cartoon Network przypadły do gustu przygody trzech zwariowanych chłopaków, czyli Eda, Edda i Eddy'ego. Szalone trio zagościło również w świecie rozrywki elektronicznej – m.in. dzięki pozycji o nazwie Ed, Edd n Eddy: The Mis-Edventures. Teraz z myślą o konsoli Nintendo DS w firmie D3 Publisher of America powstaje kolejna gra z "Edwardami" w rolach głównych.

Dream Skincare: piękniej na wesoło
Dream Skincare: piękniej na wesoło

BK, 15 czerwca 2007, 06:12

Po Brain Training (zestaw zadań mających usprawnić pracę mózgu) czy Cooking Mama (zabawa w gotowanie) przyszedł czas na kolejną szaloną i nietypową produkcję przeznaczoną dla konsoli Nintendo DS. Wczoraj Konami zaprezentowało światu produkt nazwany Dream Skincare.

Project Sylpheed – oficjalna strona już w sieci, znamy datę premiery w USA
Project Sylpheed – oficjalna strona już w sieci, znamy datę premiery w USA

BK, 15 czerwca 2007, 06:00

Od wczoraj użytkownicy Xbox Live mogą pobrać demo gry Project Sylpheed – kosmicznej strzelaniny, której japońskim wydawcą jest Square Enix. Jak się okazuje, to nie koniec dobrych wieści dla wszystkich oczekujących na premierę tego tytułu.