Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2007, 11:13

autor: Bartłomiej "BK" Kossakowski

X360 w Japonii: jest wciąż słabo, ale lepiej niż kiedyś

Konsola Xbox 360 wciąż nie jest zbyt popularna w Japonii, ale kolejne zestawienia sprzedaży gier w Kraju Kwitnącej Wiśni pokazują, że jest szansa na poprawę sytuacji.

Konsola Xbox 360 wciąż nie jest zbyt popularna w Japonii, ale kolejne zestawienia sprzedaży gier w Kraju Kwitnącej Wiśni pokazują, że jest szansa na poprawę sytuacji.

X360 w Japonii: jest wciąż słabo, ale lepiej niż kiedyś - ilustracja #1
Czyżby Japończycy w końcu przekonywali się do amerykańskiej konsoli?

 

Na początku maja pisaliśmy, że w aktualizowanej na bieżąco liście najchętniej zamawianych produktów japońskiego oddziału internetowego sklepu Amazon pojawiły się dwie pozycje na X360 – Eternal Sonata i Forza Motorsport 2. Pierwszej z nich udało się nawet dotrzeć kilka dni temu na szczyt rankingu, o czym również Was informowaliśmy.

Tym razem, w zestawieniu zdominowanym przez gry na Wii, DS-a i wszelkie tytuły oparte na znanych mangach, pojawiły się trzy pozycje na konsolę Microsoftu. Wspomniana już Eternal Sonata tym razem wylądowała na szóstym miejscu. To nieco gorszy wynik niż wcześniej, ale warto pamiętać, że wyjątkowo dużym zainteresowaniem cieszyły się zamówienia przedpremierowe, a gra jest już dostępna na półkach sklepowych, o czym pisaliśmy wczoraj. Na czternastym miejscu wylądował Oblivion, czyli gra RPG w zupełnie innym stylu niż te tworzone przez Japończyków. Dziewiętnastą pozycję zajmuje z kolei Dead Rising, które trafiło ostatnio do sprzedaży w niższej cenie. To tytuł stworzony przez japońską firmę Capcom, choć – jak informowaliśmy kilka dni temu – najlepiej sprzedawał się do tej pory poza granicami Kraju Kwitnącej Wiśni.