Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiX360
Okładka Forza Motorsport 2 (X360)

Forza Motorsport 2 X360

Kontynuacja wysoko ocenianej gry wyścigowej studia Turn 10, która zadebiutowała w 2005 roku na pierwszej generacji konsoli Xbox. Podobnie jak jej poprzedniczka, Forza Motorsport 2 kładzie szczególny nacisk na aspekt symulacyjny oraz bogate opcje modyfikacji samochodów.

Wyścigi | samochodowe | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Forza Motorsport 2 (X360)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

29maja2007

8czerwca2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Forza Motorsport 2 jest kontynuacją jednej z najlepszych gier, traktujących o wyścigach samochodowych i zadedykowanych konsoli Xbox. Tym razem developerzy postanowili stworzyć produkt, przeznaczony wyłącznie dla platformy Xbox 360, celem zaprezentowania entuzjastom motoryzacji prawdziwego dzieła nowej generacji.

Podobnie, jak w pierwszej części, tak i w sequelu postawiono na realizm zabawy. Programiści zatrudnili w charakterze konsultantów inżynierów i zawodowych kierowców, aby rozgrywka możliwie wiernie odwzorowywała rzeczywistość. Każdy model samochodu ulega sugestywnie prezentującym się uszkodzeniom, aczkolwiek zniszczenia dotyczą nie tylko widocznych na pierwszy rzut oka elementów. W wyniku nieostrożnej jazdy występują bowiem także np. problemy z niestabilnym zawieszeniem i przegrzanymi oponami.

Zbiór dostępnych czterokołowców obejmuje ponad trzysta maszyn z blisko pięćdziesięciu prawdziwych fabryk. Pozwolono nam na usadowienie się za kierownicami aut, produkowanych m.in. przez General Motors, Ferrari, Lamborghini i Porsche. Rzecz jasna wszystkie samochody podatne są na przeróżne modyfikacje, więc nie ma problemu z wyborem odpowiedniego silnika, instalacją turbosprężarki, ustawieniem hamulców etc. Udostępniono nie tylko tuning mechaniczny, lecz również zewnętrzny, polegający chociażby na umieszczaniu kolorowych wzorów na lakierze i wymianie elementów karoserii. Jeśli chodzi natomiast o zaimplementowane trasy, to twórcy przygotowali około sześćdziesiąt lokacji, osadzonych w osiemnastu odmiennych środowiskach. Warto podkreślić, iż nie wszystkie miejsca są fikcyjne, ponieważ wprowadzono trzynaście autentycznych torów z Laguna Seca i Silverstone na czele.

Dzięki możliwościom X360 w Forza Motorsport 2 oglądamy szczegółowo dopracowaną grafikę trójwymiarową, bogatą w widowiskowe efekty (np. HDR). Posiadacze ekranów klasy HDTV podziwiają ponadto oprawę wizualną w rozdzielczości 1280x720, wygładzanie krawędzi czwartego stopnia itp. Z kolei za sprawą Xbox Live można rywalizować z graczami, znajdującymi się w różnych punktach globu ziemskiego. Prawdziwych maniaków motoryzacji ucieszy też zapewne obsługa kierownicy, podłączanej bezprzewodowo do konsoli.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 1047 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 259,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Forza Motorsport 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Forza Motorsport 2

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Forza Motorsport 2 - recenzja gry
Forza Motorsport 2 - recenzja gry

Recenzja 20 czerwca 2007, 14:46

Jak się jeździ? Przede wszystkim, każdym samochodem trochę inaczej (podobnie jest z różnymi rodzajami podłoża, bo takie się zdarzają) Dla mnie model jazdy jest tak realistyczny, jak to możliwe. Podobno chodzą po tej planecie osoby, dla których Forza 2 to typowa zręcznościówka i nie powinno nazywać się jej symulacją. Ja tam nie wiem. To znaczy, jeśli ktoś lubi grać w takie tytuły, jak GTR, GT Legends, Grand Prix Legends, Live for Speed czy rFactor, a one symulują te zachowania samochodu, których Forzie się nie udaje, to ja takim maniakom gratuluję ciekawej pasji, zacięcia, wiedzy i przede wszystkim cierpliwości. Poważnie. Ale podejrzewam, że dla 95% graczy, wychowanych jednak na takich tytułach jak Need for Speed, Burnout czy nawet Project Gotham Racing, model jazdy w Forzie 2 nie tylko wymaga zachowania spokoju i pewnej nauki, ale też jest przyjemny i daje sporo satysfakcji z kolejnych sukcesów. Mniejsza więc z definicjami i tym, czy Forza Motorsport 2 jest symulatorem. Ważne, że jazda sprawia przyjemność.