Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2012, 16:54

Wyciekł zwiastun Forza Horizon

Wyciekł zwiastun gry Forza Horizon. Według zawartych w nim informacji najnowsza odsłona popularnej serii ma zadebiutować jesienią tego roku.

W sieci pojawił się zwiastun Forza Horizon. To pierwszy raz, gdy słyszymy o tym projekcie. Wszystko wskazuje na to, że mamy tym razem do czynienia z prawdziwym wyciekiem, a nie jedynie pomysłową kampanią reklamową.

Sam filmik mówi niewiele i w większość składa się ze scen, które nie pochodzą z samej gry. Materiał kończy się zapowiedzią daty premiery na jesień tego roku. Co jednak ciekawe, tym razem produkcją nie zajmuje się jedynie Turn 10, czyli autorzy poprzednich odsłon. Zamiast tego Forza Horizon powstaje we współpracy z brytyjskim Playground Games. Zespół ten został założony w 2009 i będzie to jego pierwszy oficjalny projekt. W jego szeregach znajdują się jednak weterani branży, którzy wcześniej pracowali w takich studiach jak Guerrilla Games, Rockstar North, Bizarre Creations czy Codemasters. Forza jest więc w dobrych rękach.

Pojawiły się też plotki, że Forza Horizon pokazane zostało na zamkniętej imprezie Xbox 360 Spring Showcase. Embargo na informacje z niej dobiegnie końca w najbliższy poniedziałek i wtedy powinniśmy otrzymać więcej konkretów.

Wyciekł zwiastun Forza Horizon - ilustracja #1

Seria Forza Motorsport zadebiutowała na pierwszej generacji konsoli Xbox. Marka powstała jako odpowiedź Microsoftu na konkurencyjny cykl Gran Turismo. Wydana w zeszłym roku czwarta odsłona spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem zarówno fanów, jak i prasy branżowej. Autorzy rozbudowali najbardziej udane elementy poprzedniczek i wprowadzili zupełnie nowe, takie jak rozgrywanie wyścigów o różnych porach dnia (na wybranych torach), licencja Top Gear, czy bardziej rozbudowane opcje społecznościowe. Tytuł został wzbogacony również o opcjonalne wsparcie dla kontrolera Kinect.

  1. Recenzja – Najlepsza gra samochodowa na rynku? – recenzja gry Forza Motorsport 4
  2. Gramy! – Forza Motorsport 4 – Jeremy Clarkson
  3. Gramy! – Gramy w Forza Motorsport 4
  4. Gramy! – GC: Gramy w Forza Motorsport 4
  5. Gramy! – E3: Gramy w Forza Motorsport 4