Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiX360
Okładka Forza Motorsport 3 (X360)
OkładkaForza Motorsport 3 (X360)

Forza Motorsport 3 X360

Trzecia odsłona popularnego cyklu gier wyścigowych, dostępnych tylko dla posiadaczy konsol firmy Microsoft. W grze Forza Motorsport 3 ekipa Turn 10 Studios postawiła na sprawdzone rozwiązania, wprowadzając jednocześnie całą masę poprawek i udoskonaleń.

Wyścigi | samochodowe | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Forza Motorsport 3 Premiera X360

23października2009

pudełko PL

23października2009

producent: Turn 10 Studios wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios wydawca PL: Microsoft sp. z o.o. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Forza Motorsport 3

Test Drive Unlimited

GRID 2

Race Driver: GRID Reloaded

Trzecia część ekskluzywnych dla konsoli Xbox 360 wyścigów przynosi ze sobą przede wszystkim zmianę silnika graficznego oraz wiele udoskonaleń, których brak spędzał do tej pory sen z powiek fanów serii. Ekipa Turn 10 przygotowała ponad 400 samochodów pochodzących od kilkudziesięciu producentów, co czyni Forzę Motosport 3 jedną z największych gier samochodowych w historii. Wśród nowinek towarzyszących nowej odsłonie trzeba wymienić możliwość ustawienia kamery we wnętrzu samochodu, dzięki czemu fani symulacji będą mogli doznać jeszcze większych wrażeń płynących z rozgrywki.

Oprócz tras znanych do tej pory głównie z poprzedniej odsłony, pojawiło się kilka nowych, w tym również umieszczone w egzotycznych lokacjach. Fani serii od pierwszej części otrzymali z powrotem także niezwykle krętą trasę Fujimi Kaido.

Gra została znacznie rozbudowana pod względem możliwości tuningowych i integracyjnych z fanami z całego świata. Dzięki temu można podejrzeć profil każdego gracza, zobaczyć wykonane przez niego zdjęcia czy filmiki. Ponadto ułatwiono posługiwanie się edytorem graficznym, co powoduje, że tworzenie własnych projektów graficznych stało się znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze.

Poprawie uległa Sztuczna Inteligencja odpowiedzialna za zachowanie się na torze rywali. Stali się oni jeszcze sprytniejsi i starają się teraz wykorzystywać każdą sposobność do wyprzedzenia lub zablokowania nam drogi, a ich jazda jest bardziej agresywna niż w poprzednich częściach serii.

Autorzy postawili na jak najwierniejsze odwzorowanie zachowania się na torze pojazdów, ale tym razem nie zapomnieli również o niedzielnych graczach. Stąd w grze zaimplementowano opcje niemal dowolnego cofania czasu czy automatycznego hamowania przed zakrętem. Znacznie przyjemniej steruje się także autem padem z widoku zza samochodu, choć Forza Motorsport 3 to idealna sprawdzający się tytuł w przypadku korzystania z kierownicy.

Oprawa graficzna została nieco podrasowana względem poprzedniej części, choć trudno mówić tu o ogromnym skoku jakościowym.

Ostatnia modyfikacja 15 lipca 2009

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 2 DVD

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 1734 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.0 / 10 na podstawie 355 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Forza Motorsport 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Forza Motorsport 3 Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live