Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2010, 14:45

autor: Hed

Wieści ze świata (Natural Selection 2, Kinect, Forza 3) 14/07/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Tym razem mówimy o dwóch projektach, które swoje rodowody mają w modyfikacjach innych gier. Powraca także temat Kinecta, czyli nowego kontrolera Microsoftu.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Tym razem mówimy o dwóch projektach, które swoje rodowody mają w modyfikacjach innych gier. Powraca także temat Kinecta, czyli nowego kontrolera Microsoftu.

Natural Selection 2

26 lipca rozpoczną się testy alpha gry Natural Selection 2, która jest tworzona na podstawie popularnego moda sprzed kilku lat. Informacja na ten temat pojawiła się na oficjalnej stronie produkcji. Autorzy dodali, że chociaż tworzą komercyjny produkt, to nadal chcą pozostać w dobrych relacjach ze społecznością fanów. Sprawdzić grę będą mogły tylko osoby, które zamówiły specjalną edycję gry (wspierając jednocześnie proces jej produkcji). Po ukończeniu tego etapu sprawdzania tytułu nie będzie możliwości kupienia specjalnego wydawnictwa. W alphie pojawi się jedna z map, na której zmierzą się dwie frakcje: marines (wyposażeni w karabiny i wyrzutnie rakiet) oraz obcy (każdy z nich otrzyma unikalne zdolności).

Kinect

Firma Microsoft potwierdziła, że Kinect, czyli bezdotykowy kontroler, nie pojawi się w sprzedaży w Chinach w tym roku. Być może produkt nigdy nie trafi do tego kraju, gdyż zgodnie z rozporządzeniem chińskiego Ministra Kultury sprzed kilku lat urządzenia do grania są zabronione. Z tego powodu Chińczycy nie mogą przykładowo kupić Xboksa 360 i PlayStation 3. Sam Kinect zostanie wydany na zachodnich rynkach pod koniec tego roku.

Kinect/Dashboard

Serwis Logic-Sunrise opublikował obrazki prezentujące najprawdopodobniej nowy interfejs Xboksa 360, który podrasowano z myślą o zestawie czujników Kinect. Co ciekawe, na zdjęciach pojawia się starsza nazwa produktu, znanego niegdyś jako Natal. Jeśli sprawa się potwierdzi to posiadacze Xboksa 360 otrzymają pierwszy poważny lifting systemu od końca 2008 roku, kiedy wprowadzenie New Xbox Experience.

Cena Kinecta

Amerykański sklep Walmart wycenił na swojej stronie specjalny zestaw Kinecta, w którym oprócz urządzenia zawarto jedną grę do wyboru oraz kartę upominkową. Za wszystko trzeba zapłacić 199 dolarów (około 640 złotych, bez podatku Vat). Oczywiście firma Microsoft nie ujawniła jeszcze oficjalnej ceny urządzenia, więc powyższa oferta wydaje się być tylko wskazówką. Zwykły model Kinecta można znaleźć w ofercie sklepu za niecałe 150 dolarów (około około 480 złotych, bez podatku Vat).

The Ball

Firma Tripwire Interactive, znana z gier Red Orchestra oraz Killing Floor, wyda produkcję The Ball, która swoje początki ma w modyfikacji do Unreal Tournament III o tej samej nazwie. Tytuł tworzony przez Teotl Studios będzie pierwszoosobowym połączeniem akcji z rozwiązywaniem zagadek. Główny bohater, odważny archeolog, odkrywa sekretne ruiny w Meksyku i znajduje artefakt – tytułową kulę. Od tej pory może on kontrolować jej ruchy i w ten sposób przemierzać coraz dziwniejsze miejsca i bronić się przed zagrożeniami. W grze otrzymamy 6 godzin zabawy, 8 dużych poziomów i kilka bonusów (tryb Survival). Produkcja zostanie wydana na Stemie pod koniec tego roku (zwiastun).

Wieści ze świata (Natural Selection 2, Kinect, Forza 3) 14/07/10 - ilustracja #1

PlayStation Store

Wtorkowa aktualizacja PlayStation Store przyniosła kilka ciekawych tytułów, w tym grę Rona Gilberta – DeathSpank. Oprócz tego posiadacze PlayStation 3 mogą ściągnąć demo sieciowe Blura i kupić Pro Cycling 2010: Tour de France. W sklepie pojawił się też pakiet poziomów do Trine, DLC do Death Track: Resurrection, kilka piosenek do Guitar Hero 5 i sporo obniżek cen gier na PS3 i PSP. Szczegóły oferty można znaleźć w PlayStation Store (z poziomu konsoli) lub na blogu firmy Sony.

Forza Motorsport 3

Fani wyścigów posiadający Xboksa 360 otrzymali właśnie pakiet do gry Forza Motorsport 3. DLC zatytułowane World Class zawiera mnóstwo potężnych samochodów i kosztuje 400 punktów Microsoftu. Wśród nowych wozów pojawiają się takie modele jak: McLaren MP4-12C, Mercedes-Benz C63 AMG, Mercedes-Benz CL 65 AMG, Cadillac CTS-V Coupe, Mazda 2, czy Citroën DS3 (pełną listę i szczegóły oferty znajdziecie na stronie Xbox.com).

PopCap Games

Firma PopCap Games zapowiedziała, że wszystkie produkcje dewelopera otrzymają wsparcie dla funkcji społecznych. Pomysł został ujawniony przez przedstawiciela producenta i wydawcy gier casualowych na konferencji Develop 2010. Przykładową funkcją będzie możliwość wysyłania wiadomości i wyzwań pomiędzy różnymi platformami (w przykładowym Peggle). Warto dodać, że producent pracuje nad kilkoma nowymi projektami związanymi z modą na „serwisy społecznościowe”. Tego typu dziełem był udany Bejeweled Blitz.

Galeria obrazków

Pro Evolution Soccer 2011 (PS3)

Pro Evolution Soccer 2011 (360)

Pro Evolution Soccer 2011 (PC)

Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck's Revenge

NCAA Football 11

WRC (2010)

Close Combat: Last Stand Arnhem

Star Hammer Tactics

Flying Hamster

Jett Rocket

Galeria filmów

Gramy w Super Mario Galaxy 2

Pro Evolution Soccer 2011 - cechy gry

King's Quest: The Silver Lining - film startowy

Bloodline Champions - trailer #1

Farmerama - trailer #1

Kane & Lynch 2: Dog Days - Focus on the Job

gry