Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Close Combat: Last Stand Arnhem (PC)

Close Combat: Last Stand Arnhem PC

Realistyczna gra wojenna z popularnej serii. Przenosimy się w niej do czasów II wojny światowej i wcielamy w dowódcę oddziału. Produkcja skupia się na operacji Market Garden, podczas której Alianci przedostają się przez rzekę Ren.

Strategiczne | II wojna światowa

PC Windows
Okładka Close Combat: Last Stand Arnhem (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7lipca2010

Close Combat: Last Stand Arnhem to gra wojenna, która w sposób realistyczny i z przywiązaniem do realiów historycznych odtwarza starcia z okresu II wojny światowej. Tytuł ten w rzeczywistości nie jest kompletnie nową produkcją, ale mocno odrestaurowaną i rozszerzoną wersją połączonych dwóch innych odsłon cyklu, a konkretnie gier Close Combat II: A Bridge Too Far oraz Close Combat: The Longest Day.

Akcja osadzona jest w trakcie operacji Market Garden. Jako Alianci gracze zmuszeni zostaną przedzierać się przez rzekę Ren, próbując błyskawicznym atakiem zakończyć wojnę. Natomiast obejmując dowództwo nad siłami niemieckimi będziemy musieli szybko przegrupować własne siły i uniemożliwić wrogom dotarcie do mostu Arnhem. We wszystkich tych wydarzeniach bierzemy udział na przestrzeni wielkiej kampanii lub 60 samodzielnych scenariuszy.

Tradycjami cyklu Close Combat jest realizm oraz taktyczna głębia walki, a Last Stand Arnhem nie jest w tych kwestiach wyjątkiem. Całość rozgrywa się w czasie rzeczywistym i obejmuje bitwy na małą skalę (do kilkudziesięciu jednostek po każdej stronie). Wszystkie aspekty pola walki – sprzęt, broń, siła pancerzy, wpływ terenu itp. elementy odtworzone są zgodnie z realiami historycznymi. Dodatkowo, nasi żołnierze to żywe istoty z krwi i kości. Dlatego kluczową rolę odgrywa ich morale. Jednostki nie walczą tu do ostatniej kropli krwi i postawione w beznadziejnej sytuacji często potrafią rzucić broń i ratować się ucieczką.

Gra stanowi znaczne rozwinięcie motywów obecnych w A Bridge Too Far. Wprowadzono mapę strategiczną, na której podejmujemy decyzje na poziomie operacyjnym, możemy też wreszcie wysadzać w powietrze mosty, jak również przeprowadzać ich naprawy. Znacznemu ulepszeniu uległ interfejs, dzięki czemu bez problemu możliwe jest teraz łączenie oraz wspieranie się nawzajem grup bojowych. Grę odpowiednio zbalansowano, likwidując m.in. zbytnią siłę rażenia jednostek powietrznych. Usprawnienia nie ominęły też sztucznej inteligencji oraz silnika fizycznego. Praktycznie każdy element gry został zmodyfikowany i usprawniony, tworząc łącznie najbardziej rozbudowaną i dopracowaną odsłonę Close Combat w historii tego cyklu. Całość ukazana jest z lotu ptaka i opiera się na przypominających fotografię mapach o wysokiej rozdzielczości (maksymalnie 4800x4800 pikseli) i prostych animowanych jednostkach żołnierzy oraz pojazdów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 71 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Close Combat: Last Stand Arnhem

16+

Wymagania sprzętowe Close Combat: Last Stand Arnhem

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 400 MHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 1 MB
  • 2 GB HDD
  • Windows /XP/Vista/7
Wieści z targów E3 (Star Trek, LIMBO, Magicka) 7/06/11

wiadomość7 czerwca 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach do Magicki, sukcesie PSP i Move, wznowieniach Close Combat oraz Leisure Suit Larry, konwersji LIMBO na PC, terminie premiery Team ICO Collection, a także nowym Star Treku na PS3. Zapraszamy do lektury.