Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Squad Assault: West Front (PC)

Squad Assault: West Front PC

Strategiczna gra wojenna osadzona w realiach II Wojny Światowej. Pozwala graczom na objęcie dowodzenia nad wojskami niemieckimi lub siłami aliantów i wzięcie udziału w szeregu starć, które miały miejsce na terenie Francji w roku 1944.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka Squad Assault: West Front (PC)

producent: Freedom Games

wydawca: GMX Media

wydawca PL: OniGames

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23października2003

14kwietnia2005

pudełko PL

Squad Assault: West Front to strategiczna gra wojenna osadzona w realiach II Wojny Światowej. Pozwala graczom na objęcie dowodzenia nad wojskami niemieckimi lub siłami aliantów i wzięcie udziału w szeregu starć, które miały miejsce na terenie Francji w roku 1944 (front zachodni). Gra powstała w studiu developerskim Freedom Games, które wcześniej stworzyło strategię wojenną G.I. Combat i odziedziczyła po niej całkowicie trójwymiarowy silnik graficzny oraz niemal wszystkie inne kluczowe cechy, jak interfejs, system sterowania czy system odpowiedzialny za symulowanie zachowania się żołnierzy w walce. Naturalnie wyciągnięto wnioski ze sporej ilości krytycznych głosów dotyczących G.I. Combat i poprawiono szereg poprzednio denerwujących cech. Rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym, a dla tych którzy preferują turowy tryb gry wprowadzono opcję auto-pauzy, ponadto dano też możliwość obserwowania toczącej się akcji i wydawania rozkazów z poziomu dwuwymiarowej mapy.

  • Dowodzenie oddziałami na poziomie kompanii.
  • Możliwość dowodzenia oddziałami amerykańskimi, niemieckimi, brytyjskimi, kanadyjskimi i francuskimi.
  • Zgodność z realiami historycznymi, szczegółowo odtworzone pojazdy bojowe i broń ręczna używana wówczas przez obie strony konfliktu.
  • Możliwość gry w trybie multiplayer za pośrednictwem sieci lokalnej i w Internecie.
  • Trójwymiarowy silnik graficzny, zmienne warunki atmosferyczne, wpływ ukształtowania terenu na szybkość poruszania się, skuteczność ostrzału, widoczność, itp.
  • Szereg scenariuszy opartych na autentycznych bitwach czy operacjach wojskowych oraz kilkanaście scenariuszy hipotetycznych.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 5,1 / 10 na podstawie 74 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Squad Assault: West Front

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Squad Assault: West Front

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 700MHz
  • 256 MB RAM
  • 16 MB akcelerator 3D
Squad Assault: Second Wave już jest

wiadomość2 września 2005

O dwa dni wcześniej niż zapowiadano, wczoraj w amerykańskich i kanadyjskich sklepach pojawiła się strategiczna gra wojenna Squad Assault: Second Wave.

Squad Assault: Second Wave w "złocie"

wiadomość11 sierpnia 2005

Już niedługo, bo trzeciego września bieżącego roku, na rynek trafi produkt o nazwie Squad Assault: Second Wave. Gra osiągnęła właśnie „złoty” status i powędrowała do tłoczni, o czym triumfalnie poinformowały firmy Mercom i Got Game Entertainment.

Squad Assault: Second Wave - niedługo na rynku

wiadomość21 kwietnia 2005

Dla wszystkich fanów strategicznej gry wojennej Squad Assault: West Front, którzy mają za sobą kilka(dziesiąt) nieprzespanych nocy spędzonych z tą pozycją i zaczynają się rozglądać za podobnymi tytułami, mam dobrą wiadomość. Otóż jak poinformowały firmy Got Game Entertainment oraz Merscom, dzięki ich wspólnym staraniom na rynku ukaże się Squad Assault: Second Wave.

Squad Assault również w polskiej wersji językowej

wiadomość25 marca 2005

Firmy Merscom oraz DAS Entertainment poinformowały o porozumieniu, którego przedmiotem jest wydanie strategii czasu rzeczywistego z akcją osadzoną w realiach II Wojny Światowej, Squad Assault: West Front, na terytoriach USA, Niemiec, Tajwanu, Rosji oraz Polski. Nas oczywiście najbardziej interesuje ojczysta wersja językowa, dzięki której jeszcze bardziej zanurzymy się w rozgrywkę. Wydanie to ...

Seria Squad Assault pod szyldem Matrix Games

wiadomość28 lutego 2003

Firma Matrix Games poinformowała o zawarciu porozumienia z zespołem Freedom Games (twórcy G.I. Combat), na mocy którego stała się oficjalnym wydawcą serii Squad Assault. Pierwszym tytułem, który ukaże się dzięki powyższej umowie będzie West Front - rozbudowana gra strategiczna, której akcja została osadzona podczas Drugiej Wojny Światowej.