Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Squad Assault: West Front (PC)
OkładkaSquad Assault: West Front (PC)

Squad Assault: West Front PC

Strategiczna gra wojenna osadzona w realiach II Wojny Światowej. Pozwala graczom na objęcie dowodzenia nad wojskami niemieckimi lub siłami aliantów i wzięcie udziału w szeregu starć, które miały miejsce na terenie Francji w roku 1944.

Strategiczne | RTS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Squad Assault: West Front Premiera PC

23października2003

pudełko PL

14kwietnia2005

producent: Freedom Games wydawca: GMX Media wydawca PL: OniGames Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Squad Assault: West Front to strategiczna gra wojenna osadzona w realiach II Wojny Światowej. Pozwala graczom na objęcie dowodzenia nad wojskami niemieckimi lub siłami aliantów i wzięcie udziału w szeregu starć, które miały miejsce na terenie Francji w roku 1944 (front zachodni). Gra powstała w studiu developerskim Freedom Games, które wcześniej stworzyło strategię wojenną G.I. Combat i odziedziczyła po niej całkowicie trójwymiarowy silnik graficzny oraz niemal wszystkie inne kluczowe cechy, jak interfejs, system sterowania czy system odpowiedzialny za symulowanie zachowania się żołnierzy w walce. Naturalnie wyciągnięto wnioski ze sporej ilości krytycznych głosów dotyczących G.I. Combat i poprawiono szereg poprzednio denerwujących cech. Rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym, a dla tych którzy preferują turowy tryb gry wprowadzono opcję auto-pauzy, ponadto dano też możliwość obserwowania toczącej się akcji i wydawania rozkazów z poziomu dwuwymiarowej mapy.

  • Dowodzenie oddziałami na poziomie kompanii.
  • Możliwość dowodzenia oddziałami amerykańskimi, niemieckimi, brytyjskimi, kanadyjskimi i francuskimi.
  • Zgodność z realiami historycznymi, szczegółowo odtworzone pojazdy bojowe i broń ręczna używana wówczas przez obie strony konfliktu.
  • Możliwość gry w trybie multiplayer za pośrednictwem sieci lokalnej i w Internecie.
  • Trójwymiarowy silnik graficzny, zmienne warunki atmosferyczne, wpływ ukształtowania terenu na szybkość poruszania się, skuteczność ostrzału, widoczność, itp.
  • Szereg scenariuszy opartych na autentycznych bitwach czy operacjach wojskowych oraz kilkanaście scenariuszy hipotetycznych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 5,1 / 10 na podstawie 74 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Squad Assault: West Front

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Squad Assault: West Front Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 700MHz
  • 256 MB RAM
  • 16 MB akcelerator 3D