Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka G.I. Combat (PC)
OkładkaG.I. Combat (PC)

G.I. Combat PC

Gra strategiczna, która pozwala nam objąć dowództwo nad oddziałami niemieckimi i amerykańskimi biorącymi udział w walkach drugiej wojny światowej. Poprowadź więc swoich chłopców do wielkiego zwycięztwa.

Strategiczne | RTS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

G.I. Combat Premiera PC

5listopada2002

producent: Freedom Games wydawca: Strategy First Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

G.I.Combat to realistyczny symulator walki (czas rzeczywisty) z czasów II Wojny światowej (z okresu 1944-1945 - Francja i Normandia), z bardzo dopracowaną i atrakcyjną trójwymiarową grafiką, zaawansowaną komputerową sztuczną inteligencją oraz prostym w obsłudze interfejsem. Główny nacisk w całej grze położony został na walkę oraz odtworzenie morale żołnierzy i ich stanu psychicznego. Autorzy gry zadbali o realistyczne i szczegółowe odwzorowanie terenu, na którym toczą się walki, a także z należytą starannością odtworzyli cechy poszczególnych jednostek piechoty oraz wozów pancernych i czołgów, jak: szybkość poruszania się, grubość oraz odporność na uderzenia pancerza, zasięg dział i karabinów. W sumie w G.I.Combat występuje 120 typów broni ręcznej, 69 pojazdów bojowych oraz ponad 200 jednostek z czasów II Wojny Światowej.

Gracz staje się dowódcą batalionu pierwszej amerykańskiej dywizji piechoty (1st Infantry Division) i musi dowodzić swymi podwładnymi (łącznie z zaopatrzeniem, wyznaczaniem celów ataków, itp.) począwszy od lądowania na plażach Normandii, aż do zdobycia Saint Lo, co kończy grę (maksymalny czas to 30 dni). Można też stać się dowódcą niemieckim i starać się wyprzeć aliantów z Normandii. W poszczególnych bitwach dowodzimy maksymalnie około 160 ludźmi, tj. trzy plutony, każdy po pięć drużyn plus wsparcie, artyleria, itp. Gra pozwalana rozgrywkę wieloosobową za pośrednictwem sieci lokalnej i Internetu (do 32 graczy równocześnie).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 32  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 4,7 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe G.I. Combat: 12+

G.I. Combat Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 500MHz
  • 256MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
  • 200 MB HDD