Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Combat Mission 3: Afrika Korps (PC)

Combat Mission 3: Afrika Korps PC

Trzecia cześć słynnej już wojennej serii Combat Mission osadzonej w realiach II wojny światowej.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS | turowe

PC Windows
Okładka Combat Mission 3: Afrika Korps (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28listopada2003

1lutego2007

pudełko PL

Trzecia część słynnej już wojennej serii Combat Mission osadzonej w realiach II Wojny Światowej, tym pozwalająca graczom uczestniczyć w walkach w Północnej Afryce, we Włoszech, na Sycylii i na Krecie na przestrzeni pięciu lat, począwszy od roku 1940, a skończywszy na roku 1945. Podobnie jak poprzedniczki, jest to strategia 3D rozgrywana w systemie „we go” (tj. wymuszona pauza co 60 sekund). Wykorzystuje silnik, który został wcześniej użyty w Combat Mission 2: Barbarossa to Berlin, jednakże znacznie go unowocześniono i dodano ogromną ilość zmian związanych z nowym teatrem działań. Należy tu jednak dopowiedzieć, że twórcy nie spełnili swych początkowych obietnic i nie napisali nowego silnika od podstaw z nową mechaniką rozgrywki i nową trójwymiarową grafiką.

  • Szczegółowo odtworzono, zarówno pod względem wizualnym jak i technicznym, większość pojazdów, czołgów i formacji piechoty jakie brały udział w walkach w Północnej Afryce, na Krecie, Sycylii i we Włoszech. W grze spotkamy wojska niemieckie, amerykańskie, włoskie, brytyjskie, kanadyjskie, nowozelandzkie, australijskie, polskie i francuskie.
  • Duża ilość (koło 100) scenariuszy odtwarzających słynne bitwy i kampanie, m.in. zdobycie twierdzy Tobruk przez siły Afrika Korps, kontratak niemiecki i obrona wojsk angielsko-brytyjskich w Anzio, walka z doborowymi niemieckimi oddziałami Fallschirmjäger na Krecie oraz walki wojsk amerykańskich pod dowództwem generała Pattona na Sycylii.
  • Ogromna ilość czynników i parametrów wpływających na walkę, w tym: ukształtowanie terenu i pole widzenia jednostek, dźwięki, morale wojska, umiejętności i cechy dowódców, wiatr i warunki atmosferyczne, itd.
  • Specjalny system penetracji pancerzy czołgów i pojazdów opancerzonych przez pociski.
  • Specjalny edytor pozwalający na tworzenie nowych bitew i operacji oraz modyfikację już istniejących.
  • Możliwość gry wieloosobowej dwóch osób za pośrednictwem sieli lokalnej, Internetu oraz poczty elektronicznej.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 136 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Combat Mission 3: Afrika Korps

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Combat Mission 3: Afrika Korps

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 700MHz
  • 256MB RAM
  • 16 MB akcelerator 3D
Zapowiedziano Combat Mission: Battle for Normandy
Zapowiedziano Combat Mission: Battle for Normandy

wiadomość27 grudnia 2010

Specjalizujące się w realistycznych grach wojennych studio Battlefront ujawniło swój najnowszy projekt. Okazało się nim być Combat Mission: Battle for Normandy, czyli najnowsza odsłona najpopularniejszego cyklu tej firmy.

Nadchodzi Combat Mission Afghanistan
Nadchodzi Combat Mission Afghanistan

wiadomość5 lutego 2010

Battlefront.com - niszowy wydawca gier wojennych ujawnił najnowszą produkcję ze znanej serii gier taktycznych. Tym razem przyjdzie nam toczyć boje podczas radzieckiej interwencji w Afganistanie.

Gry firmy Battlefront.com w systemie GamersGate
Gry firmy Battlefront.com w systemie GamersGate

wiadomość13 października 2006

System elektronicznej dystrybucji GamersGate, który specjalizuje się w sprzedaży gier strategicznych, wzbogacił się wczoraj o kolejne tytuły. Tym razem twórcy serwisu zaoferowali swoim użytkownikom produkty z katalogu firmy Battlefront.com.

Szczegółowo o Combat Mission: Shock Force
Szczegółowo o Combat Mission: Shock Force

wiadomość28 października 2005

Realia współczesnego pola walki stały się ostatnio modne wśród twórców gier – za przykład może posłużyć Conflict: Global Terror oraz pozycja pt. Battlefield 2: Modern Combat, która właśnie trafiła do sklepów w USA. Także kojarzony do tej pory głównie z II Wojną Światową cykl Combat Mission zmierza ku wspomnianemu tematowi, gdyż nadchodzi CM: Shock Force. Mamy screenshoty i garść innych szczegółów.

Seria Combat Mission przenosi się w przyszłość

wiadomość12 października 2005

Firma BattleFront.com – twórca hardcore'owych strategii wojennych – ogłosiła swoje plany dotyczące nowych gier, których produkcja rozpocznie się w najbliższym czasie. Kierunek rozwoju jaki przyjął ten developer może być zaskoczeniem dla wszystkich przyzwyczajonych do tego, iż gry z serii Combat Mission obejmują jedynie wydarzenia z okresu II Wojny Światowej.