Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Theatre of War (PC)
OkładkaTheatre of War (PC)

Theatre of War: Pola zagłady PC

Theatre of War

Kolejny ambitny projekt firmy Maddox Games, twórców gry IL-2 Sturmovik. WWII RTS to strategia, lub raczej gra wojenna rozgrywana w czasie rzeczywistym, która pozwala nam na dowodzenie oddziałami w walkach, które miały miejsce podczas II Wojny Światowej, w latach 1941-1945.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS

Theatre of War: Pola zagłady Premiera PC

20października2006

pudełko PL

20lipca2007

producent: Maddox Games wydawca: Fulqrum Games / 1C Entertainment wydawca PL: Cenega S.A.

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Kolejny ambitny projekt firmy Maddox Games, twórców gry IL-2 Sturmovik, do dziś uważanej za jeden z najlepszych symulatorów lotu z czasów II Wojny Światowej. Theatre of War to strategia, lub raczej gra wojenna rozgrywana w czasie rzeczywistym, która pozwala nam na dowodzenie oddziałami w walkach, które miały miejsce podczas II Wojny Światowej, w latach 1939-1945. Możemy wziąć udział w ponad 100 misjach bojowych rozgrywających się w całej Europie. W działaniach wojennych spotkamy się z wojskami niemieckimi, rosyjskimi, angielskimi, amerykańskimi, francuskimi i polskimi. Grę stworzył ten sam zespół ludzi co IL-2 Sturmovik i wykorzystuje ona udoskonalony engine graficzny IL-2 Sturmovik, co oznacza, że Theatre of War posiada oszałamiającą grafikę i szczegółowo odtworzone zostały wszystkie typy broni (czołgów dział itp.) jakie wykorzystywane były podczas II Wojny Światowej.

Istotą gry jest realizm i 100% zgodność realiów historycznych. Nie spotkamy się tu z budową baz, wydobywaniem surowców, czy tłumem jednostek, jak w popularnych RTS-ach. Rozgrywka, ideowo przypomina tą znaną z serii Close Combat, Combat Mission czy G.I.Combat. Gracz jest dowódcą polowym wojsk składających się zwykle z plutonu piechoty (każdy żołnierz modelowany indywidualnie) oraz kilku wozów bojowych, od samochodów pancernych po czołgi. Nasze oddziały posiadają określoną wartość bojową, doświadczenie, morale, indywidualne umiejętności, ilość amunicji itp. Głównym elementem tego tytułu jest samo dowodzenie w walce. Gra posiada regulowany poziom trudności w bardzo dużym zakresie, co pozwala cieszyć się rozgrywką nie tylko zapalonym strategom i miłośnikom II Wojny Światowej, lecz także zwykłym niezaawansowanym graczom.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 4 CD / 1 DVD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 354 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.8 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Theatre of War: Pola zagłady cena w dniu premiery: 29,90 PLN

Wymagania wiekowe Theatre of War: Pola zagłady: 12+

Theatre of War: Pola zagłady Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP