Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Men of War: Assault Squad 2 (PC)

Men of War: Oddział Szturmowy 2 PC

Men of War: Assault Squad 2

Oficjalna kontynuacja jednego z samodzielnych rozszerzeń popularnego cyklu Men of War, zapoczątkowanego w 2007 roku przez studio Best Way – znane wcześniej z takich tytułów, jak Faces of War czy Soldiers: Heroes of World War II.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS | taktyczne | multiplayer | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Men of War: Assault Squad 2 (PC)

producent: Digitalmindsoft

wydawca: 1C / Cenega

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15maja2014

15maja2014

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Men of War: Assault Squad 2 to kontynuacja drugiego samodzielnego dodatku do Men of War, wojennego RTS-a osadzonego w realiach II wojny światowej. Sequel został opracowany przez dwa studia odpowiedzialne za poprzednie odsłony tego strategicznego cyklu, czyli Best Way (Soldiers, Faces of War) oraz Digitalmindsoft (Men of War: Assault Squad, Call to Arms).

Akcja tytułu rozgrywa się w okresie II wojny światowej na zróżnicowanych obszarach Europy, w tym we wschodniej części, a także w Afryce północnej czy na wyspach Pacyfiku. Gracz wybiera pomiędzy pięcioma państwami, takimi jak USA czy Związek Radziecki, i bierze udział w bitwach zarówno w kampanii dla jednego gracza, jak i w trybie wieloosobowym. Single player skupia się głównie na misjach stworzonych na wzór potyczek (tzw. skirmish), natomiast moduły sieciowe odpowiednio rozwinięto. Jest możliwość uczestniczenia w walkach 1 vs 1, 2 vs 2 i 4 vs 4, a także w olbrzymich bitwach, w których mierzy się szesnaście osób (8 vs 8).

Podobnie jak poprzednie odsłony serii, gra kładzie nacisk na realizm, a rozgrywka wymaga skupienia i dynamicznego stosowania różnych taktyk. Tym samym produkcja wymusza na odbiorcy dbanie o własne jednostki, by takowe nie były posyłane na pewną śmierć. Aby dodatkowo podnieść poprzeczkę, twórcy poprawili sztuczną inteligencję przeciwników, dzięki czemu starcia z komputerem są jeszcze bardziej wymagające. Te rozwiązania idą w parze z ułatwiającymi zabawę zmianami, takimi jak usprawnienie interfejsu czy obsługi inwentarza jednostek.

Gra działa na znacząco ulepszonym silniku GEM 2. Stare modele podmieniono nowymi, poprawiono jakość tekstur oraz dodano nowe efekty graficzne. Ponadto Men of War: Assault Squad 2 wykorzystuje wielordzeniowe procesory, co przekłada się na wyższą wydajność, a także wspiera nowoczesne technologie, m.in. Shader Model.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-16  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 330 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.6 / 10 na podstawie 205 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Men of War: Oddział Szturmowy 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Men of War: Oddział Szturmowy 2

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7(SP1)/8
Recenzja gry Men of War: Oddział szturmowy 2 - udany powrót na fronty II wojny światowej
Recenzja gry Men of War: Oddział szturmowy 2 - udany powrót na fronty II wojny światowej

Recenzja 20 maja 2014, 15:54

Nie da się ukryć, iż najnowsze rozszerzenie wymaga od gracza skrupulatności, anielskiej cierpliwości i jako takiej wiedzy na temat możliwości bojowych sprzętu. To bez wątpienia jeden z największych plusów tej produkcji, ale jednocześnie też jej największa bolączka. Monotonia prowadzenia batalii, bez względu na zakątek świata w jakim przyszło nam prowadzić operacje, szybko daje się we znaki. Zarzut może wydawać się przesadzony, szczególnie jeśli ma się do czynienia z taktycznym RTS-em, jednak nie można zaprzeczyć, że schematyczność działań zarówno naszych, jak i komputerowego przeciwnika, towarzyszy zabawie od pierwszej do ostatniej misji każdej kampanii. Zdobywanie punktów strategicznych lub obrona własnych pozycji przed zmasowanym szturmem to właściwie wszystko. Rzecz jasna całość opływa we wcześniej wspomniane detale, na mapie sporo się dzieje, huk grzmiących haubic brzmi kapitalnie, podobnie jak „turkot” karabinów maszynowych, krzyki żołnierzy czy charakterystyczny zgrzyt boksujących czołgowych gąsienic. Na szczęście twórcy gry po raz kolejny zaproponowali interesujący tryb rozgrywki wielosobowej, gdzie na jednej arenie może stanąć do boju 8 graczy. Na dobrą sprawę wszystkie kampanie można potraktować jako samouczek i poligon doświadczalny przed rozpoczęciem zabawy z prawdziwie wymagającym przeciwnikiem.