Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2019, 21:08

Nadciąga Men of War: Assault Squad 2 - Cold War

Jeszcze w tym roku gra Men of War: Assault Squad 2 doczeka się samodzielnego dodatku pod tytułem Cold War. Firmy 1C Entertainment oraz Digitalmindsoft ujawniły jego datę premiery, a także wstępne wymagania sprzętowe.

Studio Digitalmindsoft oraz firma 1C Entertainment poinformowały, że wydany w 2014 roku RTS pod tytułem Men of War: Assault Squad 2 (nad Wisłą znany jako Men of War: Oddział Szturmowy 2) doczeka się samodzielnego rozszerzenia. Dodatek ochrzczony mianem Men of War: Assault Squad 2 - Cold War zadebiutuje na komputerach osobistych 12 września bieżącego roku, a w Polsce otrzyma kinową lokalizację. Poniżej znajdziecie jego „wybuchowy” zwiastun, garść konkretów na temat przygotowanych przez twórców atrakcji oraz wymagania sprzętowe.

Jak sugeruje tytuł, Men of War: Assault Squad 2 - Cold War przeniesie nas do epoki zimnej wojny. W trakcie zabawy obejmiemy dowództwo nad sowieckimi lub amerykańskimi wojskami, które będziemy kontrolować pojedynczo lub wydając rozkazy całej armii (co jest już swego rodzaju wizytówką marki). W naszych rękach znajdą się zarówno jednostki naziemne (od piechoty, przez pojazdy wsparcia, aż po ciężkie czołgi i artylerię), jak i powietrzne (pokroju śmigłowców bojowych i odrzutowych myśliwców). Potyczki stoczymy na różnorodnych mapach, wśród których pojawią się tereny wiejskie, zniszczone bazy oraz zrujnowane miasta.

Kampania będąca filarem tej pozycji ma być generowana proceduralnie, co zdaniem twórców zapewni „niemal niekończącą się zabawę” i zwiększy zróżnicowanie rozgrywki. Przed jej rozpoczęciem wybierzemy interesującą nas długość, a po jej ukończeniu nic nie stanie na przeszkodzie, by zacząć zmagania od nowa, zmieniając rozmaite parametry (od poziomu trudności, po zasoby i frakcje) lub przejść do trybu nieskończonej kampanii i kontynuować zabawę. Sprawdzimy ją zarówno w pojedynkę, jak i w trybie współpracy.

Poza tym coś dla siebie znajdą tutaj miłośnicy multiplayerowej rywalizacji. Autorzy przygotowali tak zwany tryb Łączonych wojsk (gdzie będziemy przechwytywać wyznaczone punkty, a następnie starać się za wszelką cenę utrzymać nad nimi kontrolę) oraz tryb Anihilacji (w którym spróbujemy przejąć bazę wroga, jednocześnie zabezpieczając obecne na mapie zasoby).

W Men of War: Assault Squad 2 - Cold War twórcy spróbują oddać atmosferę wiecznego zagrożenia, charakterystyczną dla epoki zimnej wojny. - Nadciąga Men of War: Assault Squad 2 - Cold War - wiadomość - 2019-08-09
W Men of War: Assault Squad 2 - Cold War twórcy spróbują oddać atmosferę wiecznego zagrożenia, charakterystyczną dla epoki zimnej wojny.

Poniżej czekają na Was jeszcze wstępne wymagania sprzętowe Men of War: Assault Squad 2 - Cold War.

Minimalne wymagania sprzętowe:

System operacyjny:

64-bitowy Windows 7,8,10

Procesor:

64-bitowy

Pamięć RAM:

8 GB

Karta graficzna:

Kompatybilna z DirectX 11

DirectX:

DirectX 11

Wolne miejsce na dysku:

30 GB

Karta dźwiękowa:

Kompatybilna z DirectX 11

Zalecane wymagania sprzętowe:

System operacyjny:

64-bitowy Windows 10

Procesor:

64-bitowy

Pamięć RAM:

32 GB

Karta graficzna:

Kompatybilna z DirectX 11

DirectX:

DirectX 11

Wolne miejsce na dysku:

30 GB

Karta dźwiękowa:

Kompatybilna z DirectX 11

  1. Men of War: Assault Squad 2 - Cold War na platformie Steam
  2. Oficjalna strona internetowa studia Digitalmindsoft
  3. Oficjalna strona internetowa firmy 1C Entertainment

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy długie lata. Poza tym studiował kulturoznawstwo na AGH, gdzie lwią część prac zaliczeniowych również poświęcił grom wideo. Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku była jego oczkiem w głowie, przez lata był obecny również w newsroomie, a także pojawił się w dziale publicystyki. Niemniej ostatecznie skoncentrował się na Encyklopedii, gdzie nie tylko pracuje jako autor, lecz zajmuje się również technicznym zapleczem. Ponadto prowadzi własny sklep z grami wideo oraz gadżetami growymi i filmowymi, biega (jego największym osiągnięciem są maratony, jednak ma ochotę porwać się na dystans ultra), uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

więcej